Freeride.cz

Hlavní sekce

Rozhovor:
Přemek Vida o české repre v kvalifikaci na ZOH

Freeride.cz » Snowboard » Články » Přemek Vida o české repre v kvalifikaci na ZOH

Jak víte z našich pravidelných updatů, během minulých několika měsíců probíhala v rámci kolotoče Světového poháru kvalifikace na Olympijské hry v ruském Soči, kde proběhne historická premiéra slopestylu. V nadupaném kvalifikačním ohni jsme měli i několik našich želízek a přestože se do Ruska nakonec dostala jen Šárka Pančochová, český freestyle snowboarding určitě zaznamenal velký krok dopředu. O průběhu kvalifikace a Olympiádě jako takové jsme si popovídali s trenérem české repre Přemkem Vidou.

Poslední závod Světového poháru se jel na konci ledna v kanadském Stonehamu a naši Honza Nečas, Petr Horák, Martin Mikyska a Kačka Vojáčková měli poslední šanci se na Olympiádu kvalifikovat. Bohužel se to nakonec nepovedlo a Horisovi opravdu o fous. Skončil na celkovém 24. místě, Neči na 33., Martin na 49. a Kačka v ženách na 24. místě. Šárce Pančochové už ve slopestylu nešlo o moc, protože nominaci na OH měla v kapse. I tak ve slopestylu obsadila parádní 4. místo a v rampě 12. příčku, čímž potvrdila svou nominaci do Soči i v této disciplíně. Neči si zkusil po dlouhé době i rampu a zajel dobré 27. místo. Na programu byl i večerní big air v Quebecu, kterého se naši také zúčastnili (Horis 14., Martin 17. a Neči 21.) Škoda kluků a Kačky, ale život jde dál a my tak budeme během Olympiády fandit třem našim snowboardistkám - Šárce Pančochové, Evě Samkové a Ester Ledecké.

Tak Přémo je to za váma... Jak vidíš vystoupení našich ve Stonehamu, jak závod probíhal?
Poslední závod byla velká naděje a šance zlomit ještě dobrým výsledkem kvalifikaci do Soči. Věděli jsme, že to nebude lehký, že nás nejspíš čeká klasicky ledová hora, ale taky jsme počítali s tím, že se na startu přecijen neobjeví všechny esa jako napříkla v Copperu. Obojí se potvrdilo, ale navíc tam byla ta nervozita, která hodně svazuje nohy když víš, že musíš zajet svoje maximum a není čas na žádné jistoty.

Co jeli kluci a Kačka za jízdy?
Začnu od nejstaršího a nejzkušenějšího Honzy Nečase, který si naplánoval jízdu bs rodeo 540 melon, cab double 900 mute, fs 1080 melon, boardslide do fakie, cab 270 do railu a switch tailslide 270 out. Bohužel tam byly vždy poté desítce troche ruce na dopadu a semifinále mu uteklo. Horis zajel cab 900 (bohužel ruce na dopadu), fs 1080, bs 1080 double, fs blunt do bora 270 out, cab 270 - 270 out a fs180 - cab 360 ven. Horise to šáhnutí stálo postup do semifinále. Martin měl plán switch backside 900 mute, frontside 720 tail, backside 1080 mute, frontside blunt 270 out, fs 270 transfer na doublekinku a grind fs 360 out na hokejce a v druhé pak přidat fs 1080 melon na druhém skoku. V tréninku odjel obě varianty, v závodě ho zradila ta switch bs 9, kdy neodhadl měnící se podmínky a přeletěl skok, v druhé jízdě pak nedotočil bs 1080 a neudržel odjezd na hraně. Kačka jela stejnou jízdu jako v Copperu, takže frontflip na prvním skoku, bs 360 na druhém, ale místo backflipu na posledním dala jen rovňák, necítila dost rychlosti a v druhé jízdě spadla na frontflipu. Body byly v jejím heatu vysoko a ten rovňák potom mrzel.

Jakých výsledků kluci a Kačka museli dosáhnout, aby se dostali na Olympiádu, kolik chybělo?
V podstatě se museli všichni dostat do semifinále, respektive do finále. To nebylo nic nereálného, vloni se to tady i přes větší konkurenci povedlo Martinovi i Kačce. Letos to bylo bohužel jinak. Na kdyby se nehraje, takže nemá cenu spekulovat, ale ty jízdy a body byly letos celkem blízko.

