Freeride.cz

Hlavní sekce

Mistrovství světa juniorů 2017 - Špindlerův Mlýn

Mistrovství světa juniorů 2017 - Špindlerův Mlýn

Datum: od 26. 3. 2017 do 1. 4. 2017
Lokalita: Česká republika, Krkonoše
Adresa: Špindlerův Mlýn
Druh akce: Závod

Nejvyšší světová snowboardová soutěž pro mládež - FIS Juniorské mistrovství světa ve snowboardingu, se po druhé v historii vrací do České Republiky. Pro letošní rok, kdy přivítá závodníky z více než 20 zemí světa, je celý podnik zapsán ve dvou termínech. Ve dnech 18. - 21. února budou probíhat soutěže v paralelním slalomu a snowboardcrossu na Klínovci v Krušných horách, Špindlerův Mlýn pak bude hostit závodníky v disciplínách Big Air a Slopestyle od 30. března do 1. dubna letošního roku. Základní informace najdete v následující tiskové zprávě, která nám dorazila do redakce.

Praha - Šárka Pančochová, Eva Samková a Ester Ledecká, to jsou tři ikony domácího snowboardingu, které vyhrály zlatou medaili na Mistrovství světa juniorů v rozmezí let 2008 - 2013. Soutěž, která je vstupní branou do profesionálního snowboardingu bude i letos plná očekávání a napětí, kdo z mladých talentů získá prestižní titul Mistra světa.

Organizátoři nadcházejícího FIS Mistrovství světa maji s produkcí velkých snowboardových závodů mnoholeté zkušenosti, již více než dekádu stojí za realizací závodu Snowjam, který je léta nedílnou součástí kalendáře SP. „Organizační tým je shodný jako na Snowjamu, ale MS je pro nás nová výzva. Pojede se celkem 5 disciplín ve 3 resortech. Příroda je naštěstí na naší straně. Letos konečně nemusíme řešit problémy s nedostatkem sněhu“ uvedl za organizátory Martin Černík.

První část MS v polovině února se pojede na Božím Daru v Krušných horách. Jako první se pojede v pátek 17.2. kvalifikace v olympijské disciplíně Snowboardcross. V sobotu 18.2. je na programu finále a stejný den v podvečer proběhne v centru Božího Daru slavnostní zahájení, kde se sportovním fanouškům představí jednotlivé reprezentační teamy doplněné koncertem Michala Hrůzy. Večer pak v rámci doprovodného programu vystoupí kapely Prague Conspiracy, Neandrtal Squat a DJ Friky & Evryday. V neděli prověří 1 km dlouhá dlouhá snowboardcrossová trať schopnosti dvojic v disciplíně Snowboardcross Team. V pondělí se závodní dění přesune na Klínovec, kde se pojedou disciplíny, ve kterých kraluje Ester Ledecká - paralelní obří slalom a další den paralelní slalom.

Druhá část MSJ - Freestylová, navazuje přímo na Snowjam 2017. Špindlerův Mlýn tak na přelomu března a dubna přivítá kromě nejlepších světových profesionálů také nejlepší juniory, které zde čekají závody v disciplínách Slopestyle a Big Air. „Jsem zvědavá kdo z mladých riderů se letos prosadí, protože věk nejlepších snowboardistů se stále snižuje a na SP v letošním roce startuje i spousta juniorů. Taky jsem zvědavá čím nás na Big Airu ve Špindlu překvapí kámoška Hailey Langland, která před pár dny vyhrála X-Games trikem Switch Frontside 1080“, uvedla nejlepší česká freestyle snowboardistka Šárka Pančochová. Trať slopestylu, který se pojede 30. - 31.3., bude vycházet z trati finále SP - Snowjamu a celou akci zakončí 1.4. závod Mistrovství Světa Juniorů v nové Olympijské disciplíně Big Air.

Novinky a detailní program naleznete na webových stránkách akce www.MSJsnowboarding.cz.

Související články:

World Snowboard Junior Championship 2017 - Špindlerův Mlýn

World Snowboard Junior Championship 2017 - Špindlerův Mlýn

V redakci nám přistál report z právě zkončeného Mistrovství světa juniorů ve freestyle snowboardingu. Report je doplněn i o mega galerii od Přemka Vidy, která vás provede celým mistrovstvím.

World Snowboard Junior Championship 2017 by Přemek Vida

World Snowboard Junior Championship 2017 by Přemek Vida

Po celou dobu konání letošního Mistrovství světa juniorů ve freestyle snowboardingu, které proběhlo ve Špindlerově Mlýně, byl na místě i Přemek Vida. Tady je jeho obsáhlá fotogalerie.