Freeride.cz

Hlavní sekce

Audi Snowjam 2016

Audi Snowjam 2016

Datum: od 18. 3. 2016 do 20. 3. 2016
Lokalita: Česká republika, Krkonoše
Adresa: Špindlerův Mlýn
Druh akce: Závod

Další ročník akce Audi Snowjam se nezadržitelně blíží a my vám přinášíme tiskovou zprávu, která nám dorazila do redakce. Těšit se můžete nejen na ten nejlepší snowboarding, který letos uvidíte na českém území, ale i na nabitý kulturní program. Více na následujících řádcích.

Jen několik dní dělí snowboardové závodníky i fanoušky tohoto sportu od finálového závodu FIS Světového Poháru ve freestyle snowboardingu , který se uskuteční o víkendu 19. a 20. března ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Oficiální program začíná již 15. března, divácky atraktivní však bude zejména sobota a neděle, kdy již bude na místě kompletní špička světového snowboardingu. Účast přislíbily týmy z osmnácti zemí světa a mezi jezdci nebude chybět například domácí Šárka Pančochová, obhájkyně prvenství z loňského roku a aktuální vítězka X Games z norského Osla Cheryl Maas či našlápnutý mužský tým z Finska. „Jezdci budou bojovat o prize money v celkové výši 40.000 USD," upřesňuje Martin Černík, zakladatel závodu, bývalý český reprezentant a současný trenér české snowboardové reprezentace.

V letošním roce dochází v porovnání s předcházejícími ročníky k jedné zásadní změně, a to k posunutí finálového závodu ze soboty na neděli, takže diváci zažijí víkend plný adrenalinu a zábavy. V sobotu večer samozřejmě nebude chybět divácky atraktivní exhibice v disciplíně Big Air - Snickers Best Trick, kde budou k vidění ty nejlepší skoky. Sobotní kvalifikaci i nedělní semifinále a finále bude přenášet v přímém přenosu kanál ČT4 Sport. Vstup na akci je zdarma.

Doprovodný program bude opět přímo v srdci Skiareálu Špindlerův Mlýn - Sv. Petr, kde na venkovním pódiu a v krytém prostoru o ploše 1000 metrů čtverečních návštěvníci zažijí skvělou show. Kulturní program, který je nedílnou součástí akce, zahrnuje dva večery plné koncertů a dj setů ve stylu rocku, hip hopu, reggae a taneční hudby. V pátek vystoupí ostřílený DJ Akvamen, světově uznávaný turntablista DJ Friky a nepřehlédnutelná Djka Ladida, v sobotu na venkovním pódiu zahrají The Atavist a večerní program bude kromě domácích DJs Robota a Jorgose zahrnovat i vystoupení české formace Bug ´n ´ Dub a legendárních Dreadzone z Anglie.

Program:

Sobota - 19. 3. 2016 - Kvalifikace
10:00 - 14:00 Kvalifikace mužů a žen (Snowpark)
18:50 - 19:50 Snickers Best Trick (Big air)

Neděle - 20. 3. 2016 - Semifinále a Finále
9:30 - 11:30 Semifinále mužů a žen
13:00 - 15:20 Finále mužů a žen
15:30 Dekorování vítězů

Zde je malá ochutnávka registrovaných účastníků závodu v mužské kategorii:

HORÁK Petr (CZE)
Nejlépe umístěný domácí jezdec v celkovém pořadí světové tour. Český snowboarding v poslední době sbírá na mezinárodním poli jeden úspěch za druhým a mezi muži je letos nejvýraznější osobou jednoznačně Petr Horák, který skončil v celkovém hodnocení loňského ročníku SP na šestém místě.

KUNDRATITZ Philipp (AUT)
Mladý jezdec z rakouského Innsbrucku, v loňském roce skončil na Snowjamu jako osmý.

PRIETL Florian (AUT)
Další rakouský jezdec, vítěz Evropského poháru na Štrbském Plese v roce 2014. Letos obsadil sedmé místo na Evropském poháru v italském Seiser Alm - Kastelruth.

NEČAS Jan (CZE)
Nejzkušenější domácí jezdec, letos desátý v kvalifikaci světového poháru v korejském Bokwangu. a podzim skončil v Evropském poháru v holandském Landgraafu na sedmém místě. V současné době na 32. místě světového žebříčku.

