Freeride.cz

Hlavní sekce

Tech:
Smith - Technologie ChromaPop a helma Code

Freeride.cz » Snowboard » Články » Smith - Technologie ChromaPop a helma Code

Získat světové renomé v tak silné konkurenci výrobců brýlí a helem, to chce už hodně let praxe a zkušeností. Značka Smith těmito vlastnostmi disponuje, a jelikož je na trhu už přes úctyhodných padesát let, svou silnou pozici na trhu rozhodně zaujímá. Dnes se podíváme na zásadní technologie letošní kolekce, mezi které patří například ChromaPop používaná u Smith skel.

Smith je americká firma původem ze Sun Valley, Idaho, kterou založil v roce 1965 vášnivý lyžař Bob Smith. Ten tehdy nikde nedokázal sehnat brýle, které by se mu nemlžily při ježdění v prašanu. Sestrojil si tedy vlastní, první brýle s dvojitým termálním sklem a prodyšnou pěnou svého druhu na světě. Fungovaly dobře, nechal si je patentovat a dal základ značce, která v současné době patří ke světové špičce. Smith je i po 50-ti letech stále považován za lídra na trhu v oblasti inovací a vyrábí ty nejsofistikovanější helmy a brýle, které v sobě spojují dynamické technologie, maximální výkonnost a čistý design. Smith kromě helem a brýlí na lyže a snowboard vyrábí i prémiové helmy a brýle na kolo a stylové sluneční brýle pro nejrůznější aktivity.

Pojďme se ale věnovat sekci Snow. Smith nabízí i tento rok širokou škálu jak snowboardových, tak lyžařských helem a brýlí, které jsou navzájem plně kompatibilní a vytváří tak maximální integraci z hlediska fitu, odvětrávání a prevence mlžení. Helmy i brýle mají spoustu technických a praktických inovací, které vždy dokáží udělat váš den na sněhu lepší. Ať už se jedná o revoluční skla ChromaPop, vyspělé technologie proti mlžení Porex Filter a 5X Anti-Fog, nebo speciální materiál Koroyd ve Smith helmách.

Dnes si ukážeme dvě zásadní technologie, které jsou součástí produktů letošní sezónu. První z nich je technologie skel ChromaPop, se kterou uvidíte rychleji, jasněji a přesněji. A když uvidíte lépe, budete i jezdit lépe a víc si vše vychutnáte. Jak je to možné? Technologie ChromaPop totiž filtruje světlo ve dvou specifických vlnových délkách. Tím se docílí toho, že obraz je ve větším rozlišení, jasnější, přesnější a v přirozenějších barvách. Další velkou výhodou ChromaPop skel je schopnost pokrýt větší rozptyl světla než klasická skla, což samozřejmě zajistí ještě větší komfort při ježdění. ChromaPop Sun tak můžete s klidem používat i v mírně oblačných podmínkách a ChromaPop Storm naopak pokryje oblačné i zatažené podmínky. S těmito dvěma skly si tak během dne vždy vystačíte. Perfektní na tom je, že to skutečně funguje. Technologie ChromaPop už je úspěšně prověřena u Smith slunečních brýlí.

Když pak spojíme ChromaPop skla s nejvyšší řadou Smith brýlí, do níž patří všechny bezrámové modely I/O7, I/O, I/OX a I/OS, je na světě opravdová pecka, s níž si budete užívat každý moment na svahu. Díky absenci rámu mají brýle z řady I/O vynikající ventilaci, širší výhled a skvělou přiléhavost k obličeji. Balení obsahuje 2 vysoce výkonná zrcadlová sférická ChromaPop skla zkonstruovaná technologií postupného vrstvení TLT pro zcela nezkreslený výhled a vybavená karbonovou vrstvou proti poškrábání a šmouhám. Patentovaná technologie dvojitých skel Vaporator slouží jako vynikající tepelná přepážka a eliminuje tak možnost vzniku zamlžení. Porex Filter tuto funkci ještě umocňuje tím, že do prostoru mezi skla propustí pouze molekuly vzduchu a žádné molekuly vody a tím vyrovnává teplotu na vnitřní a vnější straně skel. Další vychytávkou je patentovaná technologie 5X Anti-Fog, což je speciální vrstva na vnitřní straně skla, která dále významně redukuje možnost mlžení. Výměna skel je díky jedinečnému systému ukotvení skel v rámu brýlí velice snadná. Rám brýlí je potažen třemi vrstvami antibakteriální pěny DriWix, která je velmi příjemná a citlivá k vaší pokožce. Samozřejmostí je silikon na pásku brýlí a přezka pro snazší a komfortnější zapínání.

