Freeride.cz

Hlavní sekce

Tech:
Smith - Technologie ChromaPop a helma Code

Freeride.cz » Ski » Články » Smith - Technologie ChromaPop a helma Code

Získat světové renomé v tak silné konkurenci výrobců brýlí a helem, to chce už hodně let praxe a zkušeností. Značka Smith těmito vlastnostmi disponuje, a jelikož je na trhu už přes úctyhodných padesát let, svou silnou pozici na trhu rozhodně zaujímá. Dnes se podíváme na zásadní technologie letošní kolekce, mezi které patří například ChromaPop používaná u Smith skel.

Smith je americká firma původem ze Sun Valley, Idaho, kterou založil v roce 1965 vášnivý lyžař Bob Smith. Ten tehdy nikde nedokázal sehnat brýle, které by se mu nemlžily při ježdění v prašanu. Sestrojil si tedy vlastní, první brýle s dvojitým termálním sklem a prodyšnou pěnou svého druhu na světě. Fungovaly dobře, nechal si je patentovat a dal základ značce, která v současné době patří ke světové špičce. Smith je i po 50-ti letech stále považován za lídra na trhu v oblasti inovací a vyrábí ty nejsofistikovanější helmy a brýle, které v sobě spojují dynamické technologie, maximální výkonnost a čistý design. Smith kromě helem a brýlí na lyže a snowboard vyrábí i prémiové helmy a brýle na kolo a stylové sluneční brýle pro nejrůznější aktivity.

Pojďme se ale věnovat sekci Snow. Smith nabízí i tento rok širokou škálu jak snowboardových, tak lyžařských helem a brýlí, které jsou navzájem plně kompatibilní a vytváří tak maximální integraci z hlediska fitu, odvětrávání a prevence mlžení. Helmy i brýle mají spoustu technických a praktických inovací, které vždy dokáží udělat váš den na sněhu lepší. Ať už se jedná o revoluční skla ChromaPop, vyspělé technologie proti mlžení Porex Filter a 5X Anti-Fog, nebo speciální materiál Koroyd ve Smith helmách.

Dnes si ukážeme dvě zásadní technologie, které jsou součástí produktů letošní sezónu. První z nich je technologie skel ChromaPop, se kterou uvidíte rychleji, jasněji a přesněji. A když uvidíte lépe, budete i jezdit lépe a víc si vše vychutnáte. Jak je to možné? Technologie ChromaPop totiž filtruje světlo ve dvou specifických vlnových délkách. Tím se docílí toho, že obraz je ve větším rozlišení, jasnější, přesnější a v přirozenějších barvách. Další velkou výhodou ChromaPop skel je schopnost pokrýt větší rozptyl světla než klasická skla, což samozřejmě zajistí ještě větší komfort při ježdění. ChromaPop Sun tak můžete s klidem používat i v mírně oblačných podmínkách a ChromaPop Storm naopak pokryje oblačné i zatažené podmínky. S těmito dvěma skly si tak během dne vždy vystačíte. Perfektní na tom je, že to skutečně funguje. Technologie ChromaPop už je úspěšně prověřena u Smith slunečních brýlí.

Když pak spojíme ChromaPop skla s nejvyšší řadou Smith brýlí, do níž patří všechny bezrámové modely I/O7, I/O, I/OX a I/OS, je na světě opravdová pecka, s níž si budete užívat každý moment na svahu. Díky absenci rámu mají brýle z řady I/O vynikající ventilaci, širší výhled a skvělou přiléhavost k obličeji. Balení obsahuje 2 vysoce výkonná zrcadlová sférická ChromaPop skla zkonstruovaná technologií postupného vrstvení TLT pro zcela nezkreslený výhled a vybavená karbonovou vrstvou proti poškrábání a šmouhám. Patentovaná technologie dvojitých skel Vaporator slouží jako vynikající tepelná přepážka a eliminuje tak možnost vzniku zamlžení. Porex Filter tuto funkci ještě umocňuje tím, že do prostoru mezi skla propustí pouze molekuly vzduchu a žádné molekuly vody a tím vyrovnává teplotu na vnitřní a vnější straně skel. Další vychytávkou je patentovaná technologie 5X Anti-Fog, což je speciální vrstva na vnitřní straně skla, která dále významně redukuje možnost mlžení. Výměna skel je díky jedinečnému systému ukotvení skel v rámu brýlí velice snadná. Rám brýlí je potažen třemi vrstvami antibakteriální pěny DriWix, která je velmi příjemná a citlivá k vaší pokožce. Samozřejmostí je silikon na pásku brýlí a přezka pro snazší a komfortnější zapínání.

