Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
Never Summer / Monkey Race Dvoračky 2017

Freeride.cz » Snowboard » Články » Never Summer / Monkey Race Dvoračky 2017

První dubnovou sobotu proběhly na závěr krkonošské zimní sezóny dvě spojené akce Never Summer a týmový snowboard závod Monkey Race. Jak to ve snowparku na Dvoračkách vypadalo, se dočtete v tomto krátkém reportu.

Vývoj počasí ke konci března nedovolil uspořádat tradiční závěrečnou akci Monkey Race ve vítkovickém snowparku, a tak jsme se rozhodli pro elegantní spojení s akcí Never Summer, která již několikátou sezónu probíhá na Dvoračkách nedaleko skiresortu Rokytnice. Kdo na Dvoračkách ještě nebyl, tomu návštěvu tohoto magického místa rozhodně doporučujeme. Provoz je zde celoroční a užít si můžete nejen místní luxusní panoramata, ale také pohostinnost a přátelskou atmosféru.

Zde najdete kompletní fotogalerii od Lukáše Oujeského.

Před akcí samotnou nastoupila na kompletní přestavbu snowparku parta Freestyle Area. S místními shapery měla jasný cíl, udělat setup především v zábavném módu. Na začátku snowparku tak vzniklo menší jezírko, spousta cornerů za sebou, menší skok a usazeno bylo několik překážek. V tomto patří speciální díky Freestyle Area rolbařovi Krysákovi a skiareálu Rokytnice za zapůjčení velké rolby.

Počasí vyšlo na Dvoračkách ideálně, slunce svítilo již od rána a místní snowpark se začal pomalu plnit shreďákama z širokého okolí. Prostorná terasa mezi chatami Štumpovka a Dvoračky pak lidmi, kteří v hojném počtu sledovali dění ve snowparku. A to s patřičným výhledem do rokytnického údolí. V rámci uvolněného programu byl připraven snowboard/freeski besttrick, cash for trick contest, teamový závod Monkey Race a snowboard ollie contest. Jednotlivé části programu pak byly prokládány hudebními vstupy 11ti členného funky bandu Super Hero Killers, obklopeného početnou bandou tančících lidí.

V rámci snowboard/freeski besttrick contestu dominovali na snowboardu Darek Bergmann, Roman Dlauhý, Ondra Bauer, Zája, Honza Řezníček a nejen díky snowboardingu veselá Terka Čermáková. Na lyžích pak především freeski duo Lukáš Pospíchal a Robin Holub, který nabuzen ze závodů svěťáku dopady menších skoků standartně přelétával. V polovině besttricku jsme za každý slušný a čistě odjetý trik začali rozdávat peníze, které jsme obdrželi od sympatického pana provozovatele Dvoraček, takže nejeden snowboardista či lyžař si vydělal nějaké drobné.

Součástí sobotní akce Never Summer byl také třetí ročník týmového závodu Monkey Race, kam se přihlásilo rekordních 18 týmů, které dle atmosféry rozhodně nepřijeli závodit, ale především se bavit snowboardingem a freeskiingem. Systém závodu byl obdobný jako v předešlých ročnících, kdy se hodnotil nejen výsledný čas průjezdu trati tříčlenných týmů, ale také triky, které byly předváděny. Nakonec se porota přiklonila k vítězství kreativního týmu Kundaptáci, který tvořila sestava Ondra Bauer, Roman Dlauhý a jedna z mála slečen na startu Terka Čermáková.

Na závěr dne proběhnul snowboard ollie contest, kterého se zúčastnilo více jak 20 lidí a postupně jsme se s laťkou dostali na úctyhodných 90 cm. V závěrečných skocích o ně bojovali ollie masters Petr Bulušek a Filip Škrabálek. Nakonec se po poměrně dlouhém rozstřelu stal vítězem Filip s finálními 95 cm, takže palec rozhodně hore!

Dle ohlasu všech, kteří na Dvoračky dorazili, se náš cíl akce splnil. Tedy užít si v partě pohodový den plný toho, co všechny baví, tedy snowboardingu a freeskiingu. Samozřejmě nemluvě o doprovodných aktivitách ve vodním i plynném skupenství. Kamarádi, užijte nadcházejícího letního období a příští rok na Dvoračkách opět na viděnou!!!

Na závěr veleuctivá děkovačka partnerům akce Never Summer a Monkey Race, jmenovitě pak Nitro, K2, Horsefeathers, Sencor Action Cam, G-shock, Dakine, Red Bull, Jägermeister, Budvar, skiareál Rokytnice, Freestyle Area crew a horské boudy Štumpovka - Dvoračky. A také díky mediálním bratrům z Freeride.cz.

Zde najdete kompletní fotogalerii od Lukáše Oujeského.

Autoři článku:

Kategorie: Report
Vydáno: 26. 4. 2017 v 18.30

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

Související akce

Never Summer Dvoračky 2017
Never Summer Dvoračky 2017

Chceš se na konci zimy pobavit snowboardingem či freeski, zajezdit si v připraveném funparku, zavdat s kámošema…

Monkey Race 2017
Monkey Race 2017

Na závěr sezóny chystá parta Freestyle Area třetí ročník týmového snowboard závodu s názvem Monkey Race, kam jste…

nejčtenější Články

NEVER TOO LATE MOVIE - Zoltán Strcula Full Part
NEVER TOO LATE MOVIE - Zoltán Strcula Full Part

Pokračujeme ve zveřejňování jednotlivých segmentů z NEVER TOO LATE MOVIE a dalším pánem na holení je slovenský…

Buff® Park Moravská bouda
Buff® Park Moravská bouda

Nejvýše položený snowpark v České republice získal nového hlavního partnera a díky němu mohl začít stavět a…

NEVER TOO LATE MOVIE - Lukáš Bendák Full Part
NEVER TOO LATE MOVIE - Lukáš Bendák Full Part

Dalším full partem z našeho projektu NEVER TOO LATE MOVIE vám představujeme lokála z Liberce Lukáše Bendáka.…

Nejlépe hodnocené Články

Buff® Park Moravská bouda
Buff® Park Moravská bouda

Nejvýše položený snowpark v České republice získal nového hlavního partnera a díky němu mohl začít stavět a…

Global Warning - Full movie by Labyrinth Crew
Global Warning - Full movie by Labyrinth Crew

Před nějakou dobrou jsme vám slíbili celý film Global Warning od finské Labyrinth Crew. Dnes se k němu konečně…

Shred Vacation 2018
Shred Vacation 2018

Jen několik dní nás dělí od druhého ročníku akce Shred Vacation, která ve vítkovickém K2 Snowparku startuje již v…