Jak hodnotíš celkově poslední dvě sezóny, kdy naši bojovali o nominaci a objeli jste v podstatě všechny svěťáky. Jsi se svýma svěřencema spokojenej?
Byla to dlouhá a náročná cesta a i když na konci jede pouze Šárka, tak je potřeba říct, že tam jede s medailovými ambicemi. Olympiáda je jen jeden závod a i ostatní členové repre nasbírali opravdu hodně zkušeností z velkých závodů a co je hlavní hodně se vyjezdili a zlepšili svůj trikový repertoár. Je ale pořád na čem pracovat a zlepšovat. Hlavně je velký rozdíl mezi tím když jezdíš a točíš v parku, a když závodíš. Tam se promítne celá řada dalších faktorů, který se musíš načit zvládnout tak, abys byl schopnej odjíždět velký triky v závodě a za každých podmínek.

Naší jedinou zástupkyní na OH bude za freestyle Šárka. Co myslíš jak v Soči dopadne?
Nechci předvídat, ale věřím v medaili. Šárka má kolem sebe super tým Jožina (Toufara) a Martina (Černíka) i další podmínky ze strany svazu a sponzorů a je opravdu hodně vyježděná. Během léta navíc přidala nové triky v Japonsku do bagů, tak je v Soči snad využije. Konkurence je ale obrovská a stejně jako u kluků může ze špičky vyhrát kdokoliv.

Šárka, Evka a taky Ester Ledecká mají poměrně reálné šance na medaile. Kdyby se tak stalo, jak to podle tebe konkrétně může ovlivnit situaci v českém snowboardingu?
Tohle je často diskutovaná otázka už teď před OH. Když se holkám daří ve Svěťáku, jsou jich plné zprávy a noviny a to je celkově dobře pro snowboarding. Ta široká medializace snowboardingu je dobrá, i když lidi zatím moc nevidí rozdíly mezi alpine, sbx a freestylem. Bylo by super kdyby se povedl výraznější výsledek aspoň jedné z nich a mohly se tak stát určitými vzory pro mladší generace, která nám teď na horách chybí a bohužel chybí i ve všech jiných sportech. Proč tomu tak je by bylo na delší článek. Jinak nelze předem říct jaký efekt by to přineslo pro snowboarding. Tohle je hodně individuální, záleží pak na osobnosti sportovce, jeho aktivitě ve vztahu k členské základně, jeho sponzorech a ochotě udělat něco víc i pro komunitu atd. Příklady tu určitě jsou viz Aleš Valenta, který například ze své medaile vytěžil opravdu hodně pro sebe, ale i svůj sport.

Poslední dobou se víc než kdy jindy zvedla vlna diskuse o tom, že profesionální snowboarding se blíží spíš akrobatickému lyžování a vytrácí se z něj to, co bylo vždy tak důležité - styl. Jak to vnímáš?
Máte o tom hezký článek i když na můj vkus celkem bulvárně nazvaný "Zabijí rozhodčí snowboarding?" (rozhovor s  Ingemarem Backmanem). S tím se dá souhlasit. Každopádně by bylo zajimavé vyzpovídat na tohle téma Klárku Suchanovou, která rozhoduje poslední roky velké závody FIS i WSF a bude i rozhodcovat v Soči.

Kde budeš sledovat Olympiádu?
Pravděpodobně na Letné v Olympijském parku, kam bych touto cestou pozval i všechny ostatní ať společně vytvoříme parádní atmosféru a užijem si tenhle moment, kdy se poprvé objeví slopestyle na ZOH. (Více informací o Olympijském parku najdete tady - pozn. red.)

