Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
Khai Krepela´s Summer Classic

Freeride.cz » Ski » Články » Khai Krepela´s Summer Classic

Na Mt. Hoodu minulý týden proběhl premiérovej jibovej kontest Summer Classic pod takotovkou Khai Krepely a my se tam teď vydáme!

Zatímco my u nás můžeme max chodit chytat bronz k místnímu koupáku a s Lojzama, ke kterým neodmyslitelně patří ponožky v sandálech cumlat desítku a poslouchat Kabáty, tak se naopak najdou místa, kde freeskieři mají momentálně svůj ráj. Jedním z nich je oregonská sopka Mt. Hood za velkou louží a místní vyhlášený letní Windells kempy. Letos se navíc taky trochu dostavil závodní duch. Jeden z nejlepších jiberů současnosti Khai Krepela tady totiž minulý pátek uspořádal premiérovej ročník jibovýho kontestu Khai Krepela´s Summer Classic. No, a protože se v létě toho zas ve freeski světě tolik neděje, tak se do úpatí největší hory Oregonu na chvíli jukneme.

Nešlo samozřejmě o žádný mistrovství galaxie. Jak sám Khai prohlásil: „Chci dát kámošům hlavně důvod to trošku víc pohrotit než normálně.“ Přece jenom i na menší kontest se kde kdo hecne. Formát závodu byla klasika – jamík, takže žádný revoluční morbidnosti se nekonaly. Dopoledne měli šanci kempeři, kde tři největší zabijáci postupovali a mohli si pak dát odpolední vřavu s profíkama, kterejch se na Windells pohybuje víc něž hipsterů na slunný Náplavce.

Centrem dění se pak staly hlavně dvě jibový překážky a to Windells zetko a rovnej rail, na kterej navazovalo Sugarbush zetko, kde se daly pokroutit hodně slušný transfer switch upy a taky se kroutilo až za roh. Vyhlašovaly se pak celkem tři kategorie, kdy vítězové každý z nich si mohli svoji šrajtofli napěchovat čerstvým pětikilem doláčů. Takže motivace to trošku napružit určitě byla…

Kategorii Camper´s Choice, v který vybírali svýho favorita kempeři nejvíc zaujala mladá Švédka Jannie-Lee Burmansson, která nedávno oslavila teprve svoje patnáctiny. Její switchup s preclama out nenechaly nikoho chladnými. Titul Best Shot za nejlepší trik dne si pak domů odnesl Pete Arneson, kterej poslední zimy funguje jako rozhodčí a za poslední sezónu prej pojezdil asi jen devět dnů! Tohle se ale zkrátka nezapomíná a jeho transferový 360 switch upy 270 nebo 450 out si to pětičento zasloužily. Posledním odměněným pak byl Forster Meeks, kterej ovládl celkový hodnocená z celýho dne tedy klasickej Overall Champ.

Jak to na prvním ročníku pohodovýho Khai Krepela´s Summer Classic vypadlo pak nejlíp prozradí videjko, kde v jezdeckým tučným stádu předvedou jména Forster Meeks, Alex Hackel, Noah Curry, Michael Kennedy, Lucas Wachs, Pete Arneson, Taylor Lundquist, Jack Finn, Corey Jackson, Ethan Swadburg, Jonah Williams, Jannie-Lee Burmansson, Tucker Fitzsimmons, McRae Williams, Jake Carney, Jarrad McCarl, Joey Van Der Meer, Pete Koukov, Tucker Addison, Taylor Seaton, Kevin Perron, Jonah Elston a Abner Wyman. Tady je!

Foto by Windells

Autor článku:

Maty „SajRajt“ Vránek
Maty „SajRajt“ Vránek

Zažiješ chvilky krušný jak hory...

Kategorie: Report
Vydáno: 25. 7. 2017 v 10.25

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

nejčtenější Články

Freeride.cz Buyer's Guide 2018 je tu!
Freeride.cz Buyer's Guide 2018 je tu!

Pár dnů zpátky se u nás objevil první sníh, a to je předzvěst cesty do vašich boardbagů a skříní, podnět k tomu…

Stubai Premiere 2017
Stubai Premiere 2017

V říjnu otevřel svoje brány rakouský snowpark Stubai Zoo a my jsme na tradiční Stubai Premiere 2017 nemohli chybět!…

POC - Bezpečnost na prvním místě
POC - Bezpečnost na prvním místě

Již název tohoto článku upozorňuje na důležitou stránku všech adrenalinových sportů, kterou je bezpečnost.…

Nejlépe hodnocené Články

„Roasted“ full movie od Olivera Hoblitzelleho
„Roasted“ full movie od Olivera Hoblitzelleho

Filmař Oliver Hoblitzelle představuje svoje premiérové full move „Roasted“! Hodně příjemná půlhodinka, která…

„Twenty-Four“ full movie od Sammy Carlsona
„Twenty-Four“ full movie od Sammy Carlsona

Král backcountry Sammy Carlson představuje svůj nový videoprojekt „Twenty-Four“, kterým tě posadí na zadek!! Tady…

Tři sta čtyřicátý osmý díl - upoutávka
Tři sta čtyřicátý osmý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1 a TV Nova Sport2 a TV Nova…