Freeride.cz

Hlavní sekce

Lokality:
K2 snowpark Vítkovice - Season 2017

Freeride.cz » Ski » Články » K2 snowpark Vítkovice - Season 2017

Přinášíme vám informace týkajících se K2 snowparku ve Vítkovicích v Krkonoších a nadcházející zimní sezóny, která byla díky příznivému počasí ve Vítkovicích oficiálně zahájena již v polovině prosince. Snowpark letos oslaví své šesté narozeniny a parta Freestyle Area si opět ve spolupráci se skiareálem Aldrov a ostatními partnery připravila několik novinek.

Na začátek tohoto článku bychom rádi poděkovali a představili partnery pro zimní sezónu 2016/17. Hlavním partnerem vítkovického snowparku je opět značka K2, dalšími partnery pak Dakine, G-shock a nově také Sencor Action Cam a Horsefeathers. Všem jmenovaným patří velké díky za podporu a ochotu vracet finance zpět do velebení snowboardingu a freeskiingu. Je samozřejmě jasné, že snowpark v tomto formátu by nešlo utáhnout pouze ze sponzorů, čímž patří velké díky za podporu skiareálu Aldrov.

K2 snowpark Vítkovice bude již tradičně rozdělen na easy/medium/profi/shred sekci a na své si, díky téměř 40ti překážkám a několika skokům v různých délkách, přijdou jak úplní začátečníci, tak ostřílení jezdci. Samozřejmě, že stavba snowparku takového rozměru vyžaduje spousty energie, času a především sněhu, takže se snowpark postupně rozšiřuje a buduje směrem k navrženému setupu 2017, o kterém více napoví 3D vizualizace. V sezóně se samozřejmě snažíme snowpark různě přestavovat, aby se pravidelný návštěvník nenudil. Aktuálně je ve Vítkovicích usazeno více jak 20 překážek a v provozu 2 skoky (5+8m)

Novinky 2016

Nová rolba Pisten Bully 300 s navijákem
Zásadní krok ke zlepšení úpravy snowparku podniknul skiareál Aldrov, jehož je vítkovický K2 snowpark součástí. Od investice v řádu milionů korun v podobě nové rolby s navijákem si slibujeme především jednodušší a efektivní úpravu dopadů velkých skoků. Od počátku existence snowparku jsme bojovali právě s absencí navijáku, který nyní umožní dělat dopady obzvlášť vypečené, a to i v jarních měsících, kdy bylo velice obtížné hrnout sníh nahoru bez narušení podkladové vrstvy dopadů.

Posílení zasněžovacího systému
Sněžná děla jsou v posledních sezónách nezbytným prvkem pro maximálně dlouhou zimní sezónu. Zasněžovací systém byl opět za nezbytné podpory skiareálu posílen a díky tomu jsou ve snowparku v rámci sezóny 2017 stabilně tři děla a dvě sprchy, které efektivně dohání Krakonošovy sněžné resty. Právě díky zasněžování a samozřejmě nízkým teplotám se podařilo rozjet sezónu ve Vítkovicích již v polovině prosince.

Snb/freeski public Shredit 2017
Pro všechny snowboardisty a freeskiery, kteří do vítkovického K2 snowparku jezdí, připravujeme od ledna 2017 celosezónní video soutěž na facebooku o hromadu hodnotných cen od našich partnerů. Systém bude jednoduchý: nahraj své jezdecké video do soutěžní aplikace a nech hlasovat své přátele na facebooku. Na konci sezóny pak budeme vyhlašovat vždy první tři snowboard a freeski videa s nejvíce lajkama. Takže kamery a telefony berte do Vítkovic vždy sebou.

Shaping
Pro sezónu 2017 bude vítkovickou Freestyle Area crew tvořit s malými změnami odzkoušená sestava:
parkdesigneři Michal Migi Ritter a Michal Krysák Španěl, nově v pozici headshapera Filip“Houbař“ Znamenáček a částečně Honza Šmoula Havlíček a shapeři Venca Zachař, Mario Roth a nově Petr Šimůnek.

