Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
Freeride.cz Just Ride! Winter 2016 - Špindlerův Mlýn

Freeride.cz » Snowboard » Články » Freeride.cz Just Ride! Winter 2016 - Špindlerův Mlýn

Poslední lednovou sobotu přivítal Špindlerův Mlýn opět po roce sérii snowboardových happeningů Freeride.cz Just Ride|! Winter. Už 7. ročník této oblíbené akce ve Špindlu pokračoval svou letošní druhou zastávkou a takhle to probíhalo…

Po první úspěšné zastávce v Deštném jsme se s celou Just Ride “matějskou” přesunuli do největšího českého resortu - Špindlerova Mlýna. Už řadu let je stanovištěm naší akce prostor ve Svatém Petru vedle dvojsedačky a stejně tomu tak bylo i letos. Počasí nám zase nadělalo v týdnu vrásky, protože přišla celkem výrazná obleva, ale nakonec vše proběhlo podle plánu. V sobotu sice nebylo azurko, ale naštěstí se neukázal avizovaný silný vítr a nepršelo, což je na horách přecijen to hlavní.

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE OD MICHALA PROUZY

Snowparkdesign parta připravila pro Just Ride menší parčík umístěný na dně u-rampy, skok v průseku a také dvě zábavné překážky přímo ve stanovém městečku. Kdo se chtěl projet trošku dál, mohl využít i překážek na Hromovce. Jak víte, letošní zima pořád není úplně ideální, a tak bylo jasné, že hlavní park nahoře na “Hřišti” pro naší akci ještě ready nebude. I tak si ale každý kdo chtěl mohl zajibbovat a zaskákat, za což díky Skiareálu a Snowparkdesign crew!

Ve Svaťáku vyrostlo doposud největší stanové městečko jaké jsme tu kdy měli. Každý návštěvník si mohl vybrat z pestrého programu a obejít si stánky různých snowboardových i jiných firem. Registrace tradičně probíhala ve Freeride.cz stanu, vedle kterého jste si mohli rovnou odpočinout, zasoutěžit nebo načerpat informace o třídění a recyklaci odpadu v Samosebou.cz chill-out zóně. Stánek cestovní kanceláře Nev-dama opět nabízel společně s Dron-pujcovna.cz prezentaci malých vrtulníčků DJI Phantom Professional a přestože jsme zrovna ve Špindlu nesměli lítat, i tady se těšily drony velkému zájmu dětí i dospělých.

Naším hlavním mediálním partnerem je Prima Cool společně s telefony Accent, na kterých si mohou děti (ale i dospělí) zahrát snowboardovou hru a vyhrát dárky od Primy. Dominantou akce byla opět velká Just Ride fotostěna v zóně Fujifilm, u které probíhalo nejen vyhlašování všech závodů a soutěží, ale mohli jste se tu celý den i nechat vyfotit a fotky hned dostat od Fujifilmu na památku. Fujifilm také půjčoval na vyzkoušení svoje instaxy a opět proběhl i úspěšný workshop o focení snowboardingu pod vedením Fujifilm ambasadora Pepy Šulce.

Nedílnou součástí Just Ridu je i naše “gastro” zóna :), ve které najdete stánek Budweiser Budvar s vychlazeným pivkem podávaným naším pivním specialistou Princem z Fešákova a dále parádní zóna Jack Daniel’s. Ta ve Špindlu sklidila velký úspěch a desítky návštěvníků využily Jackova baru, kde se podával Jack samotný nebo tzv. Strudl (teplý Jack Fire s jablečným džusem), také mohli jste se ale také ohřát u ohniště nebo posedět v teplých kožešinách. Novinkou byl i prodej stylového Jack Daniel’s merch oblečení.

Přímo v městečku byly osazeny dvě překážky - vrrr trubka a bedna, které především během obou závodů obsypala omladina i dospělí riders. Hned vedle se nacházel zbrusu nový stánek Freestyle Kolbenka, kde po celý den probíhal free coaching a kluci si taky připravili soutěžní kvíz o vstupy do haly. “Sportovní” část pokračovala stánky hned několilka snowboardových firem. Otestovat jste mohli brýle Electric, česká prkna LTB, snb boty Vans, prkna a vázání Ride od Snowboardelu, prkna Bataleon a Lobster a vázání Switchback, prkna LIB a Gnu, prkna a vázání Rosssignol, prkna a vázání Burton a nakonec prkna Capita a vázání Union od Snowbitch.cz. Nesmíme zapomenout ani na kousek dál od městečka zaparkovaný přívěs značky Oakley.

