Freeride.cz

Hlavní sekce

Novinky

Chci Novinky vydané mezi kalendář a kalendář

Novinka: Clayton Underwood oslavuje 30 let novým editem

Clayton Underwood si k 30. narozeninám nadělil povedený edit. Mrkněte se sami.

9. 7. 2018 v 16.03, napsal Freeride.cz „FRedakce - Wake“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Clark Davis: Moto-Surfin' edit

Clark Davis patří k jedněm z nejkreativnějších riderů současnosti, a to platí nejen pro jeho triky, ale i pro jeho tvorbu. Do světa Clark nově vyslal Moto-Surfin' edit, který vás jistě pobaví. A nebojte se, Clark nepřesedlal na motorové prkno...

9. 7. 2018 v 15.41, napsal Freeride.cz „FRedakce - Wake“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Skateboardový film King Skate potřebuje i tvou pomoc!

Redakce Freeride.cz moc dobře zná situace, kdy je potřeba na dobrý projekt sehnat dostatek peněz od sponzorů, ale ne vždy se podaří tento cíl dovézt do zdárného cíle. V tu chvíli je potřeba sáhnout po variantě oslovení fanoušků. Tímto směrem se vydala i tvůrčí skupina, která stojí za filmem King Skate. Ten mapuje počátky skateboardingu u nás a jelikož komunita skateboardová má hodně blízko k té, kterou našim magazínem oslovujeme i my, přidáváme se k podpoře tohoto projektu a žádáme o pozornost i naše čtenáře.

Film King Skate, mapující fenomén skateboardingu v ČSSR 70. a 80. let, byl ve světové premiéře uveden v nesoutěžní části hlavního programu MFF Karlovy Vary. Snímek, v němž tvůrci zpracovali desítky hodin unikátních archivních záběrů dnes již kultovní skateboardingové komunity, natočil režisér a spisovatel Šimon Šafránek.

„Je to film o partě lidí, která si za železnou oponou vytvořila vlastní svobodný svět plný nekonečné energie, radosti, adrenalinu, přátelství a hudby,“ říká o filmu Šafránek. Právě hudba je jednou z nejdůležitějších a také nejnákladnějších složek filmu. Aby film mohl vstoupit do českých kin s hudbou 20 ikonických světových i domácích kapel, žádají tvůrci o pomoc veřejnost a spustili tak crowdfundingovou kampaň na serveru HitHit. Podrobné informace o promítání na Štvanici najdete zde na facebookové události.

Počátky skateboardingu se v Československu datují do 70. let. V té době skupinka prvních nadšenců, mezi které patřil například Petr Forman, Ivan „Zobák“ Pelikán, či budoucí mistr světa Luděk Váša, začala objevovat kouzlo tohoto sportu. Brzy se začaly stavět první u-rampy, organizovat hromadná setkání a později i závody. „Máme štěstí, že se okolo té party průkopníků vždycky pohyboval někdo s kamerou, a že jsme se k těm unikátním dobovým záběrům dostali. Není na nich jen ježdění a závodění, ale taky spousta emocí a lidí samotných,“ říká režisér Šimon Šafránek. „Začali jsme objíždět republiku a hledat hrdiny té zvláštní doby. Každý má jiný osud, ale jedno se opakuje. Radost, mládí, ta doba, kdy člověk chce zažívat každý den nová dobrodružství. Byl to, jak říká jedna z postav filmu, ‚nekonečnej mejdan‘. Tu mimořádnou energii se snažíme co nejlépe předat.“

Žádný mejdan se neobejde bez hudby!

Hudba byla se skateboardingem vždy silně propojena. „Brzy nám bylo jasné, že bez kapel jako jsou The Clash, Sex Pistols nebo Devo autentickou atmosféru do filmu nikdy nedostaneme,“ vysvětluje skladatel Martin Přikryl. Výsledkem několikaměsíční práce ve střižně byl vedle samotného filmu také soundtrack čítající 40 skladeb od dvou desítek více či méně kultovních kapel. Cena za práva k hudbě se vyšplhala na dvojnásobek původně plánovaného rozpočtu. Tvůrcům se podařilo vyjednat práva pro festivalové uvedení v Karlových Varech. Nyní žádají o pomoc veřejnost, aby mohli zaplatit práva také pro distribuci v kinech. Na serveru HitHit je spouštěna crowdfundingová kampaň, kde si přispěvatelé mohou vybrat z řady odměn. K dispozici je například plakát k filmu, limitované edice triček a skateboardů nebo lekce skateboardingu s hrdiny filmu.