Jak to vidíš do budoucna, už máš v hlavě plány na další "poolympijské" období?
Teď nás čeká domácí Snowboard Zezula Tour 2014 (budeme informovat ve zvláštním článku brzy - pozn. red.) a mezi tím pár akci v Rakousku a na Slovensku. Taky bychom jeli rádi na pětihvězdu do Andory a Kačku čeká tour po evropských závodech, kde by chtěla obhájit titul mistryně Evropy. Na začátku března je svěťák v Kreischbergu, kam se určitě vypravíme. Příští rok se tam pojede Mistrovství světa, tak by bylo dobré to omrknout. No a juniory čeká Mistrovství světa juniorů v italském Valmalencu, takže kalendář je pořádně nabitý. Mimo závodění se chystáme i točit a fotit a užít si snowboardingu s kámošema v parku i mimo něj. Jen doufám, že bude dost sněhu.

Díky mockrát za rozhovor a během Olympiády samozřejmě budeme držet palce našim holkám!

“Anonym”

Hodnocení: 0

Anonym“ 4. 2. 2014 v 01.36 napsal:

Halldor a Sage o tom jak rozhodčí nehledí na graby ale jen na rotace... http://snowboarding.transworld.net/1000…

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

Eda“ 3. 2. 2014 v 01.48 napsal:

Reakci na Anonym: (:-))) Vůbec se nikoho nezastávám chlape a je mi jedno, jestli někdo má nebo nemá rád tu či onu stranu !!! Každý má nárok na svůj názor a jen otázka vkusu jakým způsobem ho prezentuje. Jen jsem vyjádřil nesouhlas s anonymní prezentací názorů, hloupých pozdravů, které patří na jinou půdu a lehce naznačil, že spousta lidí se podílela na rozvoji SNB u nás a k nim za poslední 4 roky za kategorii juniorů patří Přema s Jožinem. K tomu vážně nepotřebuji drtit ty tvoje pozdravy, kterými se oháníš.Tak vypusť páru snaž se věci chápat s nadhledem ...

 

Hodnocení: 0

Michal „Mike“ Straka 1. 2. 2014 v 23.09 napsal:

Přesně tak, je to o jezdcích, pokud to budou chtít jet, tak to pojedou a pokud ne, tak ne. Přestože od dost lidí určitá kritika Olympiády a FISu zaznívá, tak není ze současné závodní špičky nikdo, kdo by se proti tomu razantně postavil - ať už proto, že to jsou závodníci, baví je dělat těžký triky, bejt nejlepší a vyhrávat závody (Shaun je extrémní případ, ale všichni z nich jsou soutěživí) anebo proto, že účast v tomhle závodě je pro ně prostě tak velkej přínos, že jim to za to stojí.
Ani lidi jako Halldór a Ethan se na to vyloženě nevykašlali a kvalifikační závody objížděli - výsledky byly různý, ale nepůsobilo to na mě tak, že by jim to bylo fuk (zase je pravda, že nejspíš jezdili na náklady repre a kdyby z toho dělali úplnej holubník, tak jim repre další cesty nezaplatí).
Je možnost, že pokud by se tam někdo z nich (nebo dalších kreativnějších jezdců) přece jen dostal, tak by to pojal jako srandu a dělal zábavný triky místo toho, že by se to snažil vyhrát, ale nemyslím si, že by se to stalo. Každopádně Halldór ani nikdo podobnej tam nebude, takže jedinej zajímavej možná nakonec bude Danny.
Bylo by super, kdyby se někdo hecnul a jel jízdu "for fun" ale předpokládám, že po tom kvalifikačním maratonu a určitejm povinostem vůči reprezentaci si to nikdo nemůže dovolit. Škoda, to by totiž mohlo snowboarding zviditelnit víc než když budou všichni dělat bs double jako o závod.

 

Hodnocení: 0

Radek „Píchy“ Pícha 1. 2. 2014 v 15.52 napsal:

Tak nevim jestli jsme cetli stejnej rozhovor, ale podle me z toho vyplynulo, ze chyba je hlavne v jezdcich, který drží hubu a dělaj, co se jim řekne. Jediná zmínka o FIS tam je, že chce kontroloval všechno(ne, že to tak zatim je)...a když to řeknu jednoduše, tak kdo nechce na olympiadu, tak na FIS akce vubec nemusi..A to že olympiada spada pod FIS, je taky docela logicky, protože prostě chtěj kontrolovat všechno(to je hodně smutny, to samy ten zakaz ty reklamy)...ale to spada do tyhle novodoby společnosti a s tim podle mě těžko neco udelas, kromě toho, že ten kolos budeš bojkotovat...