Historickou novinkou Just Ridu byl ve Špindlu tzv. Burton Riglet Park, parčík pro ty nejmenší ve věku cca od 3 do 6 let, kde se prckové mohou poprvé seznámit s pocitem jízdy na snowboardu. Jsme moc rádi, že se nám konečně podařilo Riglet na Just Ride dotáhnout, tímto děkujeme Burtonu a těšíme se na poslední zastávku na šumavském Špičáku 5. března, kde Riglet také bude.

Naším dalším hlavním partnerem je světoznámá značka Sony se svými Action Cam kamerami. I ve Špindlu jezdil po celý den parkem náš follow master Shaun, od kterého si každý z vás mohl nechat natočit svoje jízdy. Natočené záběry jsou posílány po akci přímo na mail, takže si je můžete následně prohlédnout a třeba si z nich díky speciální aplikaci Action Cam Movie Creator snadno sestříhat videjko. Nejlepší runy z každé zastávky budou také od příštího týdne na Freeride.cz soutěžit o super ceny. Kamery Sony Action Cam jste si mohli zapůjčit a vyzkoušet i sami a spousta z vás byla odměněna tričkem nebo hlavní cenou - sluchátky Sony! I na dalších zastávkách pro vás Sony připravuje spoustu dárků, takže se vyplatí dorazit ;-)

V denním programu Just Ridu letos vždy figurují hned dva menší závody. Tím prvním je Snowboardel Junior Freestyle Tour, série menších závodů pro juniory do 15 let. Ve Špindlu se prcků sešla celá hromada a myslíme, že zdaleka nejen nám tohle udělalo obrovskou radost. Vidět 30 dětí jak za povzbuzování desítek diváků brousí překážky a užívá si snowboarding je tou nejlepší odměnou pro organizátora snowboardové akce! Závod se odjel kolem poledního a o přízeň rozhodčích v čele s Pepém Samkem se ucházeli závodníci a závodnice ve třech kategoriích. V kategorii Girls nakonec brala vítězství 11-letá Zuzka Szymanská, v kategorii Supergroms (do 10 let) 8-letý Max Janoušek a mezi Groms (11-15 let) zvítězil 11-letý Matyáš Bartovič, který byl v Deštném druhý a dostal se tak do průběžného vedení tour.

SNOWBOARDEL JUNIOR FREESTYLE TOUR

Girls
1. Zuzka Szymanská (11 let)
2. Vanesa Volopichová (8 let)
3. Kája Vojáčková (9 let)

Supergroms
1. Max Janoušek (8 let)
2. Vojta Horký (8 let)
3. Tomáš Bača (9 let)

Groms
1. Matyáš Bartovič (11 let)
2. Jakub Hroneš (11 let)
3. Adam Kocián (14 let)

Accent Jib Contest byl otevřen pro všechny věkové kategorie bez rozdílu a zúčastnili se ho i nejlepší špindlerovští zabijáci a členové Snowparkdesign crew. Během cca 45-minutové session jsme viděli parádní triky a v tu chvíli zaplněný plac vytvořil i super diváckou atmosféru. Vítězem se zcela po právu stal lokální zabiják Matěj Slavík, který so odnesl mobilní telefon Accent Speed X1, následován Danem Paulíčkem (Accent CoolPhone) a Adamem Brázdou (Accent CoolSpeaker). Holka se contestu zúčastnila sice jen jedna (holky nebojte se toho!), ale za to Eliška Kladná zabíjela nejvíc ve stylu a vysloužila si tak Accent CoolPhone. Poslední cenou byl opět parádní snowboard COOL od Nitra, který judges poslali do náruče Ondry Papeže za jeho unikátní Jackson Grind. Všem gratulujeme!

ACCENT JIB CONTEST

Holky
1. Eliška Kladná

Kluci
1. Matěj Slavík
2. Dan Paulíček
3. Adam Brázda

PRIMA COOL BEST TRICK

Ondřej Papež (Jackson Grind)

Po celý den samozřejmě probíhal i Demo Pass Contest, ve kterém bylo tentokrát potřeba nasbírat opravdu hodně samolepek - dohromady 16! Kompletně se to povedlo hned několika lidem, a tak přišlo na řadu losování. Vítězkou se stala Natálie Burdová, která si mimo další ceny odnesla vázání Rossignol, druhé místo patřilo pravidelnémiu návštěvnkovi Just Ridu Radkovi Václavíkovi (brýle Electric a další ceny), třetí plac bral Jirka Ráliš (batoh Vans a další ceny), čtvrtý skončil Ondra Novotný a pátý Dan Šeffer. Opět všem gratulujeme!

