Freeride.cz

Hlavní sekce

Novinky

Chci Novinky vydané mezi kalendář a kalendář

Novinka: Space Mob crew v Barceloně

Partička Space Mob crew si zajezdila na dvou barcelonských 2.0 systémech. Z jejich tripu vznikl tenhle trikama nabitý edit. Enjoy!

11. 5. 2018 v 15.43, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Oceán plasty nePETřebuje!

Je pravda, že na HitHitu jsme už cílovou laťku překonaly, ale přesto jsme museli přidat ještě jednu odměnu, snad tu nejdůležitější.

Společně s Keep it clean jsme navrhli produkt, kterým můžete podpořit především cestu k čistšímu oceánu. To že jsou pláže a oceány plné pet láhví už víme, ale je vůbec možné s tím něco udělat? Nezbývá než začít každý sám u sebe a to např. používáním jedné láhve několik let. Dej tvému okolí jasnou zprávu, že "Oceán plasty nePETřebuje"!

Materiál: BPA-free Eastman Tritan™ 

Objem: 875 ml

Lahev můžeš pořídit na hithit.com/surfrmovie do konce kampaně (čtvrtek 19.4. 19:00)

18. 4. 2018 v 12.59, napsal Jakub „jakmich“ Michna, Fotka

okomentuj!

Novinka: Na letošním Surfchampu se dočkáte i premiéry SURFR Movie!

Ve francouzském Seignosse, které je jednou z nejlepších surfových lokalit v Evropě, se ve dnech 22. 6. – 1. 7. 2018 sejdou již po jedenácté nejlepší surfaři a surfařky z České republiky a Slovenska, aby poměřili své síly a užili si společně strávený čas na Mistrovství České republiky a Slovenska v surfingu, QUIKSILVER & ROXY CZECH AND SLOVAK SURFING CHAMPIONSHIP. A těšit se můžete také na exkluzivní premiéru našeho nového projektu - full lenght editu SURFR Movie. Uvidíte tak velkou část našich skvělých surfařů na úžasných spotech v Indonésii. Podrobnější info se dozvíte už za pár dní, kdy zveřejníme všechny termíny premiérové tour.

Souběžně se závody je pro všechny účastníky zajištěno ubytování, doprovodný programškola surfování! Zúčastnit se tedy může každý, kdo propadl surfingu, miluje oceán, vlny a rozpálený písek, chce zažít nezapomenutelné chvíle s přáteli a nebo poznat nové, kteří sdílejí stejné zájmy. Každý, kdo se chce se zdokonalit a nebo naučit surfovat!

Ubytování na QUIKSILVER & ROXY CZECH AND SLOVAK SURFING CHAMPIONSHIP je zajištěno v příjemném rekreačním areálu s bazénem nedaleko surfového spotu. V plně vybavených chatkách, které jsou obklopeny vzrostlými borovicemi, jež se postarají o příjemný stín v horkých dnech. Přímo na místo vás odveze klimatizovaný autobus z Prahy. Bližší informace o dopravě a ubytování, včetně registrace najdete na stránkách www.surfchamp.cz.

SURFOVÁ ŠKOLA KEVINA OLSENA

Vybrat si můžete z několika balíčků, které zahrnují také surfovou školu Kevina Olsena. Kevin je bývalý profesionální surfař, který pochází z Jihoafrické republiky. Po skončení své profesionální kariéry trénoval anglický a jihoafrický surfový team. Nyní má surfovou školu ve Francii, kterou provozuje již téměř 10 let. Jeho jméno zaručuje nejvyšší profesionalitu a osobní přístup. Surfová škola zahrnuje 2 x 2 hodiny lekcí surfingu, video coaching a zapůjčení surfu a neoprenu na celý týden. Maximální počet lidí v skupině na jednoho instruktora je 8, díky tomu je zaručený individuální přístup ke každému účastníkovi.
Škola je určena jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé, kteří se chtějí dále zdokonalovat. Každá lekce je filmována a večer se Kevin osobně věnuje video coachingu. Během prvních dvou dní se začátečníci seznámí s oceánem a bezpečností při surfování. Naučí se základy surfingu, chytání vln, pádlovaní, správný postoj na surfu a jezdění na vlně.
Po základních lekcích surfingu mají účastníci zbytek týdne na individuální zdokonalování.

