Freeride.cz

Hlavní sekce

Monkey Race 2017

Monkey Race 2017

Datum: 1. 4. 2017
Lokalita: Česká republika, Krkonoše
Adresa: Rokytnice nad Jizerou
Druh akce: Závod

Na závěr sezóny chystá parta Freestyle Area třetí ročník týmového snowboard závodu s názvem Monkey Race, kam jste všichni se snowboardem na nohou srdečně zváni. Letos je však s ohledem na vývoj počasí toto setkání přátel snowboardingu přesunuto z tradičních Vítkovic na Dvoračky, kde bude v sobotu 1.4.2017 Monkey Race součástí akce Never Summer. O Never Summer jsme vás informovali již v této bleskovce.

Hlavní myšlenka Monkey Race je od prvopočátku založena především na pohodovém pojezdu s přáteli na závěr zimní sezóny, takže nečekej žádné startovní čísla, přesnou časomíru a nervózní závodní atmosféru! Jednoduše sestav s přáteli tříčlenný snowboardový tým a odstartujte společně na opičí trať. V závodě se hodnotí především celkový čas průjezdu tratí celého týmu, ale také vyslané triky, kdy se kreativitě meze nekladou. S designem tratě a její realizací si pohrají Freestyle Area parkdesigner Michal Migi Ritter a do rolby usedne Michal Krysák Španěl. Součástí tratě Monkey Race bude třeba malé přejezdové jezírko, cornery, klopenky a jednoduché freestyle překážky. Startovné bude zdarma, jedinou podmínkou vstupu do závodu je zakoupení celodenní permice na Dvoračky, za speciální přátelskou cenu 100 Kč/osoba a jako bonus navíc dostanete ledový čaj Rauch a tyčinku Snickers.

Jak jsme zmiňovali na začátku, tak sobotní Monkey Race contest bude součástí akce Never Summer, kdy je připraveno několik dalších contestů a doprovodný programu. Kromě Monkey Race závodu nás čeká třeba cash for trick contest, kdy budou jednotlivé triky na snowboardu a lyžích rovnou na place odměňovány podle ohlasu diváků tvrdou měnou, snb/freeski bestrick contest, highest snowboard ollie contest a menší přejezd jezírka pro případné zchlazení přítomných. V rámci contestů budou připraveny hodnotné ceny od našich partnerů, kamarádů a sponzorů. Na závěr dne nás také čeká koncert na terase horské boudy Dvoračky - Štumpovka, kdy funky koncert rozjede 11ti členný band Super Hero Killers. Po celý den se budou po Dvoračkách pohybovat filmaři z party Make it Real a také fotograf Lukáš Oujeský, takže můžete očekávat profesionální zvěčnění vašeho ježdění.

Ještě nutno doplnit několik praktických informací, především to, jak se na Dvoračky dostat. Nejlepší možnou alternativou je dorazit do skiareálu Rokytnice nad Jizerou, nechat auto na odstavném parkingu a použít lanovku na Lysou Horu a odsud sjet cca. 500m dolů na Dvoračky. V rámci transportu lanovkou je také domluvená se skiareálem Rokytnice nad Jizerou speciální cena celodenního jízdného a to krásných 100 Kč, za což patří tomuto skiresortu velké díky. Dolů z Dvoraček se pak dostanete na snowboardu či lyžích. A ještě připomínáme termín akce - tedy sobota 1.4.2017 od 11h, lokace horské boudy Štumpovka-Dvoračky.

Na závěr uctivá děkovačka partnerům akce Monkey Race, jmenovitě pak K2, Horsefeathers, Sencor Action Cam, G-shock, Dakine a horské boudy Štumpovka-Dvoračky. A také mediálním partnerům Freeride.cz a Boardmag.cz.

Kompletní a aktuální informace hledejte na stránce události na facebooku.

Související články:

Never Summer / Monkey Race Dvoračky 2017

Never Summer / Monkey Race Dvoračky 2017

První dubnovou sobotu proběhly na závěr krkonošské zimní sezóny dvě spojené akce Never Summer a týmový snowboard závod Monkey Race. Jak to ve snowparku na Dvoračkách vypadalo, se dočtete v tomto krátkém reportu.

Never Summer / Monkey Race Dvoračky 2017 by Lukas Oujeský

Never Summer / Monkey Race Dvoračky 2017 by Lukas Oujeský

Na dvojakci Never Summer a Monkey Race na Dvořačkách měl svou výbavičku i Lukáš Oujeský, který vám zde přináší svou fotogalerku.