Freeride.cz

Hlavní sekce

Splitboard Tour - Silvretta

Splitboard Tour - Silvretta

Datum: od 28. 2. 2018 do 4. 3. 2018
Lokalita: Rakousko, Vorarlbersko, Silvretta Nova
Adresa: 6794 Partenen, Vorarlberg
Druh akce: Kemp

Pokud vás zajímá splitboarding a nestihli jste kemp pro začátečníky, který dnes startuje na Dolní Moravě (klidně ještě piště, dorazit můžete i zítra), můžete využít další nabídky Vítka Ludvíka a jet s ním do Rakouska. V pohoří Silvretta startuje jeho kemp již 28. února a my vám dnes přinášíme základní info.

Nasadit pásy, vyšlápnout si vlastní stopou na kopec a užívat si kreslení oblouků v neposkvrněném prašanu... To bylo donedávna výsadou skialpinistů. Teď je řada na vás!

Cílem této akce, která proběhne ve dnech 28.2. - 4.3.2018, je užít si s vámi radost z pohybu v horách na splitboardu, dát vám možnost vyzkoušet si potřebné vybavení a hlavně užít si to všechno v terénu rakouských Alp. Navíc vás seznámíme se záludnostmi pohybu ve volném terénu, připomeneme vám základní znalosti o lavinové problematice a práce s lavinovými přístroji.

Program campu:
1.den: odpoledne sraz na parkovišti v Partenenu u lanovky, seřízení splitboardů, přesun na chatu Wiesbadener Hutte
2.den: pohyb v terénu, večer přednáška
3.den: pohyb v terénu, večer přednáška
4.den: pohyb v terénu, večer přednáška
5.den: pohyb v terénu, konec okolo 15:00

Cena:
5.500 Kč.

Na kurz se přihlásíte zasláním mailu na: splitboardingcz@gmail.com, my vám zpětně potvrdíme účast a zašleme platební podmínky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení zálohy 2000 Kč. Doplatek na místě. Při neúčasti na kurzu je záloha nevratná, účast na kurze je možno převést na jinou osobu. Při počtu menším jak 5 lidí se camp ruší.

V ceně je zahrnuto:
Zapůjčení splitboardů, instruktor splitboardingu, služba horského vůdce

V ceně není:
Doprava, lanovka 30 €, ubytování 12 €/noc, polopenze 33 €/den, dohromady cca 210 €

Cena ubytování platí s kartou pojištění Alpenverein, které doporučujeme si před cestou koupit. Ubytování je společné na chatě Wiesbadener Hutte.

Doporučené vybavení na camp:
Lavinový set (vyhledávač – dostatěčně nabité baterky, sonda, lopata), teleskopické hůlky, batoh na zimní tůru 30-45l, vhodné nepromokavé oblečení (budeme se hrabat ve sněhu), nepromokavé rukavice, brýle sluneční, krém proti slunci, pokud budeme venku postávat, bude se hodit péřová vesta či zateplená bunda. Psací potřeby na poznámky, pojištění, čelovka a přezůvky na chatu.

S jakymkoliv dotazem se můžete obratit na mail: splitboardingcz@gmail.com nebo telefon 773 789 391.

Aktuální info najdete i na stránce události na facebooku.

Související články:

Splitboard Tour 2018 - Silvretta

Splitboard Tour 2018 - Silvretta

Po reportu ze splitboardového kempu pro začátečníky, který uspořádal Vítek Ludvík na Dolní Moravě, tu máme jeho další text a fotografie. Ty pochází z kempu, navazujícího právě na ten z Dolní Moravy. Tentokrát se ale Vítek vydal s kempery do vyhlášené rakouské lokality Silvretta Montafon.