FORMÁT ZÁVODŮ

Formát závodů je osvědčený a totožný s tím, který používá World Surf League. Všichni zaregistrovaní účastníci se v prvním kole rozlosují do tří až čtyřčlenných skupin a mají 30min jam session, kde mohou předvést své dovednosti. V hodnocení se počítá součet dvou nejlépe odjetých vln. První dva postupují dál do dalšího kola. Pavouk pak pokračuje až do finále. Přesný formát závodu a rozlosování zveřejníme na riders meetingu v neděli 24. června 2018. Závod je odstartován riders meetingem a trvá do 30. června k zaručení optimálních podmínek pro surfování. Každé ráno v 8:00 se podle kvality vln rozhodne, jestli se závod pojede nebo se start posune na pozdější hodinu. Ředitelem závodu a hlavním rozhodčím je bývalý profesionální surfař z jižní Afriky, Kevin Olsen.

O podívanou se postará nejen hlavní závod, ale také doprovodné soutěže. Již po čtvrté je otevřena kategorie děti do 14 let. A chybět nebude ani Tag Team contest (štafeta týmů), Paddle Battle (hromadný závod v pádlování) a speciální cena za nejlepší odjetou vlnu závodu.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Večerní program zahrnuje legendární a nezapomenutelné Jägermeister parties. Po dnech plných surfování se můžete odreagovat u bazénu, zahrát si tenis, volejbal na místním hřišti, půjčit si kolo a zajet do nedalekého Hossegoru na skvělou zmrzlinu nebo jen posedět s přáteli na terase před chatkou a užívat si skvělou atmosféru kolem. Připraven je i oblíbený výlet do nedalekého San Sebastianu ve Španělsku na nejlepší tapas, které jste kdy měli!

Každý účastník dostane Quiksilver nebo Roxy tričko z limitované edice.

Bližší informace, program a registrace na: www.surfchamp.cz

5. 4. 2018 v 10.49, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: I think, something is coming - SurfTrip 11th Bday Party!

Ano, něco se blíží. A není to jen letní surfová sezóna ve Francii nebo Španělsku, ale také SURF-TRIP mejdan ve velkém stylu! Proč? Protože je k tomu důvod! Máme za sebou jedenáct let, během kterých jsme naučili stovky lidí surfovat a díky kterým jsme posledních jedenáct let mohli dělat to, co nás opravdu baví a dělá nám radost. Nebudeme si nic nalhávat, někdy to šlo lépe, někdy hůře, ale to k tomu tak nějak patří. Ideální vlny taky nejsou každý den☺.

Párty „I think, something is coming - SurfTrip 11th Bday Party!“ se symbolicky koná dne 11. května v nejstarším pražském klubu Rock Café na Národní třídě. Těšit se můžete na tradiční welcome shot - ledově namražený Jagermeister – který je už deset let oficiálním drinkem českých surfařů a na mejdanu jej dostane prvních 150 příchozích. Pro stejný počet lidí je také připraven dárek v podobě limitované edice surfových plážových tašek „I think, something is coming“ s dalším překvapením. Aby se dárek neztratil, můžete si jej vyzvednout až na odchodu domů, naše plážové hostesky vám jej rády pohlídají.

Za gramofony se bude až do čtyř do rána střídat celá řada DJ, hlavní hvězdou je legendární DJ AKVAMEN, který několikrát hrál na mejdanech přímo ve Francii. Doplní jej DJ FOREST PINE z Jagermeister DJ týmu a za surfový line up vás vyveze DJ DEAD SAILOR. Do hudebně nadupaného večera zarapuje KATO se svým Djem z PRAGO UNION. Nenechte si ujít ani další překvapení v podobě SPECIAL GUETS!