INAMURA Keita (JPN)
Mladší z bratrů Inamurů z Japonska. V loňském roce skončil ve Světovém poháru v kanadském Stonehamu na druhém místě. V celkovém pořadí světového poháru je na 21. místě.

INAMURA Tatsuki (JPN)
Letos skončil na pátém místě v závodě FIS v japonském resortu Katashina/Tokura.

BASTIAANSEN Erik (NED)
Mladý holandský reprezentant a vítěz loňského juniorského mistrovství světa v Číně.

BOESIGER Jonas (SUI)
Zkušený švýcarský jezdec, letos skončil na světovém poháru v americkém Bostonu na pátém místě v disciplíně Big Air.

Kdo se na závod chystá v kategorii žen:

MEDLOVÁ Klaudia
Nejlepší slovenská riderka v historii, minulý týden obsadila čtvrté místo na Burton US Open a v únoru skončila pátá na prestižních X Games v Oslu.

MAAS Cheryl
Snowboardová legenda z Holandska přijíždí obhájit loňský titul z Audi Snowjamu i Světového poháru. První ženská šampionka série TTR je také první ženou, která dokázala odjet skok s rotací 900 v soutěži Slopestyle v roce 2011. Ve stejném roce byla v prestižním Snowboard Magazine vyhlášena nejlepší ženskou riderkou. V letošním roce vyhrála závod X Games v norském Oslo a je ve vrcholné formě.

PANČOCHOVÁ Šárka
Naše nejúspěšnější závodnice, která se dostala i na olympiádu v Soči. V posledním závodě v korejském PyeongChangu obsadila celkově deváté místo.

GYARMATI Anna
Talentovaná riderka z Maďarska, vítězka letošního závodu ve slopestyle v americkém Mammoth a současně čtvrtá v celkovém pořadí Světového poháru.

HIRONO Asami
Největší naděje japonského teamu, současná osmá příčka v celkovém pořadí Světového poháru.

SOMAINI Carla
Zkušená švýcarská riderka letos obsadila pátou příčku na Světovém poháru v korejském Bokwangu a celkově je v žebříčku na devatenáctém místě světového poháru.

„Audi Snowjam je moje srdcová záležitost a každoroční vrchol sezóny. Těším se, že se po roce ukážu domácímu publiku a také, že si zajezdím se svojí kamarádkou Cheryl Maas. Je skvělé, že české hory hostí díky Svazu lyžařů každoročně akci takového formátu a těší mě, že na ní letos budu moci v pátek večer představit svůj projekt Sharka Tales," uvedla Šárka Pančochová, nejúspěšnější česká freestyle snowboardistka.

Aktuální informace sledujte na webových stránkách www.snowjam.cz nebo na stránce události na facebooku.

Zdroj: Tisková zpráva

Související články:

Audi Snowjam 2016

Audi Snowjam 2016

Pouze týden nás dělí od největší snowboardové události této sezóny na českém území. Další ročník akce Audi Snowjam se nezadržitelně blíží a my vám přinášíme tiskovou zprávu, která nám dorazila do redakce. Těšit se můžete nejen na ten nejlepší snowboarding, který zde letos uvidíte, ale i na nabitý kulturní program. Více na následujících řádcích.

Audi Snowjam 2016 - sobotní kvalifikace

Audi Snowjam 2016 - sobotní kvalifikace

Legendární závod Audi Snowjam ve Špindlerově Mlýně má za sebou první závodní den. Ten, kdo dorazil na Svatý Petr, mohl spatřit ridery a riderky ze všech koutů světa, kteří bojovali o nedělní místo v semifinále. A jak to dnes dopadlo si můžete přečíst v našem reportu.

Audi Snowjam 2016 - best trick a finále

Audi Snowjam 2016 - best trick a finále

Ve Špindlerově Mlýně o víkendu 19. a 20. března proběhlo finále Světového pohárů pod záštitou FIS. Snowjam se tak mohl pyšnit pořádání poslední zastávky World Cupu a zároveň finále celé série. Na konci závodu se předávaly křišťálové glóby pro vítěze závodu i poháru. Kdo si odnesl celkové prvenství a kdo vyhrál Audi Snowjam 2016 se dozvíte v tomhle článku.