Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
Le Grind Retro Jam 2017

Freeride.cz » Snowboard » Články » Le Grind Retro Jam 2017

Není akce jako akce. Některé probíhají tak, že jsou a nemají vlastně žádný příběh a smysl, ale my se takové dnes rozhodně věnovat nebudeme. Vydáme se totiž na Neklid, kde nic podobného nehrozí. Místní parta stojí vždycky za něčím, co svůj smysl má a příběh rozhodně vypráví. Dáme si report z letošního ročníku Le Grind Retro Jamu, který se uskutečnil na konci března a opět přivítal plno dychtivých jezdců, vyznávajících old school prkna, oblečení, ale především atmosféru. Tady je report od Majďáka.

Pro ty, co neměli tu možnost osobně nasát atmosféru letošního Le Grind Retro Jamu, který proběhl 25. 3. 2017 na Neklidu, tak alespoň v pár řádcích přiblížíme, jak se to celé vydařilo.

Prvoplánově vše, díky množství kydnutého sněhu, nasvědčovalo tomu, že se pod Matesovic chatou postaví U-rampa. Jak to ale často bývá, když se moc plánuje, tak se to většinou šiftne stejně trochu jinak.

14 dní před samotnou akcí panovalo na Neklidu slunečné a teplé počasí, dotuněné pár deštíky a ty jsou na jarní slash ideální tavící mjdkou. Museli jsme se poprat s tím, že mezi platformami, kde naštěstí pořád zbylo dostatek sněhu, vznikly travnaté plochy, které bylo nutno opatřit vrstvou bílé hmoty. To se nám nakonec v početné partě shaperomongoloidních makáčů a Matesových rolbovacích skills naštěstí za neuvěřitelné 2 dny povedlo. I když popravdě, vše co bylo vymyšleno, se v první moment zdálo jako těžká utopie, kterou není možno snad ani zrealizovat. Ale když se chce a ono se chtělo, tak to jde.

A tak v samotný den byla nalícovaná lajna vrrrr trubek, vedle nich z-rail, na další platformě jsme využili další z-rail a podélně postavený oboustranný wallride s nájezdem z PVC roury, použitelným v mnoha variantách. Legendární corner u chaty byl v top kondici, dopad tvořil rádius umožňující jak rampové nájezdy, tak rovný odpal, nabízející mega přelety až téměř nakonec cca 12 m hrany.

Bonbónkem na závěr pak byl bazén, kde se dalo taky slušně vyřádit ve všech možných vaginálovinách. Z bazénu se dalo jet ještě dál na velký funbox, kde šlo skákat do všech světových stran a pak už dosvištět na pomu, která byla v ten den puštěna jako jediný vlek v areálu, za což velké díky. Většina lidí ale stejně šlapala a pozorovala ostatní killers.

Od ranních hodin se začali srocovat retro i neo diktátoři a diváci. Neklid je vždy trochu loterie, ale letos se Péťa Černý odešel klackovat naštěstí jinam, a tak modrá obloha a slunce zářilo po celý den. Jasný, že tohle bylo největší odměnou pro všechny, kdo dorazili.

Hlavní myšlenkou Retro Jamu je sejít se se starou partou a zavzpomínat na začátky našeho Neklidského snowboardingu. Podmínkou je staré prkno, ideálně pak i původní vázko a oblečení. Jelikož ale ne až tolik lidí takové prkno vlastní, nebo už není ve sjízdném stavu, tak je umožněno startovat i riderům na soudobých snowboardech, jakožto i dívkám či ženám a poprvé byla ve hře i kategorie děti.

Do hlavní kategorie Retro se přihlásilo 9 jezdců, do kategorie Classic pak 26 letců, Ženy byly pouze 2 a Děti celé 3.

Formát byl určen riders for riders, a tak se opět na tabuli u malé chajdy čárkovalo a hodnotily povedené jízdy a polety. Corner a bazén byly asi nejvyužívanějšími překážkami, ačkoli na railech, wallridu a trubkách se také diktovalo o sto šest.

