Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
PlasticGames 2016 v Hradci Králové

Freeride.cz » Water » Články » PlasticGames 2016 v Hradci Králové

V sobotu 21. srpna 2016 se v Cable Wake Parku Hradec Králové konal první ročník akce s názvem PlasticGames 2016. Jednalo se o wakeboardový open závod s prize money 20.000 Kč, což je na české poměry víc než fajn. Jak to v Hradci vypadalo se dozvíte z našeho reportu.

Sobota nás v Cable Wake Parku Hradec Králové přivítala krásným počasím a připraveným areálem s třemi vleky. K dispozici byly oba dva 2.0 systémy a jeden velký 5ti sloupý vlek se šesti překážkami. Areál nabízel na sobotu ježdění zadarmo do doby než začnou závody, což bylo někdy kolem 15-16h.

Návštěvníci celé akce měli možnost testování wakeboardů a vázání od americké firmy Humanoid wakeboards, dále mohli nakoupit plavky, vesty, neoprény a helmy ve stánku Mystic a půjčit si paddleboardy Brunotti, další možnost zapůjčení paddlu byla od Paddleboard půjčovny Pardubice. Na ukázku byly k vidění i kity od firmy Flysurfer a kiteboardy od Shinn kiteboard.

Na 15.00 byl vyhlášen riders meeting a jezdci se rozřadili do skupin. Dvě skupiny open muži po 5 jezdcích a jedna skupina open ženy, kde startovaly jen 3 účastnice, bednu měla tedy zaručenou každá :-)

Trať začala funboxem na pravé straně nebo dvojúrovňovým kickerem nalevo, za sloupem rovinka na airtriky, za dalším sloupem následovala zajímavá a pro někoho docela obtížná vlna na levé straně, za vlnou pussybox na pravé straně, po té zase rovinka na airtriky a za posledním sloupem kolbenka box na levou stranu a asymetrický kicker na pravou stranu. Po průjezdu celým kolem byl přidán ještě znovu funbox nebo dvojúrovňový kicker.

Nejdříve odstartovala kategorie open ženy, kde všechny tři účastnice postupovaly do finále, a to v pořadí 3. Eva Holubčáková za podařené air triky a 180kové rotace, 2. Anna Jaworska (POL) za raley, backroll, tantrum a transfer do boardslidu na funboxu a jako 1. Katka Ludvíková za čistou jízdu kde předvedla FS540 na kickeru, raley, aircrypt, FS360 a transfer do boardslidu.

V první skupině open muži postupovali rovnou do finále Patrik Hanes za backmobe, s-bend do blindu, 911, 180in na vlně a 360out a fs720 na kickeru. Jako druhý postoupil krásnou jízdou Martin Ludvík s trikama jako raley, aircrypt, 360 z vlny, nebo toeside transfer na funboxu. LCQ (last chance qualification) si ještě vybojovali Ondřej Dvořák a David Honz.

V druhé skupině open muži postupil jako první Kryštof Wlosok s triky jako belair, backroll to revert, 911, mega tantrum, transfer na funboxu do blindu nebo s-bend to blind. Další postupující polský rider Michal Pakulski s transferem do backside boardslidu na funboxu, backrollem, s-bendem nebo krásným tantrem.

V LCQ si to proti sobě rozdali Arkadiusz Helsner, Jan Macura, David Honz, Vojta Sedláček, Ondřej Dvořák a Petr Tíkal. Nejlépe jízdy vyšly Petru Tíkalovi a Ondrovi Dvořákovi, kteří tak doplnili finálovou čtyřku.

Finále open ženy odstartovala Eva Holubčáková, která i přes všechna svá zranění dávala 180 rotace na všech překážkách jako za mlada a nakonec se hecla na BS180 na kickeru. Za tuhle jízdu si odnesla krásné 3. místo. Druhá startovala Anna Jaworska z Polska, která nasázela transfer do boardslidu na funboxu, air raley, fs720 na pussyboxu, backroll, tantrum a scarecrow. To jí ale stačilo "jen" na 2. místo. Poslední totiž startovala Katka Ludvíková, která vybojovala 1. místo za triky jako FS540 na kickeru, air raley, air crypt, 360 na vlně, FS360 na kickeru a transfer do boardslidu na funboxu.

