Freeride.cz

Hlavní sekce

Akce:
Freeride.cz Just Ride! Summer 2016 - Těrlicko

Freeride.cz » Water » Články » Freeride.cz Just Ride! Summer 2016 - Těrlicko

Už tuhle sobotu pokračuje letošní šestidílná série wakeboardových happeningů Just Ride! Summer 2016 svou druhou zastávkou, kterou pohostí známý severomoravský Ski & Wake Park Těrlicko u Havířova! Co všechno vás v sobotu čeká se dozvíte v tomhle článku.

Po první zastávce v České Lípě - Dubici (report zde, video tady, fotogalerie tu) se celý Just Ride! Summer 2016 cirkus přesouvá na severovýchod Moravy. Druhou letošní zastávku totiž bude už tuto sobotu 11. června hostit známý Ski & Wake Park Těrlicko u Havířova! Celkové shrnutí k letošní Just Ride tour jsme vám sice přinesli už před jejím samotným startem, ale teď vám přesněji popíšeme, co vás čeká právě na "Těrlu". Pečlivě čtěte a těšte se!

FACEBOOK UDÁLOST ZDE (pozvěte kamarády a sdílejte!)

SKI & WAKE PARK TĚRLICKO

Wakepark na Těrlicku je jedním z nejstarších areálů pro wakeboarding a vodní lyžování v České republice. Nachází se na krásné Těrlické přehradě u obce Těrlicko přibližně 5 km od centra Havířova v severovýchodním cípu České republiky, jen kousek od hranic s Polskem a nedaleko ze Slovenska. Na Těrlicku je k dispozici čtyřsloupý vlek, spousta překážek a zázemí včetně občersvení a půjčovny. Just Ride tuhle lokalitu navštívil už loni při prvním ročníku a i přes nepříznivé počasí sem dorazilo během celého dne kolem 400 lidí. Mrkněte se jak to loni na Těrlicku probíhalo:

PERMICE ZA 350 KČ!

V den Just Ridu bude celodenní jízdné sníženo na krásných 350 Kč oproti standardním 490 Kč. Další důvod, proč o víkendu na Těrlicko dorazit!

TEST CENTRUM & BRANDS

Druhá zastávka na Těrlicku bude nabitá stánky wakeboardových firem. Wakeguru.cz opět přiveze wake hardware od DUP Double Up, neopreny a vesty Soöruz a nově také parádní holčičí věci od GlideSoulu.

Dále budou v rámci test centra k dispozici prkna a vázání novinky na českém trhu - značky Humanoid Wakeboards, kteří do toho letos zatím šlapou o106, objíždějí wakeparky jeden za druhým, a nebudou tak chybět ani na Těrlicku.

Snowboard Zezula patří mezi největší prodejce wakeboardového vybavení u nás a také podporuje spoustu akcí, jezdců a projektů. Jsme proto rádi, že i s touhle partou se na Těrlu potkáme a vy si budete moci vyzkoušet novinky z repertoáru jejich značek - tedy především hardware od legendary značek Hyperlite a Ronix, testnout si ale budete moci i wakeskate od Remote a vyzkoušet nebo případně pokoupit známé helmy Bern nebo neopreny či vesty O'Neill.

Novinkou na Just Ridu a pravděpodobně i pro spoustu z vás budou wakeboardy značky Nobile. Ty vám nepředstaví nikdo jiný než těrlický zabiják Kuba "Zálej" Zálejský, který je od letošního roku členem pro teamu této značky.

Poslední v našem výčtu wakových značek je Slingshot. Tahle americká firma také patří mezi top brandy na světě a vy byste si neměli nechat ujít testovačku těchto parádních věcí - na Těrlicku máte šanci!

Vyzkoušet si budete moci nejen čistě wakeboardovou výbavu, ale také sluneční brýle legendární kalifornské značky Electric! V elektrickém stánku najdete také produkty dalších známých boardových značek Reef a Neff a na všechno budou zvýhodněné ceny.

Poslední značku, kterou tu zmíníme, je Nunui Bali. Tahle mladá firma s česko-balijsko-kalifornskými kořeny vyrábí na indonézském Bali krásné a originální bikini, které si už oblíbila spousta dívek a žen... a zdaleka nejen surfařek. Všechny holky, které milujete vodu, pláže a slunce, stavte se ve Freeride.cz stánku a mrkněte na nejnovější Nunui kolekci!

DEMO PASS CONTEST

I letos jsme si pro vás připravili tzv. Demo Pass Contest. Tahle "hra" vás určitě bude bavit a hlavně v ní můžete vyhrát spoustu parádních cen od našich partnerů. Hned poté, co dorazíte na místo, se stavte v našem Freeride.cz stánku, kde bude probíhat registrace. Oproti zapůjčené občance nebo jinému průkazu totožnosti vám naše holky vydají kartičku s logy jednotlivých značek - tzv. Demo Pass. V tu chvíli už budete moci vyrazit ke stánkům jednotlivých firem a zdarma si půjčovat představované vybavení. Na stánku vždy necháte svůj Demo Pass a poté, co vrátíte zapůjčenou výbavu, dostanete kartičku zpátky i s nalepeným logem dané značky. Vždy nejpilnějších 5 "testérů", kteří nasbírají nejvíce stickerek, bude na konci dne slavnostně vyhlášeno a obdarováno krásnými cenami.

