Freeride.cz

Hlavní sekce

Novinka:
Na letošním Surfchampu se dočkáte i premiéry SURFR Movie!

Freeride.cz » Water » News » Na letošním Surfchampu se dočkáte i premiéry SURFR Movie!

Ve francouzském Seignosse, které je jednou z nejlepších surfových lokalit v Evropě, se ve dnech 22. 6. – 1. 7. 2018 sejdou již po jedenácté nejlepší surfaři a surfařky z České republiky a Slovenska, aby poměřili své síly a užili si společně strávený čas na Mistrovství České republiky a Slovenska v surfingu, QUIKSILVER & ROXY CZECH AND SLOVAK SURFING CHAMPIONSHIP. A těšit se můžete také na exkluzivní premiéru našeho nového projektu - full lenght editu SURFR Movie. Uvidíte tak velkou část našich skvělých surfařů na úžasných spotech v Indonésii. Podrobnější info se dozvíte už za pár dní, kdy zveřejníme všechny termíny premiérové tour.

Souběžně se závody je pro všechny účastníky zajištěno ubytování, doprovodný programškola surfování! Zúčastnit se tedy může každý, kdo propadl surfingu, miluje oceán, vlny a rozpálený písek, chce zažít nezapomenutelné chvíle s přáteli a nebo poznat nové, kteří sdílejí stejné zájmy. Každý, kdo se chce se zdokonalit a nebo naučit surfovat!

Ubytování na QUIKSILVER & ROXY CZECH AND SLOVAK SURFING CHAMPIONSHIP je zajištěno v příjemném rekreačním areálu s bazénem nedaleko surfového spotu. V plně vybavených chatkách, které jsou obklopeny vzrostlými borovicemi, jež se postarají o příjemný stín v horkých dnech. Přímo na místo vás odveze klimatizovaný autobus z Prahy. Bližší informace o dopravě a ubytování, včetně registrace najdete na stránkách www.surfchamp.cz.

SURFOVÁ ŠKOLA KEVINA OLSENA

Vybrat si můžete z několika balíčků, které zahrnují také surfovou školu Kevina Olsena. Kevin je bývalý profesionální surfař, který pochází z Jihoafrické republiky. Po skončení své profesionální kariéry trénoval anglický a jihoafrický surfový team. Nyní má surfovou školu ve Francii, kterou provozuje již téměř 10 let. Jeho jméno zaručuje nejvyšší profesionalitu a osobní přístup. Surfová škola zahrnuje 2 x 2 hodiny lekcí surfingu, video coaching a zapůjčení surfu a neoprenu na celý týden. Maximální počet lidí v skupině na jednoho instruktora je 8, díky tomu je zaručený individuální přístup ke každému účastníkovi.
Škola je určena jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé, kteří se chtějí dále zdokonalovat. Každá lekce je filmována a večer se Kevin osobně věnuje video coachingu. Během prvních dvou dní se začátečníci seznámí s oceánem a bezpečností při surfování. Naučí se základy surfingu, chytání vln, pádlovaní, správný postoj na surfu a jezdění na vlně.
Po základních lekcích surfingu mají účastníci zbytek týdne na individuální zdokonalování.

FORMÁT ZÁVODŮ

Formát závodů je osvědčený a totožný s tím, který používá World Surf League. Všichni zaregistrovaní účastníci se v prvním kole rozlosují do tří až čtyřčlenných skupin a mají 30min jam session, kde mohou předvést své dovednosti. V hodnocení se počítá součet dvou nejlépe odjetých vln. První dva postupují dál do dalšího kola. Pavouk pak pokračuje až do finále. Přesný formát závodu a rozlosování zveřejníme na riders meetingu v neděli 24. června 2018. Závod je odstartován riders meetingem a trvá do 30. června k zaručení optimálních podmínek pro surfování. Každé ráno v 8:00 se podle kvality vln rozhodne, jestli se závod pojede nebo se start posune na pozdější hodinu. Ředitelem závodu a hlavním rozhodčím je bývalý profesionální surfař z jižní Afriky, Kevin Olsen.

O podívanou se postará nejen hlavní závod, ale také doprovodné soutěže. Již po čtvrté je otevřena kategorie děti do 14 let. A chybět nebude ani Tag Team contest (štafeta týmů), Paddle Battle (hromadný závod v pádlování) a speciální cena za nejlepší odjetou vlnu závodu.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Večerní program zahrnuje legendární a nezapomenutelné Jägermeister parties. Po dnech plných surfování se můžete odreagovat u bazénu, zahrát si tenis, volejbal na místním hřišti, půjčit si kolo a zajet do nedalekého Hossegoru na skvělou zmrzlinu nebo jen posedět s přáteli na terase před chatkou a užívat si skvělou atmosféru kolem. Připraven je i oblíbený výlet do nedalekého San Sebastianu ve Španělsku na nejlepší tapas, které jste kdy měli!

Každý účastník dostane Quiksilver nebo Roxy tričko z limitované edice.

Bližší informace, program a registrace na: www.surfchamp.cz

Autor článku:

Kategorie: Novinka
Vydáno: 5. 4. 2018 v 10.49

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

nejčtenější Články

Komplexní surf camp pro pokročilé na Bali
Komplexní surf camp pro pokročilé na Bali

Takže pozor, hlášení pro všechny zkušené surfaře, kteří by rádi pořádnou dávku progresu a posun na vyšší…

Balint Hambalkó talks about his new project LifePlan
Balint Hambalkó talks about his new project LifePlan

I´ve met Balint in Bali last year, when we were looking for underwater photographer to shoot our movie project. Long story…

Co dělat, když vás přestane bavit surfování?
Co dělat, když vás přestane bavit surfování?

Stává se to přibližně každému pátému Čechovi, co kdy okusil surfování. Po několika letech přerušovaného…

Nejlépe hodnocené Články

Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka
Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…

World Cleanup Day v Praze
World Cleanup Day v Praze

Sobota 15.9. byla významným dnem pro naši planetu. Konal se totiž již 10 ročník celosvětové akce World Cleanup Day.…

5 nejlepších destinací pro surfování
5 nejlepších destinací pro surfování

Surfová sezóna ani zdaleka nekončí. Ti zkušenější z vás již jistě vědí, že surfovat lze 12 měsíců v roce.…