DEMO PASS CONTEST

1. Natálie Bučková
2. Radek Václavík
3. Jiří Ráliš
4. Ondra Novotný
5. Daniel Šeffer

Vyhlášením sice skončila denní část špindlerovského Just Ridu, ale to se už vše schylovalo k večerní Fire Afterparty by Jack Daniel’s! Ta odstartovala v 20 hodin na tradičním párty místě - přímo v restauraci Svatý Petr (bývalý Erpet) jen pár metrů od dějiště denního programu. Přestože večer začalo hustě pršet, tak dorazilo na mejdan cca 300 lidí, kteří se mohli bavit na hudbu z gramců DJe Akvamena a Hlavy. Jack Fire a Firebull tekly proudem a letošní Just Ride tak byl opět uzavřen tím nejlepším možným způsobem ;-)

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE OD MICHALA PROUZY

Chceme tímto poděkovat všem z vás, kdo jste dorazili, i všem naším partnerům, bez kterých by Just Ride nemohl být. Hlavními partnery akce jsou Budweiser Budvar, Samosebou.cz a Sony Action Cam, dalšími partnery pak Jack Daniel’s, Fujifilm.cz, Nev-dama, Prima Cool, Accent Mobile, Freestyle Kolbenka a Radio Černá hora. Za core partnery pak špindlerovskou zastávku podpořili Ride, Snowboardel, LIB Technologies, Gnu, Capita, Union, Snowbitch.cz, Bataleon, Lobster, Switchback, Burton, LTB, Electric, Oakley a Vans.

Další zastávka se koná už tuto sobotu 6. února ve Skiareálu Dolní Morava a veškeré info najdete TADY. Vidíme se tam! ;-)

Autoři článku:

Michal „Prouzič“ Prouza
Michal „Prouzič“ Prouza (Fotka)

www.michalprouza.cz www.redbull.cz/michalprouza www.facebook.com/prouzicphotography www.facebook.com/prouzic

Kategorie: Report
Vydáno: 5. 2. 2016 v 10.00

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

Související akce

Freeride.cz Just Ride! Winter 2016 - Špindlerův Mlýn
Freeride.cz Just Ride! Winter 2016 - Špindlerův Mlýn

V sobotu 30. ledna pokračuje letošní série snowboardových happeningů Freeride.cz Just Ride! Winter 2016 druhou…

Související Články

Freeride.cz Just Ride! Winter 2016 - kompletní info
Akce: Freeride.cz Just Ride! Winter 2016 - kompletní info

Už nadcházející sobotu 23. ledna bude v Deštném v Orlických horách odstartována už sedmá sezóna série…

Freeride.cz Just Ride! Winter 2016 - Deštné
Report: Freeride.cz Just Ride! Winter 2016 - Deštné

V sobotu 23. ledna 2016 byl v Deštném v Orlických horách odstartován už sedmý ročník oblíbených snowboardových…

nejčtenější Články

Vyplň anketu, pomoz nám vylepšit Freeride.cz a vyhraj super ceny!
Vyplň anketu, pomoz nám vylepšit Freeride.cz a vyhraj super ceny!

Naše čtenářky a naši čtenáři, celé léto intenzivně pracujeme na nové verzi našeho magazínu a od podzimu tak…

BCB Summer Jibbing 2018
BCB Summer Jibbing 2018

Rok se s rokem sešel a je tu report z dalšího ročníku vyhlášené akce BCB Summer Jibbing. Do Broumovského výběžku…

Japonsko 2018 by San kjú powder - vol. 1
Japonsko 2018 by San kjú powder - vol. 1

Zaznamenali jste na facebooku partu, která si říká San kjú powder? Tihle kluci okolo Viléma Hamtila se i tento rok…

Nejlépe hodnocené Články

Tři sta šedesátý šestý díl - upoutávka
Tři sta šedesátý šestý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…

Vyplň anketu, pomoz nám vylepšit Freeride.cz a vyhraj super ceny!
Vyplň anketu, pomoz nám vylepšit Freeride.cz a vyhraj super ceny!

Naše čtenářky a naši čtenáři, celé léto intenzivně pracujeme na nové verzi našeho magazínu a od podzimu tak…

Japonsko 2018 by San kjú powder - vol. 1
Japonsko 2018 by San kjú powder - vol. 1

Zaznamenali jste na facebooku partu, která si říká San kjú powder? Tihle kluci okolo Viléma Hamtila se i tento rok…