Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
K2 snowpark Vítkovice hostil 2. ročník Shred Vacation

Freeride.cz » Snowboard » Články » K2 snowpark Vítkovice hostil 2. ročník Shred Vacation

V redakčním emailu nám dnes přistál report z letošního, již druhého ročníku akce Shred Vacation. Ten opět připravila produkční crew Freestyle Area ve svém domovském letovisku ve Vítkovicích v Krkonoších. Na následujících řádcích se dozvíte, jak to letos proběhlo a díky fotografiím a videu si také přiblížíte celkovou parádní atmosféru tohoto podniku.

Druhý ročník public eventu Shred Vacation, který před pár dny hostil vítkovický K2 snowpark, byl s ohledem na arktické počasí nejen zátěžovou zkouškou realizačního týmu, ale především důkazem toho, že snowboard a freeski komunita se nezalekne totální nepřízně počasí. Do Vítkovic tak na prodloužený víkend 16.-18.3. dorazila početná parta shreďáků, která si užila luxusní setup, public contesty a v neposlední řadě dvě navazující ultra mocné afterpárty. Rozhodně na úvod velké díky všem, co dorazili a shred dovolenou si s námi užili. Ceníme si toho kamarádi!!!

Stavbu setupu snowparku měla na povel domácí parta Freestyle Area a před eventem samotným tak vzniknul luxusní bowl s doplňkovými bonusy v podobě railu či bonkovacích barelů, který byl společně s Jägermeister Tatrou s pódiem a barem hlavním spotem druhého ročníku Shred Vacation. Vystavěno bylo také několik nových překážek jako picnic stoly, bonkovací barel a samozřejmě nespočet srandiček, které v rozlehlém vítkovickém snowparku najdete. Letošní novinkou byl také Excelent party stan, kterému vévodil Red Bull Saurus, který byl po dva večery důvodem dunivých otřesů pod taktovkou DJs a také partičky Urban Robot.

První den eventu, tedy pátek, byl bohužel ve znamení deště, což však neznamenalo absenci v docházce a v rámci avízovaného foto/video shootingu se v přestávkách mezi deštěm jezdilo a sbíral potřebný materiál. Večer pak proběhla warm-up párty, jejíž hlavním bodem bylo promítání old school snb/freeski filmů. No a z filmové tématiky jsme se dosti nenápadně protančili do rána následujícího dne.

Hlavním dnem Shred Vacation byla sobota, nicméně v průběhu páteční noci došlo k výraznému poklesu teplot, a to hodně pod bod mrazu. Což v rámci první afterpárty evidentně nikomu nevadilo, nicméně snowpark se stal spíše parkem betonovým. Stanové městečko, které navazovalo na oranžovou Tatru s více než dostatečnou zásobou Jägermeistera a početnou flotilou sličných hostesek, dále pokračovalo stánky K2 snowboarding, Canon, Freestyle Kolbenka a Excelent, což v této vyvážené sestavě umožňovalo všem přítomným testovat snb/freeski vybavení, bezplatné focení a tisk fotografií, využití bezplatné výuky freestyle snowboardingu a freeski a třeba možnost popít pár pivek či teplý cider v průběhu celého dne.

V denní části probíhal opět foto/video shooting na vybraných překážkách a vše se chystalo na hlavní bod sobotního programu, tedy večerní cash for trick contest na bowlu. Setup byl z Jägermeister Tatry epesně nasvícen a úderem 18té hodiny se za podpory Krakonoše, který kromě teploty -10st. přidal i poctivý vichr mohl začít večerní snb/freeski contest. Rozhodně si ceníme všech, kteří na večerní program dorazili a nutno podotknout, že v hojném počtu. Chvíli trvalo, než se contest rozhýbal na provozní teplotu a začaly padat slušné hodnoty.

