Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
O´Neill Czech Freeski Tour - Deštné v Orlických horách

Freeride.cz » Ski » Články » O´Neill Czech Freeski Tour - Deštné v Orlických horách

První zastávka O´Neill Czech Freeski Tour je za náma! Pojďme si zrekapitulovat, co všechno se v Orlických horách v Deštný událo!

Uhasínající českou závodní scénu se jako každý rok i letos snaží pořádně roztopit série českýho poháru po názvem O´Neill Czech Freeski Tour. Letošní program čítá celkem tři zastávky, kde riders můžou posbírat body do celkovýho hodnocení, které bude vyhlášeno o Velikonocích v Peci. První vlaštovkou roku 2018 byla tradiční zastávka v Deštném v Orlických horách, kde se freeskieři a freeskierky sjeli druhou únorovou sobotu. Na lyžníky čekaly celkem čtyři kategori. Od nemladších kluků do patnácti let, přes juniory s hranicí devatenáctýho roku až po ženy a královskou kategorii chlapů. My se jukneme, jak pěkně se letošní ročník rozjel.

FOTOGALERKA OD NOVASE

Od sobotního rána se počasí v Deštný drželo našich instrukcí a nedělalo velký cavyky. Sunshine sice úplně nedorazil ale tajfun taky ne, což bylo v cajku. Lyžníci se pomalu začínali belhat do místního parku, kde na ně čekaly celkem dvě jibový a stejnej počet skokových platforem, který si v tréningu museli poslušně omakat, aby v následující kvalifikaci mohli předvíst jen to nejlepší. Kvalda se jela na dvě jízdy. Klasika. Následovalo nezbytné, jak se říká oddělení zrn od plev, abychom vykrystalizovali ty nejlepší, kteří si to rozdají v odpoledním finále. V tom pak měli riders stejně jako v kvaldě možnost jednu jízdu pokazit.

Mezi něžným pohlavím černýho Petra slízla Darina Zbořilová. Při 360 na první skoku jí nevydrželo koleno a bohužel s bolestivou grimasou musela pole vyklidit na saních horské služby. Darině přejeme hlavně brzkej návrat na svahy! Díky tomu se na podium dostala nejmladší účastnice Terka Nečasová, pro kterou to byla závodní premiéra a hned s pódiovou radostí. Členka Akademi freestyle lyžování Agáta Christophová pak zakotvila na stříbrný pozici. V čele ale neohroženě udávala tempo Bára Nováková. Za její jízdu s 360 a závěrečnou 540 na kickerech jí jasně čekal nevyšší stupínek a nejtučnější bodovej příděl do celkovýho hodnocení.

Nejmenší potěr kluků do patnácti let se ukázal jako nejpočetnější kategorie. Roli favoritů tady plnila dvojka Štěpán Hudeček alias Spýdy a Kuba Woth, která vyčnívala, jak kdybyste na mamutu vyrazili na sloní polo. Z devíti capartů na startu se do finálka prodrala nejlepší pětka. Těsně pod stupni vítězů se seřadila dvojka Joachim Kiszka a Adam Zavadil, pro který to byla určitě super zkušenost. Rotace o 540 a 720 se nebál na kopnách vysolit Jáchym Kubů a v závěrečným součtu z toho bylo pěkný třetí místo. Spýdy i Kuba svoje precizní jízdy podtrhávali závěrečnejma corkama 720. Nakonec se rozhodčí přiklonili spravedlivě na stranu Spýdyho, kterej tak za sebou odsunul kámoše Kubu Wotha.

V juniorský kategorii bylo od ranních hodin jasný, že si to o nejvyšší příčku rozdá dvojka Kuba Roj a Vojta Ševeček. Na druhým skoku přitápěli slušně pod kotlem. Čahoun Kuba svým corkem 900 tail a Vojta kontroloval flatpsinem 720 safety, kterej stompnul ve svý druhý povedenější jízdě. Nakonec lepší railová sekce rozhodla, že králem Orlických hor se stal Kuba Roj před právě Vojtou Ševečkem. Na bedně je doprovodilo lokální jméno a to Honza Ježek, kterej zná místní překážky jako svý trenky. Nejlepší pětici pak uzavíral dvojka Matěj Hladík a Filip Licek.

