Freeride.cz

Hlavní sekce

Jablonec Jibbing Jam 09

Datum: 28. 2. 2009
Lokalita: Česká republika, Liberecký kraj, Jablonec nad Nisou
Adresa: Jablonec nad Nisou, Dolní náměstí
Druh akce: Závod

Jiný čas, zima v plném proudu:

Letošní Jablonec Jibbing Jam byl přesunut z bezsněhého podzimu do doufejme sněhem oplývající zimy. Datum je určen na 28.2. 2009.

Nové místo, odlišný setup, jiný přístup:

Oproti loňskému roku se místo změní, ale stále zůstaneme v centru Jablonce nad Nisou. Posuneme se o sto metrů níž na Dolní náměstí. Tam bude čekat rozjezdová konstrukce zajišťující dostatek rychlosti a hlavně dva parky: park pro večerní týmové klání jako vrchol celého JJJ a snowpark  jednodušších  překážek pro nesponzorované jezdce jež se v průběhu dne utkají o věcné ceny od sponzorů a můžou si odnést i záběry a fotky svého ježdění. Příprava loňského JJJ dala po technické stránce dost zabrat a to právě kůli místu. Myslím že jsme z loňska vytáhli to nejlepší a na Dolním náměstí se dá popustit uzda fantazii zase o trošku víc.

Konec žabomyších válek:

Formát závodu je jednoduchý - čtyřčlený tým obsahující dva lyžaře a dva snowbordisty. Jednotlivé týmy se utkají proti sobě v klasickém pavouku. Mezi lyžemi a snowbordem zase takový rozdíl není. Je jedno jestli má člověk na noze jedno nebo dvě prkna. Jezdíme ve stejných parcích a na stejném sněhu tak proč nedat tyhle sporty na stejnou úroveň. Tým se bude registrovat předem(od 15. ledna do 27. února), pokud někdo nemá možnost sestavit si skupinku, může poslat mail na registracejjj@impsquad.cz s údaji o sobě a záběry z ježdění. Jeho profil bude umístěn v naší seznamce:-)