Pro sezónu 2017 byla nově dohodnuta spolupráce se značkou Horsefeathers, která obléká komplet partu Freestyle Area, jež v nadcházející sezóně čítá téměr 20 lidí, kteří se starají o Vítkovice, Pec, Monínec a Špičák. Rukavice pro tým budou opět z produkce Dakine a media guys budou nově vybaveni 4K kamerami SencorActionCam.

Nové překážky
Vítkovický snowpark disponuje téměř 40ti překážkami, které proběhly podzimní údržbou. Současně na vás čekají novinky v podobě 6m rainbow, 4m butterbox, 8m elbow tube rail, 7m rail jednohubka (2x). Nejvýraznější novinkou bude na podzim dokončená multifunkční překážka postavená na podvozku původně zelinářské maringotky, kterou jste mohli poshredit již loni, nicméně v její nedokončené verzi. Letos tedy budete moci poshredit v rámci marýny 1x stabilní 8m wallride, 1x vyklápěcí 8m wallride, 7m přítlačák jekl do streetu, kluziště na střeše. Možný bude také průjezd skrz a zadní část maringotky je vyklápěcí do bangu.

Ostatní služby
Připomínáme také možnost parkování karavanů a dodávek na horním parkingu s elektrickou přípojkou za mírný poplatek a také temperované WC s umyvadlem. Stravovat se a popít můžete jak ve skibistru Aldrov s dostatečnou kapacitou míst k sezení a luxusní zahrádkou s výhledem na snowpark, nebo využít maringotku U Kouzelníka, kde se můžete nejen ohřát, najíst a napít, ale také nasát atmosféru tohoto originálního podniku. Ubytování a večerní hodokvas je pak možný ve Freestyle Snb House bratří Klímovic, který najdete 150 m od snowparku.

Ceny permanentek
Co se týče všech tarifů, tak vše zůstává při starém, takže denní permanentka 350 Kč, víkendová 590 Kč a celosezónka 5 000 Kč. Samozřejmě je k dispozici spousty dalších tarifů, více o cenách najdete na webu skiareálu Aldrov v sekci ceník zde: www.skialdrov.cz

Eventy
Ke snowparku ve Vítkovicích patří samozřejmě také eventy, kde se chceme zaměřit především na širokou veřejnost a většina eventů je tak koncipována jako open-takže všichni jsou vítáni!

World Snowboard Day 22.01.
Oslav s námi světový den snowboardingu ve Vítkovicích. Public contesty, testování a především pojezd ve 100% připraveném snowparku. Slavit mohou samozřejmě i freeskieři, to je jasný!

RobHol freeski kemp 19-22.01.
3. ročník freeski kempu pro kluky i holky pod vedení Robina Holuba a Richieho Jurečky, kteří garantují 100% jezdecký progres.

Local snowboard kemp 02-05.02
7. ročník snowboardového kempu pro kluky i holky pod vedením Martina Kaňůrka, Michala Biši a Klárky Janíkové.

Freeski repre kemp /girls/ 09-12.02
První ročník čistě holčičího freeski kempu pod hlavičkou freeski reprezentace ČR. Coaching obstarají Pepé Kalenský a dvojnásobná mistryně ČR ve slopestylu Barbora Nováková.

Bright Sight Livin kemp /girls/16-19.02.
Druhý ročník girl to girl snowboard kempu pod vedením holek z Bright Sight Livin party Madly Salavcové, Klárky Janíkové a Sisy Slavovové.

Kemp Freeski repre/mix/ 9-12.03
Druhý ročník freeski kempu pro kluky i holky pod hlavičkou freeski reprezentace ČR. Coaching obstarají Roman Dalecký, Pepé Kalenský a dvojnásobná mistryně ČR ve slopestylu Barbora Nováková.