Snímek vznikl v produkci společnosti Negativ, v koprodukci s Českou televizí, společností Magiclab a za podpory Státního fondu kinematografie. Distributorem v českých kinech je společnost Aerofilms.

Fotografie ze světové premiéry a další informace o filmu najdete na facebookovém profilu filmu.

Navštivte kampaň na serveru Hithit a podpořte tento ojedinělý snímek, mapující počátky skateboardingu u nás. Zbývá již jen několik posledních dnů. Děkujeme!

www.kingskate.cz

Zdroj: Tisková zpráva

6. 7. 2018 v 14.00, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Graeme Burress a jeho diktát v CWC

Grame Burress je tu s videem z jedné ze svých session v Camsur Water Sports Complexu. Check it!

27. 6. 2018 v 17.06, napsal Freeride.cz „FRedakce - Wake“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Blíží se 24. ročník legendárního Mystic Sk8 Cupu

Pražský ostrov Štvanice se stane již po čtyřiadvacáté dějištěm jednoho z největších skateboardových závodů v Evropě. Ve dnech 29. června1. července zde proběhne legendární Mystic Sk8 Cup, kam zavítá více jak 150 předních skateboardistů a skateboardistek z celého světa, kteří si za své výkony rozdělí prize money v celkové výši 800.000 Kč. Na následujících řádcích najdete základní informace o letošním ročníku.

Soutěžit se bude v základních disciplínách street a bowl (bazén). Po finálových jízdách bude probíhat tzv. best trick contest, tedy soutěž o technicky nejobtížnější trik.

Hlavní organizační novinkou je opětovné zařazení Mystic Sk8 Cupu do série tour World Cup Skateboarding (WCS). Garancí kvality závodů jsou též ti nejlepší rozhodčí, které WCS sdružuje. V letošní porotě zasedne např. matador světového skateboardingu Pat Duffy.

Na jezdce letos čekají i velké změny přímo ve skateparku, který dostane novou střechu, povrch a osvětlení. Konstrukčních změn doznají také centrální překážky, raily a boxy.

Po všechny tři dny bude pro návštěvníky připraven atraktivní doprovodný program, který zahrnuje např. umělecké workshopy, aktivní zónu pro nejmenší, sportovní soutěže nebo prezentace novinek (nejen) ze světa skateboardingu od předních světových výrobců. Večery pak bude patřit zahraničním kapelám: Stereo MC’s, ONYX, H2O a All For Nothing.

Závod bude v sobotu a v neděli přenášen živě na stránkách www.prima-cool.cz, a to včetně komentáře určeného pouze pro živý přenos, který divákům z celého světa zprostředkuje v angličtině detaily o jezdcích a jejich tricích.

Vstupenky je možné zakoupit na www.goout.cz.

Nedílnou součástí Mystic Sk8 Cupu je již tradičně i našláplý kulturní program. Zde si představíme hlavní hvězdy letošního ročníku, kterými jsou jak jsme se již zmínili výše kapely Stereo MC’s, ONYX, H2O a All For Nothing.

H2O (USA), All For Nothing (NL) - pátek, 29. 6.
Každý, kdo se nějakým způsobem pohybuje kolem skateboardingu se dříve nebo později musel setkat s americkou punk-rockovou partou H2O, která funguje už od roku 1994. Do Prahy zavítají v rámci oslav deseti let od vydání alba Nothing To Prove. Jako support si převezou All For Nothing z Nizozemska.

ONYX (USA) - sobota, 30. 6.
Po loňském vystoupení Delinquent Habits nebude ani letos chybět hip hop nejvyšší kvality. V sobotu vystoupí pod širým nebem legendární Onyx (USA), kteří od roku 1988 píší dějiny (nejen) hardcore rapu východního pobřeží. Od první desky Bacdafucup z roku 1993 se vystřílelo v Queensu mnoho zásobníků, ale i po třiceti letech patří Fredro Starr a Sticky Fingaz k nejoriginálnějším umělcům na scéně. Kdo zažil některé z jejich vystoupení, tak ví, že každá show jde do maxima a setlist jejich koncertů je doslova „best of“ z jejich kariéry. Na Štvanici tak určitě zazní jak novinky z letošního alba Black Rock, tak i osvědčené hitovky jako Slam, Whut Whut, Throw Ya Gunz, Raze It Up nebo #WakeDaFucUp a další. ONYX vystoupí v rámci sobotního programu od cca 20:00.