Do našeho hledáčku se dostává i novinka v kolekci, helma Code. Zkonstruována pro ty největší fajnšmekry tak, aby poskytla maximální komfort, fit, funkčnost, odolnost a co nejvyšší ochranu. Smith Code v sobě spojuje patentované technologie a inovace jako revoluční konstrukci Aerocore s Koroydem, vložku MIPS, unikátní magnetický systém na zapínání přezky Wayfinder s Fidlockem nebo třeba 360-ti stupňové Boa.

Patentovaný systém Wayfinder s Fidlockem nabízí velice jednoduchý a pohodlný způsob zapínání přezky na helmě. Systém funguje na bázi magnetu, kdy do sebe obě části intuitivně zapadnou. Dá se ovládat pomocí jedné ruky a i v rukavicích. Aby vám helma co nejlépe padla, používá Code nejvyšší řadu utahovacího systému Boa FS360, který obepíná hlavu po celém obvodu.

Vzhledem k tomu, že chce Smith dodržovat svůj závazek, převyšovat globální standardy bezpečnosti ve všech kategoriích, pokračuje ve využívání kombinace výplně z EPS a Koroydu, která zabezpečí vyšší ochranu při nárazu a současně mnohem lepší ventilaci, což samozřejmě redukuje i možnost mlžení skel brýlí. Pro ještě větší bezpečnost mají všechny helmy Code integrovanou MIPS vložku pro snížení rizika zranění při multi-rotačních nárazech. Unikátní vychytávkou pak je laserové vyříznutí MIPS vložky tak, aby nebránila ventilaci vzduchu v klíčových průduších a nezvyšovala riziko mlžení skel. Kromě toho slouží pro maximální integraci helmy a brýlí ještě propracovaný systém kanálků a průduchů AirEvac 2. Helma Code je vybavena 6 průduchy, které systematicky odvádí teplý vzduch pryč z helmy a zabraňují tak případnému mlžení skel brýlí.

Smith podporuje spoustu atletů mezi lyžaři a snowboardery. Může se tak ve svém teamu pyšnit jmény jako Sage Cattabriga-Alosa, Bobby Brown, Xavier de le Rue, Louif Paradis, Mark Abma, Elena Hight a další.

Pokud vás předchozí řádky zaujaly, rozhodně navštivte i přehled vybavení Freeride.cz Buyer´s Guide 2018, kde najdete kompletní kolekci 2017/2018.

www.smithoptics.com

Autor článku:

Kategorie: Tech
Vydáno: 18. 12. 2017 v 17.30

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

Související Články

Freeride.cz Buyer's Guide 2018 je tu!
Tech: Freeride.cz Buyer's Guide 2018 je tu!

Pár dnů zpátky se u nás objevil první sníh, a to je předzvěst cesty do vašich boardbagů a skříní, podnět k tomu…

nejčtenější Články

Robin Holub v Seiser Almu
Robin Holub v Seiser Almu

Robin Holub spojil síly s Honzou Považanem a výsledkem je tenhle parádní edit natočenej ve snowparku v Seiser Almu.

Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018
Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018

V Rokytnici nad Jizerou, v prostoru u Dvoraček a Štumpovky, proběhl již 9. ročník akce Never Summer, v rámci kterého…

Buff® Park Moravská bouda
Buff® Park Moravská bouda

Nejvýše položený snowpark v České republice získal nového hlavního partnera a díky němu mohl začít stavět a…

Nejlépe hodnocené Články

SLVSH Cup Grandvalira 2018 - čtvrtfinále
SLVSH Cup Grandvalira 2018 - čtvrtfinále

Letošní SLVSH Cup v resortu Grandvalira v Andoře pokračuje dalšími koly. Po prvním sítu se jukneme na čtyři…

Freeride World Tour 2018 - Verbier
Freeride World Tour 2018 - Verbier

Velký finále Xtreme Verbier letošní Freeride World Tour je minulostí a my teď prozkoumáme, jak dopadl nejen kultovní…

SLVSH Cup Grandvalira 2018 - finálový bitvy
SLVSH Cup Grandvalira 2018 - finálový bitvy

SLVSH Cup v Andoře dospěl do finálový fáze a my konečně rozlouskenme, kdo se stal letošním králem tohohle…