Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
Soldiers Freeski Camps 2018

Freeride.cz » Ski » Články » Soldiers Freeski Camps 2018

V roce 2018 se pod hlavičkou Soldiers, největšího freeski závodu ve střední Evropě s domovem v Deštném v Orlických horách, odehrálo něco zcela nového – Soldiers Freeski Camps, kempy pro mladé lyžaře všech věkových i výkonnostních kategorií. Cílem kempů bylo probudit lásku k freeskiingu v lyžařích, které už nudí jezdit obloučky.

Zázemí globálního závodu Soldiers poskytuje účastníkům možnost posbírat zkušenosti od těch nejlepších mezinárodních jezdců. Vybraní tři se na týden proměnili v kouče a s kempery trávili čas na sjezdovkách v Deštném v Orlických horách.

Jako kouči působili nejúspěšnější český profesionální freeskier Daniel Hanka, trenér Akademie freestylového lyžováni Pepe Kalenský a v neposlední řadě zahraniční jezdec a stylař z Finska Antti Ollila. Koučování neprobíhalo pouze přes den na kopci, každý večer se konal videokoučing, během kterého byly kemperům jednotlivé triky a styly vysvětlovány. Pepé Kalenský: ,,Kemp byl naprosto skvělej, já jsem si ho užil na maximum a doufám že i děcka. Všichni měli neuvěřitelný progress a já už se těším na další rok.”

Kemp měl za cíl nejen probudit v lyžařích lásku k freeskiingu, ale taky jim pomoct si zlepšit angličtinu pomocí konverzace nebo připravených podkladů v angličtině. Neméně podstatným úkolem bylo obeznámit se s prostředím na kopci a správnou péčí o své tělo a lyže prostřednictvím různých workshopů a doprovodného programu. Účastníci kempu měli možnost si vyzkoušet cviky od fyzioterapeuta jezdců z Red Bullu nebo se naučit, jak se správně voskují lyže. Profesionál horské služby připravil přednášku o bezpečnosti a chování v horském terénu.

V rámci nabitého programu byla také možnost zahrát si fotbal v tělocvičně nebo se uvolnit v bazénu a sauně. Předposlední večer se nesl ve znamení night shootingu, při němž bylo k dispozici i speciální auto Red Bull Saurus. Nadšené lyžaře nezastavil ani občasný déšť – vyrobili si pláštěnky z pytlů, aby mohli v lyžování pokračovat dál. Jirka Žardecký, kemper: ,,Kemp byl naprosto boží! Heslo kempu: Nestěžuj si na počasí, buď rád že máš vůbec sníh.'' Za snahu, pokrok nebo odvahu byli kempeři během kempu odměňování věcnými cenami od sponzorů. V rámci vyhodnocení kempu byli oceněni novými lyžemi Faction. Lyže obdrželi za starší kluky Martin Gábrle, za holky Petra Kohoutová a za děti Eliasz Kiszka.

Video ze Soldiers Freeski Campů:

#passionoverskills
#freeyourskiing #freeyourenglish

Facebook
Instagram

Autor článku:

Kategorie: Report
Vydáno: 23. 2. 2018 v 09.00

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

nejčtenější Články

Stuben am Arlberg TRIP 2018
Stuben am Arlberg TRIP 2018

Svatý Anton je určitě jedno z největších, nejslavnějších, nejstarších a nejdražších středisek v Rakousku (a…

Co tě čeká a nemine na Soldiers 2018
Co tě čeká a nemine na Soldiers 2018

Letos jsme se konečně dočkali! Soldiers 2018 se již tento pátek vrací do Deštné v Orlických horách a my vám teď…

Shred Vacation 2018
Shred Vacation 2018

Jen několik dní nás dělí od druhého ročníku akce Shred Vacation, která ve vítkovickém K2 Snowparku startuje již v…

Nejlépe hodnocené Články

Dynastar
Dynastar

Legendární lyžařská značka oblíbená hlavně mezi vyznavači lyžování ve volném terénu se představuje.

Vojta Břeský v nejlepší třicítce na Světovým poháru v Silvaplaně
Vojta Břeský v nejlepší třicítce na Světovým poháru v Silvaplaně

O víkendu bez servítek pokračoval předposledním závodem letošní Světový pohár ve slopestylu. Na startu nechyběl…

Co tě čeká a nemine na Soldiers 2018
Co tě čeká a nemine na Soldiers 2018

Letos jsme se konečně dočkali! Soldiers 2018 se již tento pátek vrací do Deštné v Orlických horách a my vám teď…