V průběhu více jak hodinového cash4trick contestu bylo rozdáno v hotovosti 10.000Kč a top triky a jezdce jsme ocenili hodnotnými cenami od našich sponzorů. Jmenovitě pak bral první flek na snowboardu Kuba Shymonkey Šimůnek, toho času s rukou v ortéze (tady je vidět letité neutuchající nadšení ze snowboardingu). Druhý flek patřil zaslouženě Romanovi Dlauhému a třetí místo brala šikovná Klárka Janíková, která opravdu sázela. Za freeskiery pak skončil na místě prvním Michal Šmejkal, druhej skončil Honza Balcar a třetí Martin Moudrý. (Freeski report od našeho kolegy Matyho Vránka můžete zkouknout zde - pozn. FRedakce).

V rámci večerní sobotní afterpárty vystoupila první živá kapela v historii vítkovického snowparku a sice hip-hop raggae formace Urban Robot, kterou do ranních hodin vystřídali Jägermeister DJs Akvamen a Firest Pine. V rámci afterpárty asi nebudeme zacházet více do detailů, ale rozhodně můžeme říct, že to byla divočina až do ranních hodin.

Již nyní pracujeme na třetím ročníku Shred Vacation 2019 a pevně věříme, že se tato akce usadila na české freestyle scéně i přes letošní velkou nepřízeň počasí.

Na závěr bychom ráci poděkovali nejen všem, kteří do Vítkovic na druhý ročník Shred Vacation dorazili, ale také realizačnímu týmu, shaperům Freestyle Area a skiareálu Aldrov. Současně velké díky partnerům akce, jmenovitě Jägermeister, Excelent, K2, Canon, G-Shock, Sencor Action Cam, Dakine, Volcom a Freestyle Kolbenka. Díky také mediálním partnerům 4Element.cz, Freeride.cz, Boardmag.cz, Freeskier.cz. No a na závěr velká omluva všem vítkovickým občanům za rušení nočního klidu. Naše rada pro přístě zní - Tančete s námi!!!

Detailní informace sledujte především na nové facebookové stránce Shred Vacation a samozřejmě na klasickém facebookovém profilu party Freestyle Area.

Text: Marvin
Foto: Denní čás - Lukáš Oujeský, večerní část - Canon

Autoři článku:

Kategorie: Report
Vydáno: 11. 4. 2018 v 18.30

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

Související akce

Shred Vacation 2018
Shred Vacation 2018

Jen několik dní nás dělí od druhého ročníku akce Shred Vacation, která ve vítkovickém K2 Snowparku startuje již v…

Související Články

Shred Vacation 2018
Akce: Shred Vacation 2018

Jen několik dní nás dělí od druhého ročníku akce Shred Vacation, která ve vítkovickém K2 Snowparku startuje již v…

nejčtenější Články

Jablonec Summer Jib 2018
Jablonec Summer Jib 2018

První zářijový víkend jsme si v Jablonci připomněli zimu díky akci Jablonec Jibing Jam. Jak to v okolí místní…

Visiones - Movie by Manuel Diaz
Visiones - Movie by Manuel Diaz

Manuel Diaz patří do první ligy světového backcountry snowboardingu. O tom není žádných pochyb. Díky svému úsilí…

Premiérová tour k filmu “Stay Tuned” od Absinthe Films se řítí na Prahu!
Premiérová tour k filmu “Stay Tuned” od Absinthe Films se řítí na Prahu!

Po roce Prahu opět navštíví světoznámá produkce Absinthe Films, aby nám představila svůj nový filmový projekt.…

Nejlépe hodnocené Články

Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka
Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…

Jablonec Summer Jib 2018
Jablonec Summer Jib 2018

První zářijový víkend jsme si v Jablonci připomněli zimu díky akci Jablonec Jibing Jam. Jak to v okolí místní…

Visiones - Movie by Manuel Diaz
Visiones - Movie by Manuel Diaz

Manuel Diaz patří do první ligy světového backcountry snowboardingu. O tom není žádných pochyb. Díky svému úsilí…