FREESTYLEZOO FREE COACHING

Parta FreestyleZOO už několik let pořádá úspěšné wakeboardové campy a má tedy spoustu zkušeností s výukou wakeboardingu. Jejich zkušení instruktoři budou k dispozici všem, kdo mají zájem o zlepšení svých wejkových skills nebo prostě neví jak začít. Stačí zajít do FreestyleZOO stánku, zapsat se a dohodnout na čase "tréninku", který bude úplně zadarmo. A pozor, pokud se přímo na Just Ridu přihlásíte na některý wake camp pod jejich hlavičkou, tak automaticky dostáváte 20% slevu. A to se vyplatí!

SONY ACTION CAM SHOOTING BY HONZA "KAŇŮS" KAŇŮREK

Jedním z hlavních partnerů Just Ridu je Sony Action Cam, výrobce špičkových akčních kamerek. Ve stánku Sony si budete moci kameru fungující společně se speciálními hodinkami, na kterých vidíte v reálném čase své záběry, do detailu prohlédnout a samozřejmě pak i vyzkoušet na vodě. Navíc vás bude během celého dne natáčet náš "follow-cam master", kterým letos není nikdo jiný než známý multi-akční-sportovec Honza Kaňůrek aka Kaňůs z týmu Zabil.cz! Stačí se s Kaňůsem dohodnout, on vám rád natočí pár jízd a vaše záběry vám po akci pošleme na e-mail. Nejlepší natočené výkony pak budou zveřejněny na Just Ride facebooku a po každé zastávce budou čtenáři hlasovat o nejlepším riderovi, který vyhraje parádní cenu od Sony. Po skončení celé šestidílné Just Ride tour budou navíc nejlepší jízdy z každé zastávky bojovat o hlavní cenu - kameru Sony Action Cam!

WAKEGURU.CZ BEST TRICK CONTEST

Novinkou na letošním Just Ridu je Wakeguru.cz Best Trick, určený pro všechny nesponzorované jezdce. Nebojte se ale žádných závodnických nervů, jde o kamarádskou jam session na jedné předem vybrané překážce. Riders budou mít cca hodinku na to, aby předvedli co nejnáročnější triky ze svého repertoáru. Naši porotci Honza "Kaňůs" Kaňůrek a Honza "Lohy" Lohynský budou celou session sledovat a hodnotit jak obtížnost, tak provedení jednotlivých triků. A teď pozor - autor toho nejlepšího vyhraje wakeboard DUP Double Up od Wakeguru.cz! Registrace bude probíhat od rána ve Freeride.cz stánku, oproti záloze 100 Kč dostanete rukávky s čísly. Riders meeting a start závodu je pak naplánován na cca 17.00 hodin. Nebojte se toho a přihlašte se!

SAMOSEBOU.CZ CHILL-OUT & GAMES

Třídíme odpad, to je přece samosebou. Samosebou.cz je projekt firmy Eko-Kom, starající se o systém sběru a recyklace odpadu. Ano, to jsou ty barevné popelnice a kontejnery, které (naštěstí) potkáte na každém rohu. Samosebou.cz má za úkol osvětu týkající se třídění odpadu v České republice a díky tomuto partnerství je i Just Ride zcela ekologickou akcí. V Samosebou.cz chill-outu si budete moci posedět v křeslech vyrobených z recyklovaných materiálů, dozvědět se zajímavé informace o třídění a recyklaci odpadu a třeba i vyhrát zajímavé ceny v zábavné soutěži #SamosebouVyzva v trefování pet lahvemi do kontejneru na plasty. Během akce budou samozřejmě v areálu k dispozici popelnice a pytle na tříděný odpad.

PREZENTACE DRONŮ OD DRONPRO

Na Těrlicku najdete i stánek dalšího našeho partnera, kterým je firma DronPro. V něm vám vyškolení odborníci ukáží a nechají vyzkoušet nejnovější modely dronů od jednoho z nejznámějších výrobců DJI včetně novinky Phantom 4, který se dokáže sám vyhýbat překážkám. Kromě toho natočí vaše skvělé výkony a jedinečné okamžiky a vy si budete moci z Just Ridu třeba odnést svou vlastní "dronie" (rozuměj selfie z dronu ;-)

PICNIC SKATESHOP & VANS BEST TRICK CONTEST V BOWLU

Ve spolupráci s havířovským Picnic Skateshopem a za podpory Vansu proběhne i skateboardový Best Trick Contest v místním legendárním betonovém bowlu, který se nachází přímo v areálu wakeparku. Start cca v 17 hodin a zúčastnit se může úplně každý! Vans do contestu poskytl hromadu věcných cen, takže se nebojte a pojďte do toho!