Spin to win je logickej(ale v tomhle sportu asi ne spravnej) vývoj. Je jedno jestli jedeš X-Games, Dew Tour, Fis, nebo 4x4, ale když das nejsložitější trik, tak vyhrajes...

A že se toho rozhodčí držej? Upřimně co maj dělat, je to pro ně nějjednodušší a hlavně dělaj to, co od nich "zaměstnavatele požadujou"..v tomhle stavu by je všichni sežrali, kdyby postoupil Halldor se stylovou petkou misto triplu...

Podle mě jediny možný řešení je vysrat se na olympiadu(protože s tou nikdo ted nehne, ale to je mi lito tech jezdcu, co tam chtej)
Potom, že lidi jako Inge, Terje, ty co chtej neco zmenit + jezdci a zkusi vymyslet jinej system hodnoceni. Ja nevim jenom nahodim (v povedenejch jizdach nesmis pouzit stejnej trik/grab) nebo to, že budes mit 4 skoky, na jednom free(takze doubly triply), na jednom max 720,max 5, a posledni max 180...tak jak by je to bavilo..a pak s tim prijit na Dew Tour, na X Games a treba nekdy v budoucnu by to vzala i olympiada.

Pochybuju, že FIS, když tady kluci píšou, že 90% lidi, co tam dela sou bordaci, by byla proti, kdyby za ni ma prisly legendy + vetsina jezdcu, že chtej zmenit"tabulky" pro rozhodci, který v pocatku stejne FIS nevymyslel.....

Myslim si, že jde hlavne, jestli to chtej jezdci zmenit, jestli jim vadi(jako Sageovi nebo Ethanovi), ze vsichni delat to samy a nebo, ze si proste odjedou ten závod a pak si budou zase shredit to svoje a je jim to jedno, hlavně, že si mužou uživat ježdeni...

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

Anonym“ 1. 2. 2014 v 15.02 napsal:

Reakci na Michal „Mike“ Straka:
chlapče mimo jsi ty, jeste horsi je ze jsi mimo i jako clen fr. redakce. klara fajn, ale vetsi zkusenosti a prehled ma clovek jako Ingemar Backman.
koukni se na vase fr stranky a precti si rozhovor ktery tam s nim je.
p.s: skoda ze mi tady nebyl nikdo schopny vysvetlit jak to premek a ceska repre ma s FISem a svazem lyzaru, spis to vypadalo jako bych pichl do vosiho hnizda.
takze tak. diskuzi koncim.

 

Hodnocení: 0

Michal „Mike“ Straka 31. 1. 2014 v 18.56 napsal:

Reakci na Anonym: To by mě zajímalo jak může být něco FIS paskvil, když 95% lidí, kteří na tom dělaj jsou čistokrevní snowboardisti. Největší průser tratě na snowjamu bylo počasí, resp. to že to tak zmrzlo, to se nejezdí nikomu dobře a je úplně fuk o jakou trať jde.

Je vtipný, že ti, kteří kritizovali trať na Snowjamu jsou ti stejní, kterým vadí, že ze snowboardingu se vytrácí styl a originalita - např. Ethan, Halldór... (ikdyž jeden odjel pryč hned první den a druhej projel trať jen z povinnosti, což beru jako určitej projev vlastního názoru a celkem to respektuju)

Jinak ve FISu jsou naprosto stejní rozhodčí jako v TTR, tj. to co píšeš je totální blábol. http://www.freeride.cz/snowboard/clanky…

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

Anonym“ 31. 1. 2014 v 17.13 napsal:

edo, přemku krásný rozbor..
zajímavé jen že jste tu mou kritiku FISu a Svazu lyžařů brali tak osobně.. znamená to teda že s něma vážně tak pečete.? v tom případě pozdrav "cest praci soudruhu" budete používat asi často, starých komančů sedí ve svazu myslím dost.