V kategorii open muži skončil nakonec na 6. místě Petr Tíkal za triky jako transfer do boardslidu na funboxu, backroll to revert, air crypt s grabem, FS540 a krásnej scarecrow. Na 5. místě skončil polský účastník Michal Pakulski za jízdu, kde byly k vidění triky jako blindjudge, frontroll z vlny, s-bend nebo scarecrow. Čtvrté místo obsadil David Honz za jízdu s triky tranfer do backside boardslidu na funboxu, air raley, backroll to revert, ts270in a 270out na kolbence, blindjudge, air crypt a fs360 na kickeru.

Krásné 3. místo si odnesl Martin Ludvík za backside boardslide na funboxu, raley z grabem, air crypt, 360 out na vlně, FS540 na pussyně, backroll to revert, frontroll+180, backroll to revert, HS360 out na vlně nebo toeside transfer s grabem na funboxu. Druhé místo bral tentokrát Kryštof Wlosok za parádní jízdu, kde padly triky jako transfer do boardslidu 360 out na funboxu, belair, backroll, 911, backroll to revert, s-bend s grabem, nosepress-tailpress 360out na pussy, fs360 na kickeru nebo 360 na kickeru do blindu. No a 1. místo vybojoval podle očekávání Patrik Hanes, jehož jízda dala rozhodčím pěkně zabrat, jelikož jeho triky jsou na takové úrovni, že už to skoro nestačili psát. Patrik tam nasázel triky jako transfer 540 do funboxu, backmobe, s-bend do blindu, belair, 180 in 360 out na vlně, transfer 360 na pussy 270 out, TS911, na kolbence transfer z jedné úrovně do druhé, HS540 z grabem a na závěr velká HS720!!!

Po závodech došlo k vyhlášení, a to tedy dopadlo následovně:

Muži:
1. Patrik Hanes
2. Kryštof Wlosok

3. Martin Ludvík

Ženy:
1. Kateřina Ludvíková
2. Anna Jaworska (POL)
3. Eva Holubčáková

Tahle šestka si rozdělila prize money v celkové výši 20 000 Kč a dary od sponzorů, kterými byli Wakeguru.cz, Mystic Boarding Czech, Humanoid wakeboards CZ/SK, Towee a Freeride.cz.

Po vyhlášení proběhla klasická hradecká párty v režii kluků z vleku. Myslím, že letošní první ročník PlasticGames se opravdu vyvedl i přes nevelké startovní pole. Setup parku byl dle jezdců parádní a byly vidět opravdu technicky náročné triky. Mimochodem kluci z Wake Parku Hradec Králové slíbili, že do konce sezony přibude ještě další překážka, takže sledujte jejich facebook page ať to neprošvihnete. A my se budeme těšit na PlasticGames 2017.

Text: Lukáš Kuhn
Foto: Jan Novák

Autor článku:

lukas „Lukashek“ kuhn
lukas „Lukashek“ kuhn

www.humanoidwake.cz

Kategorie: Report
Vydáno: 29. 8. 2016 v 18.20

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

Související akce

PlasticGames 2016
PlasticGames 2016

Wake Park Hradec Králové pořádá už tento víkend, tedy ve dnech 20. - 21. srpna 2016, vlastní open wakeboarding…

nejčtenější Články

Komplexní surf camp pro pokročilé na Bali
Komplexní surf camp pro pokročilé na Bali

Takže pozor, hlášení pro všechny zkušené surfaře, kteří by rádi pořádnou dávku progresu a posun na vyšší…

Balint Hambalkó talks about his new project LifePlan
Balint Hambalkó talks about his new project LifePlan

I´ve met Balint in Bali last year, when we were looking for underwater photographer to shoot our movie project. Long story…

Co dělat, když vás přestane bavit surfování?
Co dělat, když vás přestane bavit surfování?

Stává se to přibližně každému pátému Čechovi, co kdy okusil surfování. Po několika letech přerušovaného…

Nejlépe hodnocené Články

Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka
Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…

World Cleanup Day v Praze
World Cleanup Day v Praze

Sobota 15.9. byla významným dnem pro naši planetu. Konal se totiž již 10 ročník celosvětové akce World Cleanup Day.…

5 nejlepších destinací pro surfování
5 nejlepších destinací pro surfování

Surfová sezóna ani zdaleka nekončí. Ti zkušenější z vás již jistě vědí, že surfovat lze 12 měsíců v roce.…