Freeride.cz

Hlavní sekce

Horsefeathers King of Jib 2017

Horsefeathers King of Jib 2017

Datum: 11. 3. 2017
Lokalita: Česká republika, Krkonoše
Adresa: Vítkovice v Krkonoších
Druh akce: Závod

K2 snowpark Freestyle Area Vítkovice v Krkonoších bude opět hostit v pořadí již 6. ročník snowboard jibbing contestu King of Jib, letos s hlavním partnerem značkou Horsefeathers. Závod bude součástí třídenní akce Shred Vacation, která je určena nejen snowboardistům, ale také freeskierům a rozhodně se máte na co těšit.

Hlavním důvodem, proč se závodu Horsefeathers King of Jib v sobotu 11. 3. 2017 zúčastnit, bude především nový kreativní setup ve stylu shred plaza, jehož součástí bude třeba Jägermeister Tatra s pódiem DJs a barem, několik jibbing překážek a 8m dlouhý wallride. To vše v setupu, který rozhodně prověří kreativitu a zkušenosti jednotlivých účastníků.

Závod bude rozdělen do několika kategorií a to Rookie (do 15 let), Women, Hobby (man) a Profi (man) a ve hře bude nejen vypsané prizemoney 15.000 CZK, ale také věcné ceny od partnerů akce v hodnotě 50.000 CZK. Na objektivní hodnocení závodu budou dohlížet zkušení rozhodčí, které budou moci všichni registrovaní zaujmout v několika kvalifikačních a finálových rozjížďkách. Na sobotní večer je pak připraven večerní Best trick contest spojený s foto/video shotingem v netradičním barevném nasvícení.

Horsefeathers King of Jib 2017 bude součástí akce Shred Vacation, jejíž třídenní program je určen naprosto všem vyznavačům snowboardingu a freeskiingu bez rozdílu věku, pohlaví a dosavadních zkušeností. Hlavním cílem akce Shred Vacation je dopřát všem, kteří do vítkovického K2 snowparku v termínu 10. - 12. 3. dorazí, 3 dny ježdění ve 100% připraveném snowparku a se zajímavým doprovodným programem. Nutno podotknout, že kromě zmiňovaného shred plaza setupu bude zbytek K2 snowparku normálně v provozu s nespočtem různých překážek a skoků.

Součástí denního programu Shred Vacation budou foto/video shootingy na vybraných překážkách a také večerní páteční public snb/freeski shooting, nebo třeba možnost bezplatné výuky freestyle snowboardingu a freeski ve spolupráci s pražskou Freestyle Kolbenkou. Hlavní partner vítkovického snowparku, tedy značka K2, doveze své snowboard/freeski democentrum k bezplatnému testování. Samozřejmě v rámci kulturních večerů nás čekají Jägermeister afterpárty, které budou probíhat v horní části snowparku, a to pod taktovkou DJs Akvamen a N´zym.

Na závěr velké díky partnerům akce: Horsefeathers, K2, Dakine, Sencor Action Cam, Vans, G-shock, Freestyle Kolbenka, Red Bull, Excelent, Jägermeister a skiareálu Aldrov - Vítkovice v Krkonoších a také mediálním přátelům Freeride.cz či Boardmag.cz.

Více informací ohledně programu Shred Vacation a Horsefeathers King of Jib 2017, možnosti ubytování a aktuální novinky najdete na několika následujících facebookových profilech:

FB událost Horsefeathers King of Jib 2017
FB událost Shred Vacation 2017
Freestylearea.eu
www.freestylearea.eu

Související články:

Co vše se dělo na Shred Vacation 2017

Co vše se dělo na Shred Vacation 2017

Druhý březnový víkend hostily Vítkovice v Krkonoších první ročník akce Shred Vacation, jejíž součástí byl i závod Horsefeathers King of Jib 2017. Tři dny plné snowboardingu a freeskiingu, v jednom z nejlepších českých snowparků této sezóny mohly odstartovat. Diváci mohli vidět night shooting, samotný závod King of Jib, večerní best trick a užít si dvě více než povedené party se všemi jezdci. Zde je report, který nám dorazil do redakce. Čti a příště val do Vítek.