Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
Khai Krepela´s Summer Classic

Freeride.cz » Ski » Články » Khai Krepela´s Summer Classic

Na Mt. Hoodu minulý týden proběhl premiérovej jibovej kontest Summer Classic pod takotovkou Khai Krepely a my se tam teď vydáme!

Zatímco my u nás můžeme max chodit chytat bronz k místnímu koupáku a s Lojzama, ke kterým neodmyslitelně patří ponožky v sandálech cumlat desítku a poslouchat Kabáty, tak se naopak najdou místa, kde freeskieři mají momentálně svůj ráj. Jedním z nich je oregonská sopka Mt. Hood za velkou louží a místní vyhlášený letní Windells kempy. Letos se navíc taky trochu dostavil závodní duch. Jeden z nejlepších jiberů současnosti Khai Krepela tady totiž minulý pátek uspořádal premiérovej ročník jibovýho kontestu Khai Krepela´s Summer Classic. No, a protože se v létě toho zas ve freeski světě tolik neděje, tak se do úpatí největší hory Oregonu na chvíli jukneme.

Nešlo samozřejmě o žádný mistrovství galaxie. Jak sám Khai prohlásil: „Chci dát kámošům hlavně důvod to trošku víc pohrotit než normálně.“ Přece jenom i na menší kontest se kde kdo hecne. Formát závodu byla klasika – jamík, takže žádný revoluční morbidnosti se nekonaly. Dopoledne měli šanci kempeři, kde tři největší zabijáci postupovali a mohli si pak dát odpolední vřavu s profíkama, kterejch se na Windells pohybuje víc něž hipsterů na slunný Náplavce.

Centrem dění se pak staly hlavně dvě jibový překážky a to Windells zetko a rovnej rail, na kterej navazovalo Sugarbush zetko, kde se daly pokroutit hodně slušný transfer switch upy a taky se kroutilo až za roh. Vyhlašovaly se pak celkem tři kategorie, kdy vítězové každý z nich si mohli svoji šrajtofli napěchovat čerstvým pětikilem doláčů. Takže motivace to trošku napružit určitě byla…

Kategorii Camper´s Choice, v který vybírali svýho favorita kempeři nejvíc zaujala mladá Švédka Jannie-Lee Burmansson, která nedávno oslavila teprve svoje patnáctiny. Její switchup s preclama out nenechaly nikoho chladnými. Titul Best Shot za nejlepší trik dne si pak domů odnesl Pete Arneson, kterej poslední zimy funguje jako rozhodčí a za poslední sezónu prej pojezdil asi jen devět dnů! Tohle se ale zkrátka nezapomíná a jeho transferový 360 switch upy 270 nebo 450 out si to pětičento zasloužily. Posledním odměněným pak byl Forster Meeks, kterej ovládl celkový hodnocená z celýho dne tedy klasickej Overall Champ.

Jak to na prvním ročníku pohodovýho Khai Krepela´s Summer Classic vypadlo pak nejlíp prozradí videjko, kde v jezdeckým tučným stádu předvedou jména Forster Meeks, Alex Hackel, Noah Curry, Michael Kennedy, Lucas Wachs, Pete Arneson, Taylor Lundquist, Jack Finn, Corey Jackson, Ethan Swadburg, Jonah Williams, Jannie-Lee Burmansson, Tucker Fitzsimmons, McRae Williams, Jake Carney, Jarrad McCarl, Joey Van Der Meer, Pete Koukov, Tucker Addison, Taylor Seaton, Kevin Perron, Jonah Elston a Abner Wyman. Tady je!

Foto by Windells

Autor článku:

Maty „SajRajt“ Vránek
Maty „SajRajt“ Vránek

Zažiješ chvilky krušný jak hory...

Kategorie: Report
Vydáno: 25. 7. 2017 v 10.25

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

nejčtenější Články

Nová kolekce Freeride.cz merche v prodeji!
Nová kolekce Freeride.cz merche v prodeji!

Nějaký čas to trvalo, ale konečně jsme pro vás nachystali novou kolekci Freeride.cz merche! V našem e-shopu si tak…

Jarní Ledovec Klínovec 2018 + video
Jarní Ledovec Klínovec 2018 + video

Letošní konec zimy byl hodně rychlý a sníh se na konci dubna držel už jen na pár místech. Každoroční ukončení…

Horsefeathers Reflective line - Jaro 2018
Horsefeathers Reflective line - Jaro 2018

Značka Horsefeathers Clothing opět přichází s něčím, co vystupuje z řady. HF designeři neberou nic na lehkou váhu…

Nejlépe hodnocené Články

Tři sta šedesátý první díl - upoutávka
Tři sta šedesátý první díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova Action je tu s…

Francouzská královna rampy Marie Martinod a její úspěšná kariéra
Francouzská královna rampy Marie Martinod a její úspěšná kariéra

Letos se ve tři a třiceti letech rozloučila se svojí kariérou dvojnásobná olympijská medailistka z rampy Francouzka…

King Of Innsbruck 2018
King Of Innsbruck 2018

Už po pátý letos proběhl turnaj King Of Innsburck v tradiční hře na zm*da. My se na něj jukneme a pěkně si dáme…