BOARDSTIX DESIGN WORKSHOP

Boardstix jsou speciální fixy pro všestranné využití. Obsahují akrylovou barvu na vodní bázi, tudíž jsou netoxické, ekologické a zdraví nezávadné s možností použití na různé povrchy, dokonce i na kůži (bodypainting). Boardstix byl vytvořen surfaři v Kalifornii, kteří chtěli ukázat svou kreativitu. Tu můžete projevit i vy na každé zastávce Just Ridu právě u Boardstix stánku, kde najdete nejen Boardstix fixy, ale i modely surfů čekající na vaše designy. Autoři těch nejlepších výtvorů se pak mohou těšit na super ceny od Boardstixu!

JACK DANIEL'S & BUDWEISER BUDVAR BEACH BAR

Letošní letní Just Ride je stejně jako ten zimní hodně žhavou záležitostí a to díky novince Jack Daniel's Tennesee Fire! Už přes den budete moci využít Fire bar s příjemným chill-outem, barmankami a prodejem známého Jackova merchendisu (trička, čepice, mikiny...) Hned vedle najdete samozřejmě i stánek Budweiser Budvar, který vás bude po celý den občerstvovat desítkou i dvanáctkou za příznivé ceny.

FIRE AFTERPARTY BY JACK DANIEL'S

Pak už se veškeré dění přesune do nedalekého Ski Wake Baru, kde propukne divoká Fire Afterparty by Jack Daniel's! Drinky v čele s  Jackem a Red Bullem potečou proudem, Jackovy hostesky vás budou bavit a k tanci a poslechu zahrají DJ Hlava a DJ SNPX. Vstupné je za lidovku - 0 Kč. Vidíme se na báru!

PROGRAM AKCE

10.30 start registrace k test centru
11.00 start vleku
14.00 soutěž #SamosebouVyzva
16.00 Wakeguru.cz Best Trick Contest
17.00 Picnic Skateshop & Vans Skate Best Trick Contest v bowlu
18.30 konec provozu vleku
19.00 vyhlášení a předávání cen
21.00 Fire Afterparty by Jack Daniel’s - DJ Hlava & SNPX (Ski Wake Bar)

* Časy jsou orientační a mohou se měnit podle průběhu akce, proto bedlivě poslouchejte moderátora ;-)

Hlavní partneři:
Budweiser Budvar, Samosebou.cz, Sony Action Cam, Jack Daniel's, Red Bull, Fujifilm, Wakeguru.cz

Hlavní mediální partneři:
Prima Cool, Óčko, Radio Helax 93.7

Partneři:
DUP Double Up Wakeboards, Soöruz, GlideSoul, Humanoid Wakeboards, Snowboard Zezula, Hyperlite Wakeboards, Ronix Wake, Remote Wakeskates, Bern Unlimited, O'Neill Wetsuits, Nobile Wake, Slingshot Wake, Boardstix, Electric, Reef, Neff, Nunui Bali, DronPro, FreestyleZOO, BezVajglu.cz, Separation Films, Fklidu, Hula Girls, Tisk Kvalitně, Mobility Rent

Autor článku:

Kategorie: Akce
Vydáno: 9. 6. 2016 v 07.00

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

Související akce

Freeride.cz Just Ride! Summer 2016 - Těrlicko
Freeride.cz Just Ride! Summer 2016 - Těrlicko

V sobotu 11. června 2016 bude pokračovat svou druhou letošní zastávkou druhý ročník série wakeboardových…

Související Články

Sony Action Cam @ Just Ride 2016 - Těrlicko
Soutěž: Sony Action Cam @ Just Ride 2016 - Těrlicko

Máme tu druhé kolo amatérské soutěže, kterou letos pořádáme v rámci série wakeboardových happeningů Freeride.cz…

nejčtenější Články

Komplexní surf camp pro pokročilé na Bali
Komplexní surf camp pro pokročilé na Bali

Takže pozor, hlášení pro všechny zkušené surfaře, kteří by rádi pořádnou dávku progresu a posun na vyšší…

Balint Hambalkó talks about his new project LifePlan
Balint Hambalkó talks about his new project LifePlan

I´ve met Balint in Bali last year, when we were looking for underwater photographer to shoot our movie project. Long story…

Co dělat, když vás přestane bavit surfování?
Co dělat, když vás přestane bavit surfování?

Stává se to přibližně každému pátému Čechovi, co kdy okusil surfování. Po několika letech přerušovaného…

Nejlépe hodnocené Články

Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka
Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…

World Cleanup Day v Praze
World Cleanup Day v Praze

Sobota 15.9. byla významným dnem pro naši planetu. Konal se totiž již 10 ročník celosvětové akce World Cleanup Day.…

5 nejlepších destinací pro surfování
5 nejlepších destinací pro surfování

Surfová sezóna ani zdaleka nekončí. Ti zkušenější z vás již jistě vědí, že surfovat lze 12 měsíců v roce.…