Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
Odhalení projektu SURFR!

Freeride.cz » Water » Články » Odhalení projektu SURFR!

Určitě jste si všimli, že zeď našich sociálních sítí byla poslední dobou omítána výhradně příspěvky ze stránky SURFR. A právě teď nastal čas, vám náš nový projekt představit.

Už delší dobu jsme cítili, že Freeride.cz/Water nejede na takové obrátky, jak by potenciálně mohl. Chtělo to něco nového, svěžího…něco, co by uspokojilo hladové surfové fanoušky v pozdní době facebookové. První myšlenkou byl film, nebo přesněji řečeno full-lenght edit (jak se mu odborně říká), kde byste mohli vidět, jak hoblují vlny ti nejlepší čeští surfaři. Proto se zrodil SURFR Movie! Jde nám o to vytvořit obraz současného levelu ježdění kluků z krajin postsocialistické republiky, která leží v samotném srdci Evropy. Ten pak lze za 10 let porovnat s dalšími počiny a vzpomínat na ty skvělé časy, kdy air reverse byl naivním přáním po průletu meteroidu zemskou atmosférou. Možná tím inspirujeme mladou generaci, která má šanci vyrůstat v globalizovaném surfovém světě s možností řádné edukace spějící k revoluci českého surfingu. Každopádně chceme v SURFR Movie ukázat také realitu (nejen českého) surfingu. Tu mnozí z vás zajisté znají, a proto také víte, jak těžké je "surfovým mudlům" vysvětlit, že surfování není taková pohodička, jak se může zdát. Stručně řečeno, ukážeme vám českej surfing se vším všudy!

SURFR Movie natáčíme na Bali, což je v Česku pojem, který hravě strčí do kapsy Zemanovu "pasy" nebo Babišovo "sorry jako". Nejeli jsme sem natáčet kvůli tomu, že je to nejnavštěvovanější destinace na světě, nebo proto, že o Bali rapuje i Paulie Garand. Vlastně ani ne kvůli úžasným vlnám během celého roku a rozhodně ne proto, že se sem řinou hordy lajkuchtivých blogerů a digitálních nomádů. Hlavním důvodem byl fakt, že 9 z 10 nejlepších českejch surfařů sem dočasně emigrovalo a kvůli jejich práci by bylo téměř nemožné je dostat všechny na jeden spot kdekoliv jinde na světě. Natáčet budeme celkem přes dva měsíce a na výsledný film se můžete těšit v červnu.

SURFR je zároveň také první český video kanál o surfování, kde vás budeme zásobovat průběžnými vlogy a nejrůznějšími materiály, které utiší vaší touhu po dalším surf tripu (nebo jí naopak přikrmí) a zkrátí čekání na velkofilm SURFR Movie. Ve vlozích vám představíme něco málo z Bali (i když víme, že jste tu všichni už minimálně dvakrát byli) a umožníme vám nakouknout do zákulisí natáčení SURFR Movie. Budeme narušovat soukromí českejch surfařů, abyste viděli, jak si tu vlastně žijí a aby toho nebylo málo, dozvíte se v nich spoustu užitečných rad a tipů, díky kterým zlepšíte váš vlastní surfing. Pokud jste surfování nikdy nezkoušeli, pomohou vám vlogy s rozhodováním, zdali vůbec začít.

Rádi bychom vám na závěr sdělili, že osud našeho nového projektu leží ve vašich rukách. Vaše palce, sdílení a komentáře budou přidávat energii do swellu, který pohání a motivovat naše kamery. Výsledná vlna zájmu nám pak umožní tento odvážný projekt financovat. Určitě si dokážete představit, na kolik miliónů rupíí nás může taková sranda přijít. Proto bychom chtěli poděkovat našim hlavním partnerům Quiksilver, Snowboard Zezula, YI Technology CZE, Surfskates.cz a Pure Coco, bez nich bychom ani neopustili letiště Václava Havla. Přesto však budeme brzy spouštět crowdfunding kampaň, abychom mohli dopéct ono filmové těsto.

Děkujeme také za podporu: Nunui Bali, SP boarding, Amazinc Sunblock, Olympus CZ & SK, Demon Surfboards, Nectar Sunglasses CZ, Freeride.cz - Water, Bali Bio Villas, Surfhouse Bali a Riviera House.

Videoblogy vychází každou středu večer na našem Youtube kanále! Pro jistotu nezapomeň kliknout na odběr kanálu, kdybys na Facebooku náhodou nedejbože přehlédl některý z příspěvků.

Na závěr rekapitulace doporučovaných hypertextových kliknutí:

Instagram SURFR

Facebook SURFR

Youtube kanál SURFR

Asi se divíte, proč se všude objevuje slovo hoblování, hobling, hoblovačka apod. Sami nevíme, přijel jsme na Bali a hned druhý den jsme už hoblovali ve vlnách.

.

.

.

.

.

.

.

Autor článku:

Jakub „jakmich“ Michna
Jakub „jakmich“ Michna

Redaktor surf sekce od roku 2015. Zakladatel projektu SURFR. || @jakmichpich || jakub@freeride.cz

Kategorie: Report
Vydáno: 5. 12. 2017 v 18.02

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

nejčtenější Články

Quiksilver Czech and Slovak Surfing Championship 2018 + Oficial video
Quiksilver Czech and Slovak Surfing Championship 2018 + Oficial video

V pořadí již 11. ročník legendárního závodu Quiksilver Czech and Slovak Surfing Championship je za námi a tento…

Freestyle Kolbenka 2.0 - Buď u toho!
Freestyle Kolbenka 2.0 - Buď u toho!

Pražská tréninková hala Freestyle Kolbenka patří mezi unikátní projekty, kterým by měl příznivec freestylových…

Pořadatel Michal Maroši láká na Red Bull Feel The Wheel
Pořadatel Michal Maroši láká na Red Bull Feel The Wheel

Jak se blíží další ročník specifického, ale už tradičního závodu Red Bull Feel The Wheel, přichází čas…

Nejlépe hodnocené Články

Quiksilver Czech and Slovak Surfing Championship 2018 + Oficial video
Quiksilver Czech and Slovak Surfing Championship 2018 + Oficial video

V pořadí již 11. ročník legendárního závodu Quiksilver Czech and Slovak Surfing Championship je za námi a tento…

Dokument The Right Place - Nine Islands je online!
Dokument The Right Place - Nine Islands je online!

Duo slovenských filmařů/surfařů Jakub Sipos a Michal Csader, které má na kontě úspěšný projekt The Right Place -…

Tři sta šedesátý šestý díl - upoutávka
Tři sta šedesátý šestý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…