Stereo MC’s live (UK) - neděle, 1. 7.
O zakončení letošního ročníku Mystic Sk8 Cupu se v neděli postarají britští Stereo MC’s s jejich originální směsí taneční elektroniky, hip hopu a dalších stylů, které kolem sebe za 33 let působení vstřebal frontman Rob Birch. Do Prahy přijedou Stereo MC's v plné koncertní sestavě a navíc i s jedním překvapením. Chybět určitě nebudou ani ty největší hity jako Connected, Step It Up, Sofisticated a další.

Vstupenky na jednotlivé koncerty i výhodnější permanentku je možné zakoupit na www.goout.cz.

Další informace najdete na oficiálních stránkách www.mysticsk8cup.cz nebo na facebooku (událost) a Instagramu.

22. 6. 2018 v 18.00, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Julia Rick je první ženou, která odjela TS BS 1080!

Julia Rick bez debaty patří k nejlepších riderkám současného wakeboardingu. To nyní potvrdila odjetím první Toeside Backside 1080 v historii ženského wakeboardingu. Gratulujeme!

22. 6. 2018 v 08.17, napsal Freeride.cz „FRedakce - Wake“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: James Boggia, Joel Ruark a JB O’Neill - THE LEVEE

Partička ve složení James Boggia, Joel Ruark a JB O’Neill si vyrazila na dvousloup THE LEVEE v americkém Texasu, kde nadiktovali a vzniklo z toho tohle video. Enjoy!

22. 6. 2018 v 07.09, napsal Freeride.cz „FRedakce - Wake“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Rozhovor s jógovou instruktorkou Verčou Ševčíkovou

Vzpomínám si, když jsem Verču Ševčíkovou poprvé potkal před 3 lety. Přijela k nám na kemp do Španělska a hned první den mi bylo jasné, že jí surfing přiroste k srdci. Jogu jsem do té doby praktikoval zřídka, ale právě Verča mi ukázala, že jóga může být challenge, ale zároveň zábava. Její lekce "surf jógy" doporučuji všemi deseti! Nyní tu pro vás máme rozhovor, o který se postaral Petr Skála ze Surf-trip.cz.

Náš ISA surfový instruktor Petr Skála si dnes přizval jogínku a surfařku Veroniku Ševčíkovou, která si našla čas ve svém nabitém programu a rozpovídala se o sobě, józe a surfingu.
S Verčou jste si mohli přečíst několik obsáhlých rozhovorů, my se vám pokusíme vysvětlit vše ve zkratce.

Ahoj Verčo, kdy to celé začalo?
Začalo to před 13-ti lety v Londýně.

Co tě k tomu vlastně přivedlo?
Jedna paní, která ve 43 letech vypadala jako holka ve 20 ☺ Zeptala jsem se ji jak to dělá a ona mi odpověděla, že za vše může Ashtanga joga. To byl vlastně celý začátek a motivace, protože každá žena chce vypadat krásně ☺

Můžeš mi prosím vysvětlit co to vlastně je ta Ashtanga jóga? Jsem úplný laik a nerozumím tomu.
Je to precizní systém, který vyžaduje pravidelnou praxi. Funguje dokonale, ale vyžaduje disciplínu a ta není pro každého.

Vím, že učíš i vinjása jógu a to jak na surfových kempech, tak i tady v Praze. Jaký je v tom rozdíl?
Je více kreativní a moje lekce mohu přizpůsobit surfařům, sportovcům, ale i široké veřejnosti.

Super, teď jsme se dostali k tomu, že učíš surfaře. Já osobně surfuji a tak by mě zajímalo, jakým způsobem mi to může pomoci ve vodě?
V prvé řadě se naučíš jak své tělo uklidnit, naučíš se správně dýchat a tím zvládat stresové situace ve vlnách. Co se týče fyzické stránky, tak ti to otevře kyčle, posílíš si ramena a celé tělo. Naučíš se používat svůj core, který ti pomůže ke správnému postoji i ležení na surfu.

Verčo, ty osobně surfuješ. Viděl jsem tě několikrát na line-upu. Jak je to, ale dlouho?
Začala jsem skoro před dvěma lety ve Španělsku. Tím, že dělám surf-jogové kempy, tak se k oceánu dostanu aspoň 5x ročně a to do různých destinací, za různými vlnami. Ať přijedu kamkoliv, tak si vždy beru soukromé lekce a snažím se pokaždé posouvat dále. Jako lektorka vím, jak moc důležité je mít svého učitele a jóga mi v tom velmi pomáhá.