Královská kategorie chlapů měla bohužel trošku chudší složení. Kluci za to ale vzali poctivě i tak a dočkali jsme se i rotací o 1080 stupňů. Díky Richiemu Jurečkovi, ze Slovenska jsme si mohli závod odškrtnout jako mezinárodní. Jeho jízdy zakončený 720 nebo rodeem 720 nakonec stačili na bronzovej stupínek. Od trénování fitness si na Deštnou odskočil Robin Holub a určitě udělal dobře. Ve svém trikovém menu servíroval jako hlavní chod až rotace o 1080 a ty mu vynesly druhej flek. Nejvyšší příčku ale neohroženě okupoval Šimon Bartík. Čistá jízda vyšperkovaná pravou switch 720 do levý switch 1080 nesla ovoce v podobě vítězství první zastávky CFT. Šimba tak úspěšně vykročil za vítězstvím letošního ročníku. Druhá zastávka pak pokračuje tuto sobotu 24.2. v Peci pod Sněžkou. Bohužel díky sněhový nepohodě se tak musel přesunout původně plánovaný závod z Karolinky. Tak koukejte do Krkonoš dorazit, ať si užijeme trochu tý zdraví rivality!

FOTOGALERKA OD NOVASE

Video by 3 Guys Productions:

Výsledky O´Neill Czech Freeski Tour - Deštné v Orlických horách:

Ženy:

1. Bára Nováková
2. Agáta Christophová
3. Tereza Nečasová
4. Darina Zbořilová

Děti:

1. Štěpán Hudeček
2. Kuba Woth
3. Jáchym Kubů
4. Joachim Kiszka
5. Adam Zavadil

Junioři:

1. Kuba Roj
2. Vojta Ševeček
3. Honza Ježek

Muži:

1. Šimon Bartík
2. Robin Holub
3. Richie Jurečka

O´Neill Czech Freeski Tour web najdeš zde.

Generální partner: O'Neill

Děkujeme:
http://www.czech-ski.com/
http://www.misfit.cz/ ( Armada Skis)
http://snowpanic.cz/
http://www.skicentrumdestne.cz/
http://adrex.com/
https://www.sportisimo.cz/
http://www.molo-sport.cz/
Dakine

Autoři článku:

Maty „SajRajt“ Vránek
Maty „SajRajt“ Vránek

Zažiješ chvilky krušný jak hory...

Kategorie: Report
Vydáno: 21. 2. 2018 v 13.15

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

nejčtenější Články

Jablonec Summer Jib 2018
Jablonec Summer Jib 2018

První zářijový víkend jsme si v Jablonci připomněli zimu díky akci Jablonec Jibing Jam. Jak to v okolí místní…

Mistrovství světa juniorů 2018 v Cardroně - slopestyle
Mistrovství světa juniorů 2018 v Cardroně - slopestyle

Druhou disciplínou na Mistrovství světa juniorů, kde jsme drželi palce našim lyžníkům byl slopestyle. Teď se…

Česká juniorská repre na Novém Zélandu – videoblog #1
Česká juniorská repre na Novém Zélandu – videoblog #1

Naše juniorská reprezentace nám přináší první video ze svýho putování na Novým Zélandu, který vyvrcholí…

Nejlépe hodnocené Články

Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka
Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…

Jablonec Summer Jib 2018
Jablonec Summer Jib 2018

První zářijový víkend jsme si v Jablonci připomněli zimu díky akci Jablonec Jibing Jam. Jak to v okolí místní…

Šimba chystá video „Slav in America“
Šimba chystá video „Slav in America“

Šimon Bartík letos vyrazil za oceán a nezůstane to bez odezvy! Připravuje totiž video „Slav in America“ a my teď…