Freeride.cz

Hlavní sekce

Akce:
Freeride.cz Just Ride! Summer 2016 - Česká Lípa

Freeride.cz » Water » Články » Freeride.cz Just Ride! Summer 2016 - Česká Lípa

Už tuhle sobotu odstartuje letošní šestidílná série wakeboardových happeningů Just Ride! Summer 2016 a první zastávka bude zároveň oficiálním openingem zbrusu nového areálu Wakemaster Wakepark Česká Lípa - Dubice! Co všechno vás v sobotu čeká se dozvíte v tomhle článku.

Už minulý týden jsme vám přinesli kompletní přehled termínů, lokalit a bodů programu letošní série wakeboardových happeningů Freeride.cz Just Ride! Summer 2016, který pro vás organizuje náš online magazín. Start celé série je už doslova za dveřmi, a tak jsme pro vás nachystali shrnutí toho, co vás tuhle sobotu 21. května v zbrusu novém areálu Wakemaster Wakepark v České Lípě - Dubici čeká. Pečlivě čtěte a těšte se!

OPENING WAKEMASTER WAKEPARKU

Otevření Wakemaster Wakeparku Česká Lípa - Dubice je dlouho očekávanou událostí na české wakeboardové scéně. Zbrusu nový areál umístěný v pískovně Dubice na předměstí České Lípy disponuje celkem čtyřmi 2-sloupovými vleky Wakemaster, z toho dva jsou kratší s nižším lanem pro začátečníky a mírně pokročilé a dva delší s vyšším lanem pro středně pokročilé a "profíky". Dohromady bude na vodě umístěno až 12 překážek vyrobených speciálně pro tento wakepark. Součástí areálu je velké parkoviště, rozsáhlá travnatá plocha pro stanování a odpočinek a kompletní zázemí - půjčovna wake vybavení, bar a občerstvení, sprchy a převlékárny. To vše si můžete poprvé v plném provozu prohlédnout a vyzkoušet právě během Just Ridu v sobotu 21. května. Více informací o areálu najdete v tomhle článku.

PERMICE ZA 200 KČ!

V sobotu - tedy v den oficiálního openingu areálu bude jediná možnost jízdného, a to celodenní permanentka za pouhých 200 Kč! Permice bude platit na všechny čtyři 2-sloupové vleky a můžete je střídat během dny jak budete chtít.

TEST CENTRUM

Na první zastávku do České Lípy sice bohužel nedorazí několik firem, které přislíbily účast na další průběh Just Ride tour, i tak si ale budete moci vybrat některá prkna, vázání a další výbavu k vyzkoušení. Wakeguru.cz přiveze wake hardware od DUP Double Up, neopreny a vesty Soöruz a nově také parádní holčičí věci od GlideSoulu. Dále budou v rámci test centra k dispozici prkna a vázání novinky na českém trhu - značky Humanoid Wakeboards. Paddleboardy zajistí Snowboardel se svou novinkou Shark SUPs, na souši si budete moci vyzkoušet ojedinělé "surfové" skateboardy od SurfSkates.cz a samozřejmě budou k dispozici špičkové akční kamery Sony Action Cam. Pokud vás nebude stačit nabídka výše jmenovaných firem, tak bude připravena i místní půjčovna vybavená jak wakeboardy s vázáním, tak neopreny včetně těch dlouhých, kdyby někomu byla opravdu zima.

DEMO PASS CONTEST

I letos jsme si pro vás připravili tzv. Demo Pass Contest. Tahle "hra" vás určitě bude bavit a hlavně v ní můžete vyhrát spoustu parádních cen od našich partnerů. Hned poté, co dorazíte na místo, se stavte v našem Freeride.cz stánku, kde bude probíhat registrace. Oproti zapůjčené občance nebo jinému průkazu totožnosti vám naše holky vydají kartičku s logy jednotlivých značek - tzv. Demo Pass. V tu chvíli už budete moci vyrazit ke stánkům jednotlivých firem a zdarma si půjčovat představované vybavení. Na stánku vždy necháte svůj Demo Pass a poté, co vrátíte wake, neopren, vestu atd., dostanete kartičku zpátky i s nalepeným logem dané značky. Vždy nejpilnějších 5 "testérů", kteří nasbírají nejvíce stickerek, bude na konci dne slavnostně vyhlášeno a obdarováno krásnými cenami. Kromě testování produktů získáte samolepky i za účast v některých soutěžích jako například Samosebou.cz Plastic Challenge, Break a leg SUP Hippie Jump nebo SportGroupCZ Crazy Bike Contest!