Shred Vacation 2017 + Horsefeathers King of Jib 10-12.03
Celovíkendový snb/freeski event jehož součástí bude vložený sobotní 6. ročník snb jibbing contestu King of Jib, letos s hlavním partnerem Horsefeathers. V rámci pá+so+ne programu se můžete těšit na speciální shred plaza setup jehož součástí bude nejen nová maringotka a spousty překážek, ale také třeba Jägermeister Tatra. Dále nás v rámci programu čeká foto/video shooting, open contesty a večerní afterparties. Více info o tomto hlavním vítkovickém eventu očekávejte brzy!

Never Summer + Monkey Race 01-02.04.
Dvě společně propojené akce na závěr sezóny, sobotní Never Summer na Dvoračkách a nedělní 3. ročník týmového závodu Monkey Race ve Vítkovicích. Speciální setupy, public snb/freeski contesty, foto/video shootingy, přejezd jezírka, free BBQ a pivko, muzika a spousty další zábavy na závěr zimní sezóny.

Více info o snowparku a eventech:
www.freestylearea.eu
www.facebook.com/freestylearea.eu
www.facebook.com/freestyleareavitkovice

K2 snowpark Vítkovice - seznam překážek 2016

Beginners line
celkem 4 platformy se 2 skoky s plošinou 1 až 4m a dále pak 8 překážek
Butterbox 6m
T-box 6m
Street Rail 6m
Rainbow rail dvojtrubka 6m NOVĚ!
Butterbox 4m NOVĚ!
Kink box 3x5m
Minibutterbox 6m
Wallride
minispeed box 5m
Skok 2m table
Skok 3m table

Medium line
Street Rail 6m
Nízký street rail 6m
U - Box Banana 5m
Picknic table 6m
Rovná jednotrubka 7m
Rail 6m
Bonk Barel
Rainbow box 6m
Skok 5m table
Skok 6m table
Skok 8m table

Shred line
Street rail 6m
Balkón 4x6m
Up rail Tube 5m
Double Kink box 10m
Rail 6m
Street Rail 7m
PVC roura 6m
Up rail Tube 6m
Double Kink jekl 10m
Stairset (10 schodů)
Butter box
Hokejka jednotrubka 5x1m
Spaceship 5m
Street railjednotrubka 12m
C - Box 6m
Maringotka - Wallride NOVĚ!
Elbow tube rail 8m NOVĚ!
2x Rail jednotrubka 7m NOVĚ!

Pro line
Speed box 6m
Street rail 6m
Vystřelovací jednotrubka 4m
Skok 12m table
Skok 15m table

Autor článku:

Kategorie: Lokality
Vydáno: 5. 1. 2017 v 17.00

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

Související Články

Freestyle Area Academy kempy 2017
Akce: Freestyle Area Academy kempy 2017

Freestyle Area Academy opět připravuje v rámci nadcházející zimní sezóny několik výukový kempů zaměřených na…

nejčtenější Články

Vyplň anketu, pomoz nám vylepšit Freeride.cz a vyhraj super ceny!
Vyplň anketu, pomoz nám vylepšit Freeride.cz a vyhraj super ceny!

Naše čtenářky a naši čtenáři, celé léto intenzivně pracujeme na nové verzi našeho magazínu a od podzimu tak…

BCB Summer Jibbing 2018
BCB Summer Jibbing 2018

Rok se s rokem sešel a je tu report z dalšího ročníku vyhlášené akce BCB Summer Jibbing. Do Broumovského výběžku…

Letní pokec s Danem Hankou
Letní pokec s Danem Hankou

Co by to bylo za léto, kdybychom nevyzpovídali nejprovařenějšího českýho freeskiera Dana Hanku! Za loňskou zimu toho…

Nejlépe hodnocené Články

Tři sta šedesátý šestý díl - upoutávka
Tři sta šedesátý šestý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…

Slovenský talent Mišo Oravec a jeho season edit
Slovenský talent Mišo Oravec a jeho season edit

Slovenský talentovaný mladík Mišo Oravec představuje svůj season edit z uplynulý zimy.

Andrzej Bargiel jako první pokořil horu K2 na lyžích
Andrzej Bargiel jako první pokořil horu K2 na lyžích

Polák Andrzej Bargiel se před pár dny jako první lyžař pokusil zdolat legendární horu K2. My se na jeho impozantní…