Freeride.cz

Hlavní sekce

Red Bull Feel The Wheel 2018

Red Bull Feel The Wheel 2018

Datum: 23. 6. 2018
Lokalita: Česká republika, Středočeský kraj
Adresa: Benátky nad Jizerou
Druh akce: Závod

Rok se s rokem sešel a další ročník oblíbené longboardové akce Red Bull Feel The Wheel se nezadržitelně blíží. Náš magazín se opět stal jedním z mediálních partnerů a s radostí vám tak můžeme přinést dnešní článek, který vám tuto akci přiblíží a navnadí vás na cestu do Benátek nad Jizerou. Už teď se můžete těšit na vynikající sportovní výkony, parádní hudební setup a sobotu mezi kamarádama.

Oblíbený závod Evy Samkové startuje v červnu. Eva vzkazuje - budu na startu!

Polyuretanová kolečka už se nemůžou dočkat, až na ně zas přijde řada. Longboardový závod Red Bull Feel The Wheel je tu zase a v nové, ještě lepší podobě. V sobotu 23. června 2018 se bude jezdit, skákat, předjíždět, strkat, padat a fandit. Souboje šesti lidí na 400 metrů dlouhé BMX trati ještě nikdy nebyly tak ostré.

Kdo si někdy zkusil jízdu na longboardu, umí si představit, jak velká výzva je pustit se z prudkého startovní rampy na šotolinovou dráhu určenou pro bikrosová kola, když ani nevíte, kdo vám mezi klopenými zatáčkami zkříží cestu. O vítězi rozhoduje odvaha, nejlepší taktika a schopnost uchovávat rychlost pumpováním v kolenou.

Jediný závod svého druhu pocházející z hlavy legendárního českého bikera Michala Marošiho přilákal od roku 2014 několik set odvážných účastníků ze všech možných sportovních odvětví včetně skateboardingu, sjezdu na longboardech, snowboardistů, freeriderů i dalších extrémních disciplín. „Nepřestáváme lovit nové závodníky a zatím se nám každý rok daří,” říká Michal, který i přes své pořadatelské povinnosti nikdy nechyběl na startu.

Historicky prvním vítězem se stal rakouský borec Nicola Nührig a dvakrát už zlato odvezla nepřekonatelná olympijská medailistka Eva Samková, která si už ve svém diáři zapsala i letošní termín. „Přijedu a když to vyjde, zkusím s sebou přivézt nějaké závodníky z mezinárodní snowboardcrossové scény,” slibuje Eva.

Od roku 2016 se závod koná na bikrosové trati v Benátkách nad Jizerou, kde se v minulosti otočily tisíce diváků, aby sledovaly ostré jízdy na trati i našlapaný hudební program. Ten letos začne bezprostředně poté, co si nejlepší jezdci převezmou své trofeje. Vedle hlavního závodu Michal Maroši nachystal páteční pumptrack challenge na mobilní trati od osvědčené crew Bikeparkitect, která se svým konceptem rozkládacích pump tracků boduje po celém světě. Mezery mezi jednotlivými koly finálových jízd vyplní bikový whip contest na nejtěžší lajně.

Jako obvykle budou mít diváci opět vstup na celý závod i doprovodný program zcela zdarma. Přesně tak, jak jsme na akcích Michala Marošiho zvyklí. Registraci a další informace najdete na stránce www.redbull.cz/feelthewheel. Sledujte i informace na stránce události na facebooku.

Text: Adam Maršál
Foto: Red Bull Content Pool