Fashion show pro tento večer připraví fashion bloggerka #Veruchick, která píše a fotí lifestylový a módní blog theczechchicks.com. Modelové a modelky z řad Surf-Trip surfařů a surfařek vám tak představí módní trendy letošního léta. O styling a účes našich modelů se postarají kadeřníci z moderního kadeřnického studia PURE HAIR. Zájemcům pak na hlavě během večera ti samí profesionálové vytvoří účes v podobě jejich životní surfové vlny :)
Oslava jedenácti let je opravdu důležitá, takže oprášíme i archivní surf-trip videa a fotky, které se dají považovat za historii českého a slovenského surfování. Ten, kdo si bude chtít obnovit vzpomínky na začátky svého surfování, si může odnést knížku nabytou fotografiemi z posledních deseti let, SURFBOOK.

Nenechte si ujít mejdan, který dělá SURF-TRIP díky vám a pro vás a na kterém nebude chybět narozeninový dort, který pro SURF-TRIP z čerstvého tropického ovoce přivezeného přímo z našeho surfhousu na Srí Lance připraví CUKRÁŘ SKÁLA! Děkujeme za to, že máme stále na co vzpomínat a těšíme se na vás v Rock Café 11. května od 21:30 hodin!

Facebook událost

4. 4. 2018 v 16.48, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Týdenní Surf News

Muži proti ženám v novém závodě na Surf Ranchi!

Surf Ranch Leemore v Kalifornii oznámil vůbec první smíšený závod žen a mužů v rámci World Surf League. Vypadá to, že emancipace dorazila i do surfování, jen teď nevíme, jestli je to emancipace žen nebo mužů nebo koho vlastně. Ale nebojte, nepůjde úplně o boj mezi pohlavími, spíš o spolupráci. Bude se závodit v týmech po pěti, složených ze třech surfařů a dvou surfařek. Pět týmů bude reprezentovat světadíly. Těšíme se na to 5.- 6. května.

Počasí nad Atlantikem se zbláznilo

MagicSeaWeed píše, že počasí nad severním Atlantikem je vzůru nohama. Když se podíváte na předpověď, tak tam kde to má v zimě bombit, je to flat a kde jsou normálně mini vlnky jednou za zimu, chodí pětimetroví obři. Naposled se něco takového stalo během “Weird Winter 2009-2010”, kdy v Severním Španělsku nebyly žádné vlny a na Madeiře zemřelo 40 lidí kvůli nejšílenějšímu počasí ever.
Ve zkratce, pokud budete v Jižním Maroku nebo na Cabo Verde, připravte se na velký a čistý swell!

V Austrálii, v Melbourne vyroste první Surf Park po Surf Ranchi!

(I když to video vypadá spíš jak reklama na aquapark pro rodinky…)

Z jiného soudku je tenhle šílený multi wipeout Rosse-Clarka Jonese, kterého rip stáhnul až do zóny smrti v Nazaré, kam fakt nechceš!

A na závěr si můžete dát ještě ódu na zimní Baskytsko od Lee Ann Curren

28. 2. 2018 v 10.52, napsal Jana „JanKa“ Kašová, Fotka

okomentuj!

Novinka: Nazaré Challenge je konečně ON!

Dnes v portugalském Nazaré, místě s největšími surfovatelnými vlnami na světě, opět po roce propukl světový Big Wave závod World Surf League - Nazaré Challenge!

Kvůli poměrně "sketchy" podmínkám v podobě šesti až osmimetrových vln rozfoukaných celkem silným cross-onem byli pořadatelé nuceni závod po dvou heatech odpískat.

O to lépe pro vás. Pokud jste dnešek nestihli, zítra v 8:30 ráno se začíná pěkně nabitým heatem.

Online přenos, všechny informace k závodu a videa na worldsurfleague.com

10. 2. 2018 v 15.56, napsal Jana „JanKa“ Kašová, Fotka

okomentuj!

Novinka: Rozhovor s Masonem Ho

Během nedávného Volcom Pipe Pro si "The Other Guys" pozvali legendárního řečníka Masona Ho na 20 minutový rozhovor. Enjoy!

9. 2. 2018 v 14.23, napsal Jakub „jakmich“ Michna, Fotka

okomentuj!

Novinka: Soutěž o boty TOMS Oceana

UPDATE:

Správnou odpovědí na soutěžní otázku bylo číslo 9.
Výherci se stávají:

1. místo - Karolína Vondrová
2. místo - Pavel Hanuš
3. místo - Kl Make Up

Gratulujeme!