Bavíme se o různých destinacích, která je tvoje nejoblíbenější?
Moje nejoblíbenější destinace je nejspíš Bali, ale bohužel si tam moc nezasurfuji, protože je ve vodě moc lidí a vlny jsou opravdu těžké. Největší progres jsem udělala na Surf-tripu v SK Townu na Srí Lance. Dominikána je taky skvělá, jen nemáš den bez rumu ☺

Co Evropa? Ve studené vodě nesurfuješ?
To viš, že surfuju a moje nejoblíbenější místo je Peniche v Portugalsku.

Není tam náhodou Supertubos? Jezdila jsi tam?
Na koukání je to super spot :-D Zatím ještě nejezdím barely, ale to jednou přijde ☺

Jak už jsi zmínila, děláš i jóga-surf kempy? Jak toto vlastně vzniklo?
Na surfovém kempu ve Španělsku nebyly vlny a tak jsme začaly jógovat ☺. Později se mi ozvala majitelka kempu, že to bylo skvělé a že bychom mohli udělat společný kemp, kde bychom spojily tyto dvě aktivity.

Vím, že se chystá úplně nový projekt. Slyšel jsem, že chceš zapojit celou rodinu. Jak to celé vzniklo?
Neustálé otázky mých vrstevnic s dětmi, které by chtěly taky jogovat a surfovat.

Tvých vrstevnic? Vždyť ti je 25 nebo se snad pletu?
Chichi ☺

Dobře, tohle tedy přeskočíme, protože jsem gentleman. Jak si to tedy celé představuješ? Je to tvůj nápad?
Klasický kemp by si s rodinou nemohli tak užít, zatímco náš rodinný kemp v Hossegoru, je přizpůsoben přesně jejich potřebám.
Máme zde v plánu jak surfové, tak i jógové lekce pro rodiče. O děti bude mezitím postaráno od kvalifikovaného dozoru z mateřské školy.

To je přesně co si od rodinného kempu představuji. Co dalšího je v plánu?
Každodenní lekce jógy, surfu, výborné jídlo, výlety po okolí, skvělé víno ☺. Všichni si odvezou fotky, pokusíme se natočit video z týdne, je připraven videokoučing ze surfových lekcí. Nejdůležitější pro nás ale nadále zůstává, aby si to užili, odvezli si spousta zážitků a energie, kterou jako rodiče potřebují.

To zní super! Vlastně jsem si teď uvědomil, že surfing budu vyučovat já :-D V tom případě se na náš společný kemp moc těším.
Jééé, tak já se těším o to víc :-D

Verčo na závěr, kdy probíhá tento rodinný kemp probíhá?
Je to první týden v září a již teď se můžete přihlásit na webu Surf-trip.cz

Jsi báječná, děkuji za tvůj čas. Máš něco na závěr?
Užijte si krásné léto a vidíme se v září. Namasté.

1. 6. 2018 v 23.22, napsal Jakub „jakmich“ Michna, Fotka

okomentuj!

Novinka: Space Mob crew v Barceloně

Partička Space Mob crew si zajezdila na dvou barcelonských 2.0 systémech. Z jejich tripu vznikl tenhle trikama nabitý edit. Enjoy!

11. 5. 2018 v 15.43, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Oceán plasty nePETřebuje!

Je pravda, že na HitHitu jsme už cílovou laťku překonaly, ale přesto jsme museli přidat ještě jednu odměnu, snad tu nejdůležitější.

Společně s Keep it clean jsme navrhli produkt, kterým můžete podpořit především cestu k čistšímu oceánu. To že jsou pláže a oceány plné pet láhví už víme, ale je vůbec možné s tím něco udělat? Nezbývá než začít každý sám u sebe a to např. používáním jedné láhve několik let. Dej tvému okolí jasnou zprávu, že "Oceán plasty nePETřebuje"!

Materiál: BPA-free Eastman Tritan™ 

Objem: 875 ml

Lahev můžeš pořídit na hithit.com/surfrmovie do konce kampaně (čtvrtek 19.4. 19:00)

18. 4. 2018 v 12.59, napsal Jakub „jakmich“ Michna, Fotka

okomentuj!

< novější1234567891314233867118212