FREESTYLEZOO FREE COACHING

Parta FreestyleZOO už několik let pořádá úspěšné wakeboardové campy a má tedy spoustu zkušeností s výukou wakeboardingu. Jejich zkušení instruktoři budou k dispozici všem, kdo mají zájem o zlepšení svých wejkových skills nebo prostě neví jak začít. Stačí zajít do FreestyleZOO stánku, zapsat se a dohodnout na čase "tréninku", který bude úplně zadarmo. A pozor, pokud se přímo na Just Ridu přihlásíte na některý wake camp pod jejich hlavičkou, tak automaticky dostáváte 20% slevu. A to se vyplatí!

SONY ACTION CAM SHOOTING BY HONZA "KAŇŮS" KAŇŮREK

Jedním z hlavních partnerů Just Ridu je Sony Action Cam, výrobce špičkových akčních kamerek. Ve stánku Sony si budete moci kameru fungující společně se speciálními hodinkami, na kterých vidíte v reálném čase své záběry, do detailu prohlédnout a samozřejmě pak i vyzkoušet na vodě. Navíc vás bude během celého dne natáčet náš "follow-cam master", kterým letos nebude nikdo jiný než známý multi-akční-sportovec Honza Kaňůrek aka Kaňůs z týmu Zabil.cz! Stačí se s Kaňůsem dohodnout a on vám rád natočí pár triků nebo třeba jen jízdu a vaše záběry vám po akci pošleme na e-mail. Nejlepší natočené výkony pak budou zveřejněny na Just Ride facebooku a po každé zastávce budou čtenáři hlasovat o nejlepším riderovi, který vyhraje hodnotnou cenu od Sony. Po skončení celé šestidílné Just Ride tour budou navíc nejlepší jízdy z každé zastávky bojovat o hlavní cenu - kameru Sony Action Cam!

WAKEGURU.CZ BEST TRICK CONTEST

Novinkou na letošním Just Ridu bude Wakeguru.cz Best Trick, určený pro všechny nesponzorované wakeboardery a wakeboarderky. Nebojte se ale žádných závodnických nervů! Půjde o kamarádskou jam session na jedné předem vybrané překážce. Riders budou mít cca půl hodinky na to, aby předvedli co nejtěžší trik. Naši judges Honza "Kaňůs" Kaňůrek a Honza "Lohy" Lohynský budou celou session sledovat a hodnotit jak obtížnost, tak provedení jednotlivých triků. A teď pozor - autor toho nejlepšího vyhraje wakeboard DUP Double Up od Wakeguru.cz! Pro všechny zájemce - registrace bude probíhat od rána ve Freeride.cz stánku, oproti záloze 100 Kč dostanete rukávky s čísly. Riders meeting a start závodu je pak naplánován na 18.00 hodin u jednoho ze dvou velkých vleků (upřesníme na místě). Nebojte se toho a přihlašte se!

FUJIFILM PHOTO WALL

Od zimy je naším novým partnerem světoznámá fotografická značka Fujifilm. Ta pro vás i v létě bude mít u vody připravenou krásnou velkoformátovou fotostěnu v designu Just Ridu, u které se můžete vyfotit se svými kamarády a rovnou si odnést fotku na památku. U téhle stěny zároveň proběhne vyhlašování všech soutěží a závodů. U Fujifilm stánku si také budete moci prohlédnout a vyzkoušet nejnovější foťáky od Fujifilmu včetně oblíbených Instaxů a třeba i něco vyhrát.

SAMOSEBOU.CZ CHILL-OUT & GAMES

Třídíme odpad, to je přece samosebou. Samosebou.cz je projekt firmy Eko-Kom, starající se o systém sběru a recyklace odpadu. Ano, to jsou ty barevné popelnice a kontejnery, které (naštěstí) potkáte na každém rohu. Samosebou.cz má za úkol osvětu týkající se třídění odpadu v České republice a díky partnerství ekologickou akcí. V Samosebou.cz chill-outu si budete moci posedět v křeslech vyrobených z recyklovaných materiálů, dozvědět se zajímavé informace o třídění a recyklaci odpadu a třeba i vyhrát zajímavé ceny v zábavných soutěžích. Během akce budou samozřejmě k dispozici i popelnice a pytle na tříděný odpad.

BREAK A LEG / SPORTGROUPCZ FUN ZONE

Naši kamarádi z Break a leg nesmí chybět na každé správné wake akci. BAG pro vás tentokráte přichystali další vypečenu záležitost, kterou bude Break a Leg SUP Hippie Jump. V podstatě jde o obdobu hippie jumpu na longboardech, akorát na paddleboardu, kdy je závodník vstříc laťce tažen lanem 2-sloupého vleku. Ten, kdo přeskočí laťku v té největší výšce, vyhraje super ceny! Společně s Break a leg bude nově na místě i stan projektu SportGroupCZ, který se stará o zdraví sportovců a jejich úrazové pojištění. Tahle parta bude mít pro změnu připraven tzv. SportgroupCZ Crazy Bike Contest, ve kterém bude hrát hlavní roli jízdní kolo s "lehce" pozměněným systémem zatáčení. Nerozumíte? Nevadí, nechte se překvapit, smát se rozhodně budete :)