Do našeho hledáčku se dostává i novinka v kolekci, helma Code. Zkonstruována pro ty největší fajnšmekry tak, aby poskytla maximální komfort, fit, funkčnost, odolnost a co nejvyšší ochranu. Smith Code v sobě spojuje patentované technologie a inovace jako revoluční konstrukci Aerocore s Koroydem, vložku MIPS, unikátní magnetický systém na zapínání přezky Wayfinder s Fidlockem nebo třeba 360-ti stupňové Boa.

Patentovaný systém Wayfinder s Fidlockem nabízí velice jednoduchý a pohodlný způsob zapínání přezky na helmě. Systém funguje na bázi magnetu, kdy do sebe obě části intuitivně zapadnou. Dá se ovládat pomocí jedné ruky a i v rukavicích. Aby vám helma co nejlépe padla, používá Code nejvyšší řadu utahovacího systému Boa FS360, který obepíná hlavu po celém obvodu.

Vzhledem k tomu, že chce Smith dodržovat svůj závazek, převyšovat globální standardy bezpečnosti ve všech kategoriích, pokračuje ve využívání kombinace výplně z EPS a Koroydu, která zabezpečí vyšší ochranu při nárazu a současně mnohem lepší ventilaci, což samozřejmě redukuje i možnost mlžení skel brýlí. Pro ještě větší bezpečnost mají všechny helmy Code integrovanou MIPS vložku pro snížení rizika zranění při multi-rotačních nárazech. Unikátní vychytávkou pak je laserové vyříznutí MIPS vložky tak, aby nebránila ventilaci vzduchu v klíčových průduších a nezvyšovala riziko mlžení skel. Kromě toho slouží pro maximální integraci helmy a brýlí ještě propracovaný systém kanálků a průduchů AirEvac 2. Helma Code je vybavena 6 průduchy, které systematicky odvádí teplý vzduch pryč z helmy a zabraňují tak případnému mlžení skel brýlí.

Smith podporuje spoustu atletů mezi lyžaři a snowboardery. Může se tak ve svém teamu pyšnit jmény jako Sage Cattabriga-Alosa, Bobby Brown, Xavier de le Rue, Louif Paradis, Mark Abma, Elena Hight a další.

Pokud vás předchozí řádky zaujaly, rozhodně navštivte i přehled vybavení Freeride.cz Buyer´s Guide 2018, kde najdete kompletní kolekci 2017/2018.

www.smithoptics.com

Autor článku:

Kategorie: Tech
Vydáno: 18. 12. 2017 v 17.30

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

Související Články

Freeride.cz Buyer's Guide 2018 je tu!
Tech: Freeride.cz Buyer's Guide 2018 je tu!

Pár dnů zpátky se u nás objevil první sníh, a to je předzvěst cesty do vašich boardbagů a skříní, podnět k tomu…

nejčtenější Články

Freestyle Kolbenka 2.0 - Buď u toho!
Freestyle Kolbenka 2.0 - Buď u toho!

Pražská tréninková hala Freestyle Kolbenka patří mezi unikátní projekty, kterým by měl příznivec freestylových…

Pořadatel Michal Maroši láká na Red Bull Feel The Wheel
Pořadatel Michal Maroši láká na Red Bull Feel The Wheel

Jak se blíží další ročník specifického, ale už tradičního závodu Red Bull Feel The Wheel, přichází čas…

Splitboarding na norských Lofotech - fotogalerie 1.
Splitboarding na norských Lofotech - fotogalerie 1.

Minulý týden jste měli možnost pročíst parádní report z výletu české party do Norska na vyhlášené Lofoty.…

Nejlépe hodnocené Články

Burton Store Prague se pyšní novým designem
Burton Store Prague se pyšní novým designem

Pražský Burton Store ve Vodičkově ulici doznal zásadních změn a po velké rekonstrukci se mohou zákazníci těšit…

Tři sta šedesátý šestý díl - upoutávka
Tři sta šedesátý šestý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…

Pořadatel Michal Maroši láká na Red Bull Feel The Wheel
Pořadatel Michal Maroši láká na Red Bull Feel The Wheel

Jak se blíží další ročník specifického, ale už tradičního závodu Red Bull Feel The Wheel, přichází čas…