Výherce soutěže byli náhodně vylosováni online programem Woobox.com.

Ve spolupráci s Urbanlux jsme pro vás připravili soutěž o espadrilky TOMS z nové limitované edice Oceana dle vlastního výběru.

Populaci velryb ohrožují po celém světě neudržitelné praktiky nadměrného rybolovu. TOMS podporuje organizaci Oceana, která spolu s bojem za ochranu keporkaků a velryb šedých, usiluje o navrácení oceánů do stavu jejich původní hojnosti.

Ceny:
1. cena - espadrilky z limitované edice TOMS Oceana dle vlastního výběru
2. cena - VR viewer (nutné mít chytrý telefon a stáhnout si aplikaci Within)
3. cena - knížka Start something that matters od Blakea Mycoskieho - zakladatele TOMS

Pravidla soutěže:
Stačí na tomto facebookovém příspěvku do komentářů odpovědět na otázku: "Kolik  párů bot najdeš v nové kolekci Oceana?"

Soutěž bude ukončena o půlnoci 17.2.
Výherci budou náhodně vylosován a vyhlášen 18. února na World Whale Day na našich facebookových stránkách.

6. 2. 2018 v 18.34, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Surfová reality show v Česku?!

Nedávno se na internetu objevil krátký videospot, který odhalil projekt televize Prima COOL s názvem Coolwave. Někteří z vás nejspíš kontrolovali datum na mobilu, jestli náhodou není už prvního dubna. Další část okamžitě kliknula na odkaz s přihlašovacím formulářem, aby jim neunikla možnost se této soutěže zúčastnit.

My už samozřejmě nějakou chvíli o této show víme a to díky tomu, že jsme na Bali během natáčení SURFRa potkali Terku Olivovou ze Surf-trip.cz, která je právě spoluautorem CoolWave konceptu. Pro Primu COOL bude pořad realizovat Fuse, což je contentová divize agentury Omnicom Media Group (která stojí např. za Pohlreichovými pořady). Formát bude mít podobu reality show, kde proti sobě budou soupeřit dva čtyřčlenné týmy, složené ze hoblistů různých úrovní, které povede dvojice koučů: Tereza a Otík Olivovi vs. Petr a Kateřina Havlíkovi. Právě manželé Havlíkovi už delší dobu žijí na Fuerteventuře, kde provozují surfovou školu a kde se bude celá show odehrávat.

A jaký je náš názor? Surfing už není jenom lifestyle, je to dlouhodobě především byznys a čím dál tím víc i masivní sport. Vždyť surfování bude co nevidět na Olympiádě a podobných televizních soutěží už v zahraničí běželo desítky (tady je ukázka). Není se čemu divit, že něco podobného zasáhlo i Česko, kde popularita surfingu roste každým rokem podobně jako u wakeboardingu. Vždyť i proto jsme se rozhodli založit Youtube kanál SURFR, který může být pro ty z vás, kterým CoolWave neprojde žaludkem, ideální alternativou pro znuděné chvíle v práci u monitoru.

Můžeme hejtovat tyhle procesy doprovázející surfový globalizmus sebevíc, ale pokud chceme opravdu zažít ten původní surfovej spirit, stačí si vymazat účty na sociálních sítích, koupit letenku, nebo nastartovat dodávku a vyrazit objevovat "secret" spoty a pláže, které internetový mor ještě nedostal.
Nechme se překvapit, třeba nás bude soutěž bavit. A když ne, vsadím se, že se mezi účastníky najde pár "kooků", kteří nám zcela jistě zajistí pravidelnou dávku humorných momentů.

16. 1. 2018 v 17.11, napsal Jakub „jakmich“ Michna, Fotka

okomentuj!

Novinka: Kuba Zálejský: Old sho(r)ts, New coat

Od Kuby "Záleje" Zálejského k nám dorazil jeho nový edit, který poskládal ze starších záběrů. Editu dal ale nový kabát a vy si teď můžete užít porci wakeboardingu a letní pohody. Enjoy!

Kubu můžete sledovat na Facebooku a Instagramu.

23. 12. 2017 v 17.29, napsal Jan „Lohy“ Lohynský, Fotka

okomentuj!

< novější1234567891314233866118211