PREZENTACE DRONŮ OD DRONPRO

Na Just Ridu najdete i stánek dalšího našeho partnera, kterým je firma DronPro. V něm vám certifikovaný personál ukáže a nechá vyzkoušet nejnovější modely dronů od jednoho z nejznámějších výrobců DJI včetně novinky Phantom 4, který se dokáže sám vyhýbat překážkám. Kromě toho natočí vaše skvělé výkony a jedinečné okamžiky a vy si budete moci z Just Ridu třeba odnést svou vlastní "dronie" (rozuměj selfie z dronu ;-)

MINIRAMPA - EXHIBICE VANS TEAMU

Přímo na břehu pískovny bude připravena profi minirampa měřící 12 metrů na délku, 8 metrů na šířku a 3,5 metru na vyšku. V ní se představí přední bmx riders z českého teamu Vans několik top skateboarderů a také young guns z místního dětského kroužku Libertin Česká Lípa. Minirampa bude ale kromě oficiálních exhibic samozřejmě k dispozici všem z vás, kdo se budou chtít zhoupnout v raidusech ať už na skejtu nebo na kole! Mezi potvrzenými "showmany" máme třeba bikera Zdendu Peška nebo skatera Matyáše Volka.

SHARK SUPS PADDLE BATTLE

Dalším zábavným závodem bude v České Lípě tzv. Shark SUPs Paddle Battle - tedy závod na paddleboardech na čas. Zaregistrovaní závodníci vystartují na břehu cca 10 m od vody, nastoupí na připravený paddleboard, propádlují kolem bóje vzdálené cca 50m na vodě a zpět do cíle na břehu. Pojede se klasickým pavoukem head-to-head podle počtu přihlášených a tři nejlepší vždy vyhrají ceny od Snowboardelu / Shark SUPs. Pro více Informací a registraci se dostavte ke stánku Snowboardelu / Shark SUPs, kde si mimo jiné budete moci paddleboardy zdarma zapůjčit.

BOARDSTIX DESIGN WORKSHOP

Boardstix jsou speciální fixy pro všestranné využití. Obsahují akrylovou barvu na vodní bázi, tudíž jsou netoxické, ekologické a zdraví nezávadné s možností použití na různé povrchy, dokonce i na kůži (bodypainting). Boardstix byl vytvořen surfaři v Kalifornii, kteří chtěli ukázat svou kreativitu. Tu můžete projevit i vy na každé zastávce Just Ridu právě u Boardstix stánku, kde najdete nejen Boardstix fixy, ale i modely surfů čekající na vaše designy.

FLYBOARDING EXHIBICE OD FLYBOARD HK

"Pocit, který máte, když napodobujete superhrdinu, skáčete jako delfín, zkoušíte akrobatické kousky, se nedá porovnat do této doby s ničím na světě." Právě o tomhle tvrzení vás do České Lípy na Just Ride přijede přesvědčit parta flyboardových nadšenců z Flyboard Hradec Králové. Během dne budete svědky dvou krátkých, ale o to intenzivnějších exhibic, a také si budete moci flyboarding na vlastní kůži vyzkoušet.

JACK DANIEL'S BEACH BAR & BURGERS

Letošní letní Just Ride bude stejně jako ten zimní hodně žhavou záležitostí a to díky novince Jack Daniel's Fire! Už přes den budete moci využít Fire bar s příjemným chill-outem, barmankami a na první zastávce vás dokonce čekají parádní Jackovy burgery!

BUDVAR A DALŠÍ STÁNKY

Kromě výše zmíněných najdete ve stanovém městečku samozřejmě i stánek Budweiser Budvar, kde po celý den najdete točené pivo. Pokud budete mít chuť na něco jiného, tak můžete navštívit stan Kokosy.cz, kde vám naservírují čerstvý mladý kokos! Nejčerstvější novinkou bude stánek našich kamarádů, kteří rozjíždějí rychloschnoucí ručníky pod značkou Towee. Doražte se k nim přesdvědčit o tom, že tyhle ručníky opravdu sají rychle, ještě rycheji schnou a navíc je složíte skoro do kapsy.

KONCERT KAPELY ILLUSIONS

Po vyhlášení vítězů všech závodů a soutěží přijde na řadu koncert českolipské rockové kapely Illusions, který se odehraje na venkovním podiu a bude ideálním přechodem mezi denním sportovním programem a večerním mejdanem v party stanu.

SLAVNOSTNÍ OHŇOSTROJ

Poté, co dohraje kapela Illusions, si budete moci vychutnat slavnostní ohňostroj v režii firmy Pyro Styl, který tím nejlepším způsobem pokřtí otevření celého areálu a zakončí denni program akce.