 
“Anonym”

Hodnocení: 1

Eda“ 30. 1. 2014 v 18.41 napsal:

Je úsměvné sledovat, jak si někteří hrdinové v naprosté anonymitě užívají svých bonmotů a mouder. Co na to, že jsem za pitomce, hlavně štěkat, plivat a mít radost z toho, kdyby se podařilo rozpoutat souhlasnou diskusi , pak možná ukážu komunitě své JÁ, když se to nepodaří, tak se alespoň prezentovat v každém výlevu pozdravem ,, čest práci soudruzi " a mít pocit, že jsem jim to zase nandal ! (:-)))
Myslím, že za poslední roky se na české snowboardové scéně udělalo obrovský kus práce a každá parta, sdružení, organizace, firma , jednotlivci a rodiče vytvářeli v rámci možností podmínky, díky kterým se úroveň ježdění nejen posunula, ale jako sport se snowboarding dostal do většího podvědomí veřejnosti a to je velmi důležité pro je ho další rozšiřování a každý si pak může vybrat směr, úroveň výkonnosti , tak jak o tom psal Přema.
Anonymní kritika není řešení . Konstruktivní , věcná a osobní kritika určitě ano. Někdy není špatné si sednout a zamyslet se zpětně nad tím, jakou cestu tenhle krásný sport v našich končinách prošel, kdo nám byl bližší a naopak a pak si s čistou hlavou uvědomit, že každé období bylo důležité a bez lidí, kteří ho v tu dobu ovlivňovali by se dnes nedostával na titulní stránky novin. Můžeme namítat, kdo o to stojí ? Někdo ano, někdo ne, ale bez tohoto by jeho rozvoj nebyl možný. Občas to může i drhnout, můžeme mít jiné pohledy na věc, ale můj respekt všem, kteří to tu rozjížděli, těm, kteří byli pokračovateli a kteří se snaží i teď o jeho další rozvoj u nás !
Přemo, jsi výrazná figura v současném soukolí závodního snowboardingu, nikdo z těch kritiků, uražených ješitů netuší, co jste pro ty malý holky a kluky s Jožinem udělali. Možná někteří ano nebo už si to nepamatují nebo nechtějí pamatovat (:-))) a nedivil bych se také , že Mr.Anonym bude někdo hodně blízký tomuto prostředí, bez naplnění vlastních ambicí !!!
Na závěr bych chtěl toho ,,specialistu na schovku" upozornit, že díky formě a posedlostí bolševických pozdravů mu s upřimností doporučuji poslat přihlášku na adresu :
Komunistická strana Čech a Moravy, Politických vězňů 9 ,111 21 Praha 1
tel.: 222 897 111, kde jeho zanícení jistě ocení (:-)))))
Přeji všem lidem, jezdcům, kteří mají snowboarding rádi a věcně mu pomáhají jen to nejlepší !!!

 

Hodnocení: 0

Přemek „FotoDidi“ Vida 30. 1. 2014 v 16.25 napsal:

Díky za rady ..já překvapení rád a počkám si co a kdo na českých horách vytvoří..zatím je tu jen pár nadšenců jako např. tady parta z freeridea a spousta anonymních kritiků a celkem bych se nedivil, kdyby byli z řad poplácávačů po zádech! Reakci na Anonym:

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

Anonym“ 30. 1. 2014 v 13.41 napsal:

Reakci na Přemek „FotoDidi“ Vida: Díky. Něco podobného jsem čekal..) Možná by jsi měl vědět že o výsledcích závodů rozhodují rozhodčí a záleží na nich jak hodnocení nastaví atd.. I když ve FISu nebo na svazu lyžařů to máte možná jinak...)
P:S. : WC ve špindlu na "kreativní trati" byl rozhodně FIS paskvil , to kromě Terjeho potvrdí i jezdci kteří se té kreativní trati dost divili.:)
a jestli byl WC to nejlepší co jsi na horách zažil tak tě v životě čeká ještě hodně překvapení.. Cest práci soudruzi

 

Hodnocení: 3

Martin „Márty“ Večerka 30. 1. 2014 v 12.10 napsal:

