Freeride.cz

Hlavní sekce

Horsefeathers King of Jib 2018

Horsefeathers King of Jib 2018

Datum: 3. 3. 2018
Lokalita: Česká republika, Krkonoše
Adresa: Vítkovice v Krkonoších
Druh akce: Závod

K2 snowpark Freestyle Area Vítkovice v Krkonoších bude v sobotu 3.3.2018 hostit v pořadí již 7. ročník snowboard jibbing contestu Horsefeathers King of Jib. Hlavním programem akce bude jako vždy kreativní setup překážek, unikátní systém závodu a především pohodová atmosféra s cílem užít si společně snowboarding v plné své kráse. Zde vám přinášíme kompletní informace.

Ve hře budou nejen vypsané prizemoney 10.000 Kč, ale také věcné ceny od partnerů akce v hodnotě více jak 40.000 Kč. Na závod bude Freestyle Area shapers crew poladěn stávající Horsefeathers King of Jib setup, který můžou všichni návštěvníci vítkovického snowparku již nějakou dobu v rámci letošní sezóny využívat. Součástí závodu bude také best trick contest na vybrané překážce a i největší progresor bude samozřejmě oceněn, a to celosezónní permicí do Vítkovic na příští sezónu 2018/19.

Systém závodu bude letos nastaven s ohledem na minimální stres závodníků, maximální využití celého Horsefeathers King of Jib setupu, který budou tvořit 3 závodní lajny a v neposlední řadě přehledné a objektivní hodnocení rozhodčích. Pojede se tedy formou jamu, kdy budou jezdci rozděleni do jednotlivých heatů v rámci své kategorie a každý heat bude mít časový limit k sázení triků, z kterých se budou hodnotit 3 top jízdy z jednotlivých lajn, které budou v průběhu heatu vyhlašovány. Počet jezdců v heatu a časový limit na každou lajnu bude zohledněn na riders meetingu s ohledem na počet registrovaných závodníků v jednotlivých kategoriích.

Na objektivní hodnocení závodu budou dohlížet celkem 3 zkušení rozhodčí. Vypsány budou následující kategorie - woman (amatérky i profesionálky bez limitu věku), open (amatéři bez limitu věku), pro (profíci bez limitu věku). Registrace na závod bude probíhat ve skibistru Oddechov v horní části snowparku a startovné je stanoveno na 100 Kč a připomínáme nutnost mít pro závod platnou permanentku. Všichni registrovaní dostanou při registraci dárek v podobě 2 plechovek Red Bull pro doplnění energie.

Nutno podotknout, že kromě zmiňovaného Horsefeathers King of Jib setupu, který najdete v horní části medium line, bude zbytek K2 snowparku normálně v provozu pro veřejnost, takže můžete užívat nově rozšířené easy line a spodní části medium line vč. skoků. Po celý den bude závod mapovat profesionální fotograf a kameraman, takže se těšte, pokud počasí výjde, na kvalitní fotky a video.

V sobotu večer pak proběhne večerní afterparty ve Snowboard Freestyle House, takže se bude jako vždy v podniku za farou kázat slušné chování a v neděli všichni povinně do nedalekého kostela pro odpustek!!!

Načasování akce (sobota 3.3.)
09.00 - 11.30h volný tréning
09.00 - 11.30h registrace
12.00 - 15.00h závodní jam
15.00 - 15.30h best trick jam
15.30 - 16.00h vyhlášení výsledků

Na závěr velké díky partnerům akce: Horsefeathers, K2 snowboarding, Dakine, Sencor Action Camera, G-shock, Red Bull a skiareálu Aldrov-Vítkovice v Krkonoších a také mediálním přátelům z Freeride.cz a Boardmag.cz.

FB událost Horsefeathers King of Jib 2018
FB@Freestylearea.eu
FB@FreestyleAreaVítkovice

Související články:

Horsefeathers King of Jib 2018

Horsefeathers King of Jib 2018

K2 snowpark Freestyle Area Vítkovice hostil v sobotu 3.3.2018 v pořadí již 7. ročník snowboard jibbing contestu Horsefeathers King of Jib. Do Vítkovic dorazila téměř kompletní česká sestava profíků a hobby jezdců, dorazili také zástupci ze Slovenska či Polska a rozhodně to byla parádní podívaná. Více informací nejen o tom, kdo je králem jibbingu pro letošní sezónu, se dočtete v tomto reportu.