V kategorii Retro dominoval svými mega style přelety corneru Dan Kašpar, následován Kryštofem Kodlem, Ondrou Kučírkem nebo Henry Holzem. V Classic módu to nejvíc vyhecoval Roman Dlauhý, který dával celé lajny ve stylu a corner musel snést jeho nejeden mega polet, na závěr byl pak pokořen hovadským bs rodeem. Dále strašně zabíjeli Kubák Bílek, Kuba Král, Michal Juha, Roman Zaňka, celý Matesovic klan, Jandáč a další. Děti a holky si dávali spíše pohodičku na corneru. Bylo se rozhodně na co koukat, a tak šlapání vzhůru příjemně utíkalo.

Po celý den se bylo možno občerstvit ve stánku u Hechtíse aka Otce Fura, do uší nám DJ mike 1 posílal samé pecky. Baterie od Staropramenu a Corony pomalinku začínala řídnout, energie od Red Bullu dodávala sílu, džusy Jumex pak pohladily vyprahlé ústní dutiny. Jägermeister pak dolaďoval formu a uzeniny od Pelanta doplňovaly hladové žaludky. Byl to nádherný den plný jarního snowboardingu, pohody a širokých úsměvů.

Na závěr nutno poděkovat všem dalším sponzorům a partnerům akce, jmenovitě pak za věcné ceny Nitro, Horsefeathers, Vans, Yettischool. Velikánské díky Skiareálu Neklid za zapůjčení rolby a puštění vleku, dále pak i městu Boží Dar. Díky také mediálním partnerům Freeride.cz a Boardmag.cz. Další věcné ceny a trofeje made by Le Grind. Mega poděkování celé partě za přípravu set-upu, všem co nás letos opět podpořili. Matesovi a Kryštofovi za azyl, Palmexovi, Tlumičovi a dalším za přípravu a organizaci, holkám za obsluhu u stánků. Dále všem co mačkali spouště foťáků, aby to celé zdokumentovali, Johanovi Čapkovi za videoedit. A hlavně tomu počasí, jak nás krásně hecovalo.

Na večer se ještě většina přesunula před bufet Rumburak, kde za západu slunce proběhl koncert kapel Alan´s psychedelic breakfast a Schalalee O. D. Ti největší vytrvalci řádili u ohně u chaty až do ranních hodin.

Tak opět za rok, čus bus, Majďák.

Fotky: Pavel Vigh Photography
Video: Psycho Collection

Autor článku:

Kategorie: Report
Vydáno: 5. 6. 2017 v 19.30

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

Související akce

Le Grind Retro Jam 2017
Le Grind Retro Jam 2017

Le Grind Retro Jam, již tradiční season closing event ve snowparku Neklid, se letos pojede opět v kategoriích Retro…

nejčtenější Články

Jablonec Summer Jib 2018
Jablonec Summer Jib 2018

První zářijový víkend jsme si v Jablonci připomněli zimu díky akci Jablonec Jibing Jam. Jak to v okolí místní…

Visiones - Movie by Manuel Diaz
Visiones - Movie by Manuel Diaz

Manuel Diaz patří do první ligy světového backcountry snowboardingu. O tom není žádných pochyb. Díky svému úsilí…

Premiérová tour k filmu “Stay Tuned” od Absinthe Films se řítí na Prahu!
Premiérová tour k filmu “Stay Tuned” od Absinthe Films se řítí na Prahu!

Po roce Prahu opět navštíví světoznámá produkce Absinthe Films, aby nám představila svůj nový filmový projekt.…

Nejlépe hodnocené Články

Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka
Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…

Jablonec Summer Jib 2018
Jablonec Summer Jib 2018

První zářijový víkend jsme si v Jablonci připomněli zimu díky akci Jablonec Jibing Jam. Jak to v okolí místní…

Visiones - Movie by Manuel Diaz
Visiones - Movie by Manuel Diaz

Manuel Diaz patří do první ligy světového backcountry snowboardingu. O tom není žádných pochyb. Díky svému úsilí…