Reakci na Přemek „FotoDidi“ Vida: Souhlasim se všim co Přema napsal. Terje je sice ikona a vždycky byl a bude legendou, která pro snowboarding udělala strašně moc. Přijde mi ale, že se trošku zasekl jak gramofonová deska. TTR, kterou spoluzaložil, funguje v podstatě na stejných základech jako FIS. Proč z toho teda Terje odešel, když se to všechno začalo měnit? Teď kritizuje víceméně všechno, co není jeho projektem. Ve snb závodech se točí mega peněz a nikdy to už nebude o tom punku a jen srdci. Ale jak řiká Přéma, každej má možnost dělat si co chce a někoho prostě baví závodit FIS a na Olympiádě, někoho TTR contesty a někdo si zorganizuje punkovou session s kámošema. Snowboarding je právě super v tom, že si každej vybere to svý. Navíc nic neni černobílý a takovejch situací je spousta, viz např. dlouholetý "spor" Shaun White vs. Kevin Pearce, kdo se podívá na Crash Reel, tak z toho má pocit, že SW je největší zm*d, pak si ale přečtete rozhovor s ním a vidíte na to úplně jinej úhel pohledu. Nenechte se ovlivnit hned prvním názorem, i když je jednoduchý se přidat k tomu radikálnímu a na povrch hrozně "cool" pohledu na věc...

 

Hodnocení: 0

Přemek „FotoDidi“ Vida 30. 1. 2014 v 09.36 napsal:

Neči už nedělá doubl backflip, ale doubl bs rodeo, a cab doubl, nebo bs doubl...jinak souhlas s Radkem je to 2bf je lepší 7 až 9, ale záleží jak je provedenej a nedělá ho jen McM, ale i další...Reakci na Jirka:

 

Hodnocení: 0

Radek „Píchy“ Pícha 30. 1. 2014 v 08.22 napsal:

to Jirka: na Xgames rikali, ze je to jak 900, ale McMorris ho dava furt a ve finale s tim v prvni jizde porazil i Parrota, kterej dal 2 triply, jediny co se mu nepovedlo nebyl jeden jib odjetej ciste(misto transfer hardway 4, dal takovej 3,3 no..:-D)..

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

Jirka“ 29. 1. 2014 v 22.59 napsal:

Měl bych otázku co se týče volby triků. Zarazilo mě třeba to, že Neči pořád dělá doublebackflip. Pro rozhodčí je to už pomalu zbytečný trik který se určitě nehodnotí nějak vysoko nebo se mýlim?

 

Hodnocení: 4

Přemek „FotoDidi“ Vida 29. 1. 2014 v 21.12 napsal:

Reakci na Anonym: tak tohle je hodně dětinský názor rozhodují přece hlavně jezdci a to svým výkonem,,,jinak tvuj názor je i hodně let pozadu většina kvalifikačních závodů je pod FIS i WSF společně a věř mi, že nikdo to moc neřeší. Jezdí to stejní jezdci!!! Terje je modla nás všech co mají rádi hory a zašťiťovat se jím a papouškovat anonymně nečí názory je tak snadné, Mimochodem Terje se vyjádřil o WC ve Špindlu v tom duchu, že nechápe proč FIS nutí jezdce závodit v takové díře jako ČR? Nebyl snad loňský snowjam to nej co jsme tady na horách viděli, velká radost a oslava snb u nás...pořád se otom mezi jezdci mluví, kreativní trať, nejlepší párty, tripl a velká reklama pro naši zemi a víš co? ... dokonce i nulové startovné a servis o jakém se ti na jiných závodech jen zdá. Mimochodem někdy bych ti přál, aby jsi nakoukl do toho jaké požadavky si třeba Terje klade, když má dorazit např. na premiéru snb videa. Jsem opravdu zvědavý kolik lidí by takhle chytře komentovalo, kdyby se museli podepsat. ZOH je jen jedná malá část kolosu jménem snowboarding .Je přece na každém, aby jezdil co má rád ne? Někdo závodí, někdo jibbuje, někdo točí v prašan a jiný otom jen kecá... to je přece super mít možnost toho výběru. Pokud někoho ZOH nezajímá tak má pořád spoustu možností jak se snowboardingem skvěle bavit, ale i živit a to v moc jiných sportech nejde.