FIRE AFTERPARTY BY JACK DANIEL'S

Pak už se veškeré dění přesune do party stanu od PartyHall. Jaká by to byla wakeboardová akce bez afterparty?! Opening Wakemaster Wakeparku Česká Lípa a prvního letošního letního Just Ridu zakončí mocná Fire Afterparty by Jack Daniel's, během které Jack Daniel's, Budweiser Budvar, Red Bull a další lahodné moky potečou proudem, Jackovy hostesky vás budou bavit a k tanci a poslechu zahrají DJ Hlava a DJ SNPX. Vstupné je za lidovku - 0 Kč. Vidíme se na báru!

PROGRAM AKCE*

09.00 start vleků (Wakemaster Wakepark)
09.30 start registrace k test centru (Freeride.cz stánek)
11.30 skate exhibice dětského kroužku Libertin Česká Lípa - cca 15 min (minirampa)
12.00 SportGroupCZ Crazy Bike Contest - cca 30 min (Break a leg zóna)
13.00 soutěž Samosebou Plastic Challenge - cca 20 min (Samosebou.cz zóna)
14.00 exhibice Flyboard HK - cca 5 min (levá část pískovny)
15.00 Shark SUPs Paddle Battle - cca 30 min (levá část pískovny)
16.00 Vans bmx exhibice - cca 15 min (minirampa)
16.30 Break a leg SUP Hippie Jump - cca 60 min (malý vlek)
17.30 exhibice Flyboard HK - cca 5 min (levá část pískovny)
18.30 Wakeguru.cz Best Trick Contest - cca 30 min (velký vlek)
19.30 Vans bmx exhibice - cca 15 min (minirampa)
20.00 konec provozu vleků (Wakemaster Wakepark)
20.00 předávání cen - cca 20min (venkovní stage)
20.30 koncert kapely lllusions - cca 60 min (venkovní stage)
21.30 slavnostní ohňostroj od PyroStyl - cca 10 min
21.40 - 03.00 Fire Afterparty by Jack Daniel’s - DJ Hlava & SNPX (party stan)

* Časy jsou orientační a mohou se měnit podle průběhu akce, proto bedlivě poslouchejte moderátora ;-)

Hlavní partneři:
Budweiser Budvar, Samosebou.cz, Sony Action Cam, Jack Daniel's, Red Bull, Fujifilm, Wakeguru.cz

Hlavní mediální partneři:
Prima Cool, Óčko

Partneři:
DUP Double Up Wakeboards, Soöruz, GlideSoul, Humanoid Wakeboards, Boardstix, Surfskates.cz, Snowboardel, Shark SUPs, Ion, Vans, Nunui Bali, DronPro, Break a Leg, SportGroupCZ, Kokosy.cz, Towee, FreestyleZOO, Wakemaster Wakeareály, Wakelife.cz, BezVajglu.cz, Separation Films, Fklidu, Hula Girls, Tisk Kvalitně, Mobility Rent,

Autor článku:

Kategorie: Akce
Vydáno: 19. 5. 2016 v 19.00

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

Související akce

Freeride.cz Just Ride! Summer 2016 - Česká Lípa
Freeride.cz Just Ride! Summer 2016 - Česká Lípa

V sobotu 21. května 2016 odstartuje druhý ročník série wakeboardových happeningů Freeride.cz Just Ride! organizované…

Související Články

Freeride.cz Just Ride! Summer 2016 - kompletní info
Akce: Freeride.cz Just Ride! Summer 2016 - kompletní info

Letní wakeboardová sezóna už odstartovala a vy se tak můžete těšit i na druhý ročník letní wake verze našich…

nejčtenější Články

Komplexní surf camp pro pokročilé na Bali
Komplexní surf camp pro pokročilé na Bali

Takže pozor, hlášení pro všechny zkušené surfaře, kteří by rádi pořádnou dávku progresu a posun na vyšší…

Balint Hambalkó talks about his new project LifePlan
Balint Hambalkó talks about his new project LifePlan

I´ve met Balint in Bali last year, when we were looking for underwater photographer to shoot our movie project. Long story…

Co dělat, když vás přestane bavit surfování?
Co dělat, když vás přestane bavit surfování?

Stává se to přibližně každému pátému Čechovi, co kdy okusil surfování. Po několika letech přerušovaného…

Nejlépe hodnocené Články

Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka
Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…

World Cleanup Day v Praze
World Cleanup Day v Praze

Sobota 15.9. byla významným dnem pro naši planetu. Konal se totiž již 10 ročník celosvětové akce World Cleanup Day.…

5 nejlepších destinací pro surfování
5 nejlepších destinací pro surfování

Surfová sezóna ani zdaleka nekončí. Ti zkušenější z vás již jistě vědí, že surfovat lze 12 měsíců v roce.…