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

Anonym“ 29. 1. 2014 v 17.27 napsal:

Reakci na fisovi snb: spíš je zajímavější kdo na FISových závodech, olympiádě, kvalifikaci na olympiádu o snowboardingu rozhoduje. Jsou to vážně lidi co snowboardingu rozumí, nebo staří komanči kteří sedí na svazu lyžařů a o snb ví prd.. Rozhodcuje tam snad Ingemar Backman..? a nevím jaký přehled má fr redakce o snowboardingu, ale zkuste si vygooglovat co říká na olympiádu a invazi FISu do snowboardingu Terje Haakonsen, ne přemek fotodidi. a napište článek raději o tom..

 
“Anonym”

Hodnocení: 1

Marty“ 29. 1. 2014 v 17.01 napsal:

Promiň, nemyslel jsem to tak, ''kde na to ten Vida bere?'', vůbec to nebylo myšlený jako hate, spíš mě zajímalo jak to na takovýhle úrovni funguje a jestli je v ČR nějaká asociace, která ti v tomhle pomáhá, tak jako je to v ostatních zemích. Doufám, že se naše holky v Sochi umístí a začnou se konečně hýbat ledy v tomhle směru víc, než je tomu do teď a snowboarding už nebude škatulkován mezi huličskou sféru obyvatel... Děkuju za odpověď ;)

 

Hodnocení: 2

Přemek „FotoDidi“ Vida 29. 1. 2014 v 13.53 napsal:

Nemám rád a nečtu tyhle anonymní diskuze, ale tobě Márty odpovím ikdyž nerozumím včem je u tohodle článku otázka peněz zásadni?
Moji trenérskou činnos hradí SLČR a z velké části rodiče i samotní jezdci a není to zdroj mé obživy. Díky snowboardingu jsem poznal skvělé lidi a kdybych neměl práci kterou mi nabídli a velké úlevy v ní nikdy bych se tomu nemohl tak naplno věnovat. Nemá tady asi cenu rozepisovat časovou náročnost, velké osobní investice do vybavení, materiálů a další úskalí které je stím jsou spojené.Nestěžuju si, stále mě to baví a dělám to srdcem. Pokud má kdokoliv nějaké otázky rád odpovím osobně nebo na vida@wellnessradlice.cz Reakci na Marty:

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

Marty“ 29. 1. 2014 v 12.57 napsal:

Přemku zajímalo by mě, kdo ti financuje tvoje trénování, příjde mi, že otázka peněz je v tomhle docela zásadní a nebyla zmínéná, svojí práci děláš skvěle a fakt si vazim toho, co si pro ceskou scenu udelal. Diky za odpoved :)

 

Hodnocení: 2

Martin „Márty“ Večerka 29. 1. 2014 v 11.31 napsal:

Reakci na fisovi snb: Hodně rozumnej koment :)

 

< novější12

Autoři článku:

Přemek „FotoDidi“ Vida
Přemek „FotoDidi“ Vida

http://www.facebook.com/PremyslVida http://www.vimeo.com/fotodidi

Martin „Márty“ Večerka
Martin „Márty“ Večerka

Freeriding.cz since 2000

Kategorie: Rozhovor
Vydáno: 28. 1. 2014 v 13.45

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

nejčtenější Články

Jablonec Summer Jib 2018
Jablonec Summer Jib 2018

První zářijový víkend jsme si v Jablonci připomněli zimu díky akci Jablonec Jibing Jam. Jak to v okolí místní…

Visiones - Movie by Manuel Diaz
Visiones - Movie by Manuel Diaz

Manuel Diaz patří do první ligy světového backcountry snowboardingu. O tom není žádných pochyb. Díky svému úsilí…

Premiérová tour k filmu “Stay Tuned” od Absinthe Films se řítí na Prahu!
Premiérová tour k filmu “Stay Tuned” od Absinthe Films se řítí na Prahu!

Po roce Prahu opět navštíví světoznámá produkce Absinthe Films, aby nám představila svůj nový filmový projekt.…

Nejlépe hodnocené Články

Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka
Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…

Jablonec Summer Jib 2018
Jablonec Summer Jib 2018

První zářijový víkend jsme si v Jablonci připomněli zimu díky akci Jablonec Jibing Jam. Jak to v okolí místní…

Visiones - Movie by Manuel Diaz
Visiones - Movie by Manuel Diaz

Manuel Diaz patří do první ligy světového backcountry snowboardingu. O tom není žádných